Oto Erol (Elektronik tamir)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oto Erol (Elektronik tamir)

İleti yonetici » 18 Ekm 2005, 00:43

Maslak oto sanayi sitesi 2. kısım 7. sokak no:213-214 adresinde bulunan Oto Erol araçların elektronik sistemlerinin tamiri konusunda uzamanlaşmış firmalardan biridir. Airbag kontrol ünitesi, elektronik beyin (ECU), otomatik şanzıman sistemi, dijital kilometre, dijital gösterge panelleri, immobilizer programlama ve tamiri firmanın ilgi alanına girmektedir. Pahalı bir elektronik sorun ile karşılaştığınızda hiç tereddüt etmeden götürüp aracınızı emanet edebilirsiniz. Servis tarafından parça değişiminden başka kurtuluş yolu gözükmeyen bir dertten sizi kurtarmaları son derece mümkün

Telefon: 0212 276 66 61 - 0212 328 17 00

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodacı » 18 May 2007, 22:55

emir kardeş,kusura kalma ama ben kesinlikle tavsiye etmiyorum...sanatkar değil çünkü...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gelincik » 18 May 2007, 23:08

emir bey,afedersiniz ama bunlar çok önemli elektronik aksamlar servis dışındaki yerleri asla tavsiye etmiyorum.
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti pisico61 » 18 May 2007, 23:26

bencede böyle önemli şeylerin serviste bakılması daha ii
pisico61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 19 May 2007, 02:41

hepten yabana atmayın arkadaşlar, yine de yakın olan bir uğrasın ne olur ne olmaz.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti isnilgiz » 19 May 2007, 03:02

ankaradayım ama daha önce bu firmanın methini başka yerde duymuştum ve internet sitelerini bir yere kaydetmiştim. Bana aktarılan bilgiye göre servisin astronomik fiyat istediği bir arızayı sembolik bir rakama çözmüşlerdi. Yine de bir yere kaydetmek lazım.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 19 May 2007, 04:17

Çok eski bir konu yeniden alevlenmiş bu bahane ile meseleye biraz daha açıklık getireyim. Öncelikle araç elektroniğinin hassas bir mesele olduğuna katılıyorum ve yürekten inanıyorum. Yalnız bu hassasiyetin ekonomik risk kaynaklı payı %95'i hayati risk kaynaklı payı %5'i bence geçmez. Seyir halinde lastik patlaması araçta devre dışı kalabilecek her türlü elektronik donanımdan daha tehlikelidir. Hal böyle olunca elektronik hassas bir meseledir ama ekonomik açıdan. Öyleyse temel kaygı ekonomi üzerine kurulu ike tamiratın "T" si bile asla gündeme getirilmeyen yetkili servisler iktisadi bir çözüm değildir.

Oto Erol'u 3 yetkili servis gezip, her birinde aracı 1-2 gün yatırıp, her servisin direksiyonu başka yöne yamuk monte etmesini kabullenip Airbag'deki problemime ilişkin hiçbir net cevap alamayıp üstüne birde 4 kişilik ailenin 1 aylık mutfak masrafını geçen maliyetler sarfedilmeye başlanınca buldum. Kendilerine aracımı bıraktım ertesi gün tamir edilmiş olarak aldım. Elektronik tamiri mühendislik bilgisi ve iyi tecrübe gerektiren bir iştir ve bunun için bence servis uygun bir yer değildir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti AV-2006 » 19 May 2007, 17:25

[quote="?"]
 Elektronik tamiri mühendislik bilgisi ve iyi tecrübe gerektiren bir iştir ve bunun için bence servis uygun bir yer değildir.[/QUOTE]

Kesinlikle doğru.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti skodacı » 19 May 2007, 20:31

elektronik kasap...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti özhan » 13 Haz 2007, 00:38

kıymetli ? arkadaşım
bugünlerde trabzondan bayağı başınızı ağrıtıyorum ama çözemediğim hararet problemini forumdaki yazıları takip ederek çözmeye çalışıyorum.

Şimdide devir saatim yanlış gösteriyor ankara da baktılar ama tamir edemediler galiba yenisi oldukça pahalı haziran sonu ankaraya daha sonra izmire geçeceğim mümkünse ankara veya izmirde bu devir saatini tamir ettiebileceğim bir yer varmıdır.

Emekli abiniz şimdiden çok teşekkür eder
özhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Haz 2007, 00:45

Aracınızın modelini mesajınızda belirtmediğiniz için tam olarak bir çözüm öneremiycem ama devir saatindeki problem araçta belli devir aralıklarında sarsılma titreme gibi problemleride beraberinde getiriyor ise hız sensörü denilen parça ile alakalı bir sıkıntı olabilir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti özhan » 13 Haz 2007, 00:58

kıymetli emir kardeşim
çok özür dilerim ihtiyarlığıma ver arabam 94 favorit devir saati hep yanlış gösteriyor ve serviste değiştirilmesi gerektiği söylendi fakat bu formda biryerde tamir ileilgili yazı okudum ama daha sonra o yazıyı bulamadım.

elektronik olarak tamir edilebilmesi mümkünmü ve anakara veya izmirde nerede yaptırabilirim

emekli abiniz özhan
özhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Haz 2007, 01:04

Devir saatinin tamirine ilişkin faydalı bilgiler olduğunu gördüğüm ve sizin bulduktan sonra kaybettiğiniz konu sanırım aşağıdaki linkte

Nerede yaptırabilirsinize gelince İstanbul dışında böyle yerler ne vardır bielemiyorum. İzmirde minik nickli arkadaşımız var belki o biliyordur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti özhan » 13 Haz 2007, 01:58

kıymetli emir kardeşim ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. Hemen arıyorum
saygılar
özhan
Yeni Üye
Yeni Üye