Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti zanek » 02 Mar 2010, 01:23

[quote="cankaramsar"]hakan bey favorit bölümüne yazmıştım ancak cevap alamadım ve çok kafama taktım aracım şu an için tamirde. conta yandı diye götürmüştüm conta falan değişti. ancak yine de yağa antifriz karışıyor . olabilecek en kötü ihtimal nedir. vlok çatlaması mı. eğer blok çatladıysa nasıl bir işlem yapılır? kaynak mı ? sağlıklı olur mu ? şağı yukarı maliyeti ne olur acaba? ilgilenirseniz sevinirim...[/QUOTE]  arkadaşım silindr kapağının tapaları delik olabilir kontrol ettirin.

zanek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zanek » 02 Mar 2010, 01:27

[quote="ugur_clskn"]hakan abi bi soruda benden o zaman. benim araba 1995 felicia lx lpg li gerçi benzindede aynı problem abi araba 120 125 i geçmiyo bujiler iyi karbüratör düzgün debriyaj iyi. nedendir acaba aşağıda linki verceğim arkadasta aynı dertten muzdarip adam arabayı yakıcam diyo :)[/QUOTE] arkadaşım arabanın avansını kontrol ettir. büyük ihtimal distribütöründe sorun var eğer odadeğilse sibop ayarların sıkı olabilir kompresör yetersiz kalıyordur.ve zor bir ihtimal ama frenlerinizden lastikelrinizin fren ayarları sıkıyor olabilir bende skoda servisiyim bu tip ilginç arızalarla karşılaşmadık değil hani iyi akşamlar.
zanek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zanek » 02 Mar 2010, 01:33

[quote="shooter"] [quote="hakan48"][quote="shooter"]hakan kardeş bende öyle bir sorun varki kafa yedirtti.şimdi felinin debriyajı değiştirdim.fakat vites geçişleri sorunlu ayrıca debriyaj benim arkadaşın debriyaja göre sert oda yeni taktırdı onunda feliciası var ikimizde sacks marka taktırdık ama ben randıman alamadım.10000 e dayandı km debriyaj değiştiğinden bu yana 82000 di 92000 olucak [/QUOTE] debrijaj bilyasının üzerinde çalıştığı prizdirek kapağının iyice temizlendiğinden emin olun pedalın gevşemesi lazım eski balatanın tortusu üzerine yapışıp kalır temizlenmez ise debriyaj yumuşamaz.
zanek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zanek » 02 Mar 2010, 01:38

[quote="hakan48"][quote="kizilcalihoca"]1 ay kadar önce yağ antifiriz termostat ve triger ve silindir kapak contası değişti aracım 650 devire düştü rölanti önce 850 de kalırdı neden bi türlü anlamıyorum kalkışlarda silkeleme var araç 1.6 felicia[/QUOTE]
 aracınızın trigeri değiştiğinde bir veya iki diş atlak takılmış olabilir.kontrol ettirin.
zanek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 02 Mar 2010, 11:45

[quote="hakan48"]

Skoda Favorit Felicia Fabia Octavia Kullanıcıları Aracınızda Çözemediğiniz.Sizi Arabanızdan Soğutma Aşamasında Olan Arızalarınızda Yardımcı Olabilirim.

Mugla Civarı Olursa Tamirini Kendim Yaparım- Diğer İllerde İse Teknik Destek Saglayabilirim

Ücretli Falan Sanmayın Ücretsiz.Big%20smile 

[/QUOTE]
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti ankara _hakan » 02 Mar 2010, 13:12

kardeş benim aracın motor kulağı kırık aynı zamanda sol rotilden sağa dönüşlerde kesik kesik tak tak diye ses geliyor motor kulağıda zorladığı zamanlarda hırıltı yapıyor destek sağlarsan sevinirim kendim yapabilecegimi düşünüyorum ama sende destek sağlarsan sevinirim mail adresimi verebilirim
ankara _hakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali0027 » 02 Mar 2010, 13:24

Helal olsun , ne güzel bir Yardım teklifi

Sagolasın
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti 13 YILLIK FAVOCU » 02 Mar 2010, 23:24

[quote="hakan48"]

Skoda Favorit Felicia Fabia Octavia Kullanıcıları Aracınızda Çözemediğiniz.Sizi Arabanızdan Soğutma Aşamasında Olan Arızalarınızda Yardımcı Olabilirim.

Mugla Civarı Olursa Tamirini Kendim Yaparım- Diğer İllerde İse Teknik Destek Saglayabilirim

Ücretli Falan Sanmayın Ücretsiz.Big%20smile 

[/QUOTE] : Hakan(Zafer) Bey yardımlarınız ve siteye katkılarınızdan dolayı sizi canı gönülden kutlarım. Sağolun, varolun.
13 YILLIK FAVOCU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaftaroglu » 08 Mar 2010, 15:56

Hakan bey merhaba.99 felicia karbüratörlü araca Formanlarda kullanılan alüminyum termostat kapağını takabilirmiyiz.Siz böyle bir uygulama yaptınızmı?
kaftaroglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cfk6134 » 08 Mar 2010, 21:45

merhaba..
benım aracımdakı sorun çekiş problemi 3000 devirde vites değiştiriyordum suanda 3500 devirde değiştiriyorum biraz farketti ama istediğim gibi değil açıkcası. en önemli problemım ise yaklaşık 60 veya 70 derecelik açılarda bir yokuşta aracı geri geri almam gerekti ve feci sekılde balata kokusu geldi baskı balata sıyırmasından korktum. geri viteste kalkarken düz yolda bile hafif bi titreme yapıyor sonra kalkıyor. ayrıca motor boşta çalısırken normal rolantısınde arada bır aptallasıyor sesı degısıyor. bıraz fazla soru sordum samımıyetınıze sıgınarakdan.. sımdıden tesekkur ederım
cfk6134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 08 Mar 2010, 22:08

[quote="kaftaroglu"]Hakan bey merhaba.99 felicia karbüratörlü araca Formanlarda kullanılan alüminyum termostat kapağını takabilirmiyiz.Siz böyle bir uygulama yaptınızmı?[/QUOTE]

Bu Olabilir ama Neden Böyle birşeye gereksinim duydunuz?
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 08 Mar 2010, 22:09

[quote="cfk6134"]merhaba..
benım aracımdakı sorun çekiş problemi 3000 devirde vites değiştiriyordum suanda 3500 devirde değiştiriyorum biraz farketti ama istediğim gibi değil açıkcası. en önemli problemım ise yaklaşık 60 veya 70 derecelik açılarda bir yokuşta aracı geri geri almam gerekti ve feci sekılde balata kokusu geldi baskı balata sıyırmasından korktum. geri viteste kalkarken düz yolda bile hafif bi titreme yapıyor sonra kalkıyor. ayrıca motor boşta çalısırken normal rolantısınde arada bır aptallasıyor sesı degısıyor. bıraz fazla soru sordum samımıyetınıze sıgınarakdan.. sımdıden tesekkur ederım
[/QUOTE]

Aracınızın Marka Ve Modeli Nedir?
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti balarest » 08 Mar 2010, 22:11

motor elekronk kontrol epc ısıgı bır hafta yandı sımdı sondu bu arabanın servıste katlı vacıb anlaşılan
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti kaftaroglu » 09 Mar 2010, 00:45

[quote="hakan48"][quote="kaftaroglu"]Hakan bey merhaba.99 felicia karbüratörlü araca Formanlarda kullanılan alüminyum termostat kapağını takabilirmiyiz.Siz böyle bir uygulama yaptınızmı?[/QUOTE]

[/QUOTE]

Bildiğim kadarıyla orj.termostat müşürle beraber komple satılıyor ve bana göre pahalı.Yan sanayi olanlarda tek satılıyor fakat onlarda randıman vermiyor.Amacım bu kapakla beraber kaliteli termostat alıp takmak.Sizce uygun olurmu.Teşekkürler.
kaftaroglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Mar 2010, 01:21

aracım gaza basınca sağa,boşa atınca sola çekiyor neden olur acaba ?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti alwaysloser » 09 Mar 2010, 01:24

[quote="ünsal"]aracım gaza basınca sağa,boşa atınca sola çekiyor neden olur acaba ?
[/QUOTE]

frene basınca nereye çekiyo LOL
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakan48 » 09 Mar 2010, 15:28

[quote="kaftaroglu"] [quote="hakan48"][quote="kaftaroglu"]Hakan bey merhaba.99 felicia karbüratörlü araca Formanlarda kullanılan alüminyum termostat kapağını takabilirmiyiz.Siz böyle bir uygulama yaptınızmı?[/QUOTE]

[/QUOTE]

Bildiğim kadarıyla orj.termostat müşürle beraber komple satılıyor ve bana göre pahalı.Yan sanayi olanlarda tek satılıyor fakat onlarda randıman vermiyor.Amacım bu kapakla beraber kaliteli termostat alıp takmak.Sizce uygun olurmu.Teşekkürler.
[/QUOTE]

yok problemsiz termostatlar içindeki sadece termostatın çıkabildigi tip alırsanız sorun olmaz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 09 Mar 2010, 15:29

[quote="ünsal"]aracım gaza basınca sağa,boşa atınca sola çekiyor neden olur acaba ? [/QUOTE]

Aks Lale Istavruzlarından Yada Amortisör Üst Takozlarından Yapabilir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir