Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

İleti hakan48 » 28 Şub 2010, 18:19

[quote="selcukbaglar"]
evet ama az once epc ısıgı sondu motor lambası yanıor bazende epc ıle bırlıkte yanıyor

[quote="hakan48"][quote="selcukbaglar"]benım epc ısıgı bır yanıyor bır sonuyor delı olacam sımdı arızalı desem nıye sonuyor keyfıtenn yanıyor servıse gıtsem egr vafı arızalı dıyecek 250 tl alacak ne yapacam. [/QUOTE]

Epc Lambasıyla Birlikte Motor Elektronik Lambası Yanıyormu?
[/QUOTE] [/QUOTE]

Aracın Fren Lambaları Yanıyormu?

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti balarest » 28 Şub 2010, 18:20

yok sadece epc ve motor elektronıgı lambası
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti hakan48 » 28 Şub 2010, 18:43

[quote="shooter"] [quote="hakan48"][quote="shooter"]hakan kardeş bende öyle bir sorun varki kafa yedirtti.şimdi felinin debriyajı değiştirdim.fakat vites geçişleri sorunlu ayrıca debriyaj benim arkadaşın debriyaja göre sert oda yeni taktırdı onunda feliciası var ikimizde sacks marka taktırdık ama ben randıman alamadım.10000 e dayandı km debriyaj değiştiğinden bu yana 82000 di 92000 olucak [/QUOTE]

debriyaj teli değiştimi?
[/QUOTE] debriyaj teli değişmedi sanırım. [/QUOTE]

Debriyaj telini Değiştirmeniz Halinde Sorununuz Çözülecektir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti balarest » 28 Şub 2010, 18:59

fren musırı degıl kaldı bogaz kelebegı temızlıgı ınsallah bununla kuratarırız bu arada ılgı ve alakanıza cok tesekkur.

[quote="selcukbaglar"]yok sadece epc ve motor elektronıgı lambası[/QUOTE]
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti akdeniz26 » 28 Şub 2010, 19:08

Merhaba benim de bir sorum olacaktı. 2001 model feli var. Atiker marka lpg taktırdım. Taktırdıktan sonra motor hata vermeye başladı. Buji kurum bağlamaya başladı. Motor kapağında kurum izleri vardı. Arabayla bir müddet gittikten sonra (150 - 200 km) gaza basınca gaz almıyor. 20-30 sn sonra ancak gazı alıyor. Benzinle kullanırken böyle şeylerle karşılaşmadım. Acaba neden sorun veriyor olabilir. Yağı shell 10-40 kullanıyorum. LPG'liler için olan yağdan kullansam sorun çözülür mü?
akdeniz26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil Akdeniz
Nereden: Osmaniye
Arabanız: Araba arıyor

İleti hakan48 » 28 Şub 2010, 19:15

[quote="akdeniz26"]Merhaba benim de bir sorum olacaktı. 2001 model feli var. Atiker marka lpg taktırdım. Taktırdıktan sonra motor hata vermeye başladı. Buji kurum bağlamaya başladı. Motor kapağında kurum izleri vardı. Arabayla bir müddet gittikten sonra (150 - 200 km) gaza basınca gaz almıyor. 20-30 sn sonra ancak gazı alıyor. Benzinle kullanırken böyle şeylerle karşılaşmadım. Acaba neden sorun veriyor olabilir. Yağı shell 10-40 kullanıyorum. LPG'liler için olan yağdan kullansam sorun çözülür mü? [/QUOTE]

lpg ye özel bir yağ yoktur. ambalaj vardır. kurum aracın düzenli çalışmadığını gösterir. Lpg yi Taktırdığınız firmaya kalibrasyon yaptırmanızı ve aracınızın bujilerini lpgye uyumlu taktırmanızı öneririm .

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akdeniz26 » 28 Şub 2010, 19:27

[quote="hakan48"][quote="akdeniz26"]Merhaba benim de bir sorum olacaktı. 2001 model feli var. Atiker marka lpg taktırdım. Taktırdıktan sonra motor hata vermeye başladı. Buji kurum bağlamaya başladı. Motor kapağında kurum izleri vardı. Arabayla bir müddet gittikten sonra (150 - 200 km) gaza basınca gaz almıyor. 20-30 sn sonra ancak gazı alıyor. Benzinle kullanırken böyle şeylerle karşılaşmadım. Acaba neden sorun veriyor olabilir. Yağı shell 10-40 kullanıyorum. LPG'liler için olan yağdan kullansam sorun çözülür mü? [/QUOTE]

lpg ye özel bir yağ yoktur. ambalaj vardır. kurum aracın düzenli çalışmadığını gösterir. Lpg yi Taktırdığınız firmaya kalibrasyon yaptırmanızı ve aracınızın bujilerini lpgye uyumlu taktırmanızı öneririm .

[/QUOTE]
Teşekkür ederim...
akdeniz26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil Akdeniz
Nereden: Osmaniye
Arabanız: Araba arıyor

İleti hakan48 » 28 Şub 2010, 21:23

[quote="akdeniz26"][quote="hakan48"][quote="akdeniz26"]Merhaba benim de bir sorum olacaktı. 2001 model feli var. Atiker marka lpg taktırdım. Taktırdıktan sonra motor hata vermeye başladı. Buji kurum bağlamaya başladı. Motor kapağında kurum izleri vardı. Arabayla bir müddet gittikten sonra (150 - 200 km) gaza basınca gaz almıyor. 20-30 sn sonra ancak gazı alıyor. Benzinle kullanırken böyle şeylerle karşılaşmadım. Acaba neden sorun veriyor olabilir. Yağı shell 10-40 kullanıyorum. LPG'liler için olan yağdan kullansam sorun çözülür mü? [/QUOTE]

[/QUOTE]
Teşekkür ederim...
[/QUOTE]

ben teşekkür ederim.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efsanea_06 » 28 Şub 2010, 21:52

bende forman var geri geri giderken dızz şeklinde bir ses geliyor acaba bu sorun neden kaynaklanır?birde gaza bastıkça kayış sesi geliyor kayışı falan yeni değiştirdim
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 28 Şub 2010, 21:55

[quote="efsanea_06"]bende forman var geri geri giderken dızz şeklinde bir ses geliyor acaba bu sorun neden kaynaklanır?birde gaza bastıkça kayış sesi geliyor kayışı falan yeni değiştirdim[/QUOTE]

sesi dinlemeden tam olarak yardımcı olmam zor ama motor muhafaza sacından gelebilir.

kayış ayarı gevşemiştir. Tekrar Kontrol ettiriniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efsanea_06 » 28 Şub 2010, 21:57

[quote="hakan48"][quote="efsanea_06"]bende forman var geri geri giderken dızz şeklinde bir ses geliyor acaba bu sorun neden kaynaklanır?birde gaza bastıkça kayış sesi geliyor kayışı falan yeni değiştirdim[/QUOTE]

sesi dinlemeden tam olarak yardımcı olmam zor ama motor muhafaza sacından gelebilir.

[/QUOTE]
cevabınız için teşekkür ederim.motor muhafaza sacını ne yapmam gerekiyor o zaman?
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 28 Şub 2010, 21:58

[quote="efsanea_06"][quote="hakan48"][quote="efsanea_06"]bende forman var geri geri giderken dızz şeklinde bir ses geliyor acaba bu sorun neden kaynaklanır?birde gaza bastıkça kayış sesi geliyor kayışı falan yeni değiştirdim[/QUOTE]

[/QUOTE]
cevabınız için teşekkür ederim.motor muhafaza sacını ne yapmam gerekiyor o zaman?
[/QUOTE]
Bağlantı Fiberlerini Kontrol Edip Vidalarını sıkınız.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efsanea_06 » 28 Şub 2010, 22:03

[quote="hakan48"][quote="efsanea_06"][quote="hakan48"][quote="efsanea_06"]bende forman var geri geri giderken dızz şeklinde bir ses geliyor acaba bu sorun neden kaynaklanır?birde gaza bastıkça kayış sesi geliyor kayışı falan yeni değiştirdim[/QUOTE]

[/QUOTE]
[/QUOTE]
Bağlantı Fiberlerini Kontrol Edip Vidalarını sıkınız.
[/QUOTE]
çok sağolun hocam yarın bir gün sıkıyım
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti cansezerbey » 01 Mar 2010, 01:04

Aracınızın Boğaz Kelebegi Pislenmiş Olabilir. Adaptasyon Yapılması gerekir. demişsiniz bunu biraz açarmısınız.maliyeti nedir?
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti hakan48 » 01 Mar 2010, 01:09

[quote="cansezerbey"]Aracınızın Boğaz Kelebegi Pislenmiş Olabilir. Adaptasyon Yapılması gerekir. demişsiniz bunu biraz açarmısınız.maliyeti nedir?[/QUOTE]
maliyeti 30-ila 50 tl arasında oynar Boğaz kelebeğinin her 30.000km de temizlenmesi gerekir eger zamanında temizlenmezse aracta hava karışımında düzensizlik oluşacagından

aracın çalışması ve gaz yemesi tuhaflaşır. arıza tespit cihazı olan bir serviste bogaz kelebeginizi temizletip adaptasyon yaptırmanız halinde sorununuz çözülecektir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cansezerbey » 01 Mar 2010, 01:12

Çok teşekkür ederim ilginiz için.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti hakan48 » 01 Mar 2010, 01:30

[quote="cansezerbey"]Çok teşekkür ederim ilginiz için. [/QUOTE]

Ben Teşekkür ederim, İyi Geceler.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zanek » 02 Mar 2010, 01:19

arkadaşım arabanın avansını kontrol ettir. büyük ihtimal distribütöründe sorun var eğer odadeğilse sibop ayarların sıkı olabilir kompresör yetersiz kalıyordur.ve zor bir ihtimal ama frenlerinizden lastikelrinizin fren ayarları sıkıyor olabilir bende skoda servisiyim bu tip ilginç arızalarla karşılaşmadık değil hani iyi akşamlar.
zanek
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir