Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

İleti abdullah » 09 Mar 2010, 15:51

hakan bey merhaba benim fabia yolda ilerleken irili ufaklı kasislere girip çıkıyor ses gelmiyor tiren yolundan geçiyom ses yok gayet güzel ama hani kısa kaldırımlar varya yüksekligi 10 santim işte oradan inerken küt diye ses geliyor ne degişmesi lazım acaba takoz gibi bişeymi acaba selamlar saygılar .

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti uur1919 » 09 Mar 2010, 17:40

selm ben değişik ortamlarda aynı soruyu sormama rağmen aydınlatıcı bir cevap alamadım .yardımcı olursanız sevinirim.2005 octi ye hangi lpg daha uygun olur.motor arza lambası yanıyor diyorlar.bunun sebebi nedir.sorun olur mu ve nasıl söndürülür.Ayrıca ben yılda en fazla 5000km yol yaparım sizce lpg ye değer mi.?Şimdiden teşekkürler 
uur1919
CLASSIC
CLASSIC

İleti uur1919 » 09 Mar 2010, 17:42

selm ben değişik ortamlarda aynı soruyu sormama rağmen aydınlatıcı bir cevap alamadım .yardımcı olursanız sevinirim.2005 octi ye hangi lpg daha uygun olur.motor arza lambası yanıyor diyorlar.bunun sebebi nedir.sorun olur mu ve nasıl söndürülür.Ayrıca ben yılda en fazla 5000km yol yaparım sizce lpg ye değer mi.?Şimdiden teşekkürler  Cry
uur1919
CLASSIC
CLASSIC

İleti cfk6134 » 09 Mar 2010, 20:29

skoda felicia 1,3glxi sefline 2000 model 96000 km
cfk6134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cfk6134 » 09 Mar 2010, 20:32

[quote="hakan48"][quote="cfk6134"]merhaba..
benım aracımdakı sorun çekiş problemi 3000 devirde vites değiştiriyordum suanda 3500 devirde değiştiriyorum biraz farketti ama istediğim gibi değil açıkcası. en önemli problemım ise yaklaşık 60 veya 70 derecelik açılarda bir yokuşta aracı geri geri almam gerekti ve feci sekılde balata kokusu geldi baskı balata sıyırmasından korktum. geri viteste kalkarken düz yolda bile hafif bi titreme yapıyor sonra kalkıyor. ayrıca motor boşta çalısırken normal rolantısınde arada bır aptallasıyor sesı degısıyor. bıraz fazla soru sordum samımıyetınıze sıgınarakdan.. sımdıden tesekkur ederım
[/QUOTE]

Aracınızın Marka Ve Modeli Nedir?
[/QUOTE]

cfk6134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ocicek » 12 Mar 2010, 13:52

hakan bey slm.... aynı sorun bende de var... araç skoda felicia 2000 model ....devir  ibresi gaza basıkken yükselip alçalıyor .... motor ısındıktan ve bir müddet çalıştıktan sonra düzeliyor ama stop edip bekleyince araba yine aynı.. boğaz kelebeği temizlendi ve adaptasyon yapıldı.. hala sonuç yok... en son basınç sensörü değişmesi gerekli dediler (kod:047906051)...ama onun için de garanti vermediler, yani değiştirdiğimizde sorun çözülmezse geri iadesi yok dediler... parça da 250-400 tl imiş ... ne yapmak lazım şaşırdım kaldım .. parça  bana özel gelcekmiş o yüzden iade yokmuşş... çözülmezse neden alayım ki bu parçayı ....
ocicek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erkutx » 12 Mar 2010, 23:33

hakan abı ozelden mesaj yollamıstım ama ulasmadı sanırım 2000 model felıcıa ppıck up abı araba yolda gıderken durmanız gerektı yada gaz kestınız anıden stop edıyo kalkıslarda stop edıyo stop olayı delırtıyor artık pskolojım bozuldu her an stop eder dıye yolun ortasında kalakalıyorum eskıden hemen calısıyodu sımdı hemende calısmıyor lpg taktırdıktan sona dahada cogaldı olay kelebek dedı bı servıs baska servıs degıl dedı ama cozumu bulan yok henuz ne gıbı bı arıza mevcuttur sızce zahmet olmazsa saygılar ha bıde son bısey su an da rolantı motorunu ıptal ettıler arabayı 70-80 dereceye kadar ısıtıyorum oyle hareket edebılıyorum ben ayda en az 3000 km yapıyorum ve sehırıcı ama bunalttı bu olay benı lutfen yardımcı olun
erkutx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 15 Mar 2010, 18:27

[quote="ocicek"]hakan bey slm.... aynı sorun bende de var... araç skoda felicia 2000 model ....devir  ibresi gaza basıkken yükselip alçalıyor .... motor ısındıktan ve bir müddet çalıştıktan sonra düzeliyor ama stop edip bekleyince araba yine aynı.. boğaz kelebeği temizlendi ve adaptasyon yapıldı.. hala sonuç yok... en son basınç sensörü değişmesi gerekli dediler (kod:047906051)...ama onun için de garanti vermediler, yani değiştirdiğimizde sorun çözülmezse geri iadesi yok dediler... parça da 250-400 tl imiş ... ne yapmak lazım şaşırdım kaldım .. parça  bana özel gelcekmiş o yüzden iade yokmuşş... çözülmezse neden alayım ki bu parçayı ....[/QUOTE]

Aracınızın Boğaz Kelebeği nin Temizlenmesi Gerekiyor. Kenarda hava hortumları vardır temizleyen usta o hortum kanallarını zaten temizler.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti cfk6134 » 15 Mar 2010, 21:15

hakan bey sorunumla ilgili yardımcı olabilecekmisiniz.!
cfk6134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 15 Mar 2010, 21:19

[quote="cfk6134"][quote="hakan48"][quote="cfk6134"]merhaba..
benım aracımdakı sorun çekiş problemi 3000 devirde vites değiştiriyordum suanda 3500 devirde değiştiriyorum biraz farketti ama istediğim gibi değil açıkcası. en önemli problemım ise yaklaşık 60 veya 70 derecelik açılarda bir yokuşta aracı geri geri almam gerekti ve feci sekılde balata kokusu geldi baskı balata sıyırmasından korktum. geri viteste kalkarken düz yolda bile hafif bi titreme yapıyor sonra kalkıyor. ayrıca motor boşta çalısırken normal rolantısınde arada bır aptallasıyor sesı degısıyor. bıraz fazla soru sordum samımıyetınıze sıgınarakdan.. sımdıden tesekkur ederım
[/QUOTE]

Aracınızın Marka Ve Modeli Nedir?
[/QUOTE]

[/QUOTE]

Aracınızın Debriyaj Balatasını Kontrol Ettirin Büyük İhtimalle Volant Yüzeyinde Sorun Vardır.

Volant Yüzeyini İyi Bir Tornacıda Torna Ettirin. sorununuz Çözülecektir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cfk6134 » 15 Mar 2010, 21:51

çok tesekkur ederim saygılar
cfk6134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdemkaraman35 » 11 Nis 2010, 21:03

merhaba ustam,2006 octavia triptonik aldım,lpg li akl motor var 3 tırnaklı orjinal boch bujili,bazen gaza bastığımda gazı yemiyor gibi sonra birden gazlayıp otomatik vites olduğundan bir vites düşürüp hızlanıyor,acaba diyorum gaza çok hızlı basıyorumda vites düşürüp gazlıyor yada okuduğum kadarıyla boğaz kelebeğinin bir temizlik ve adptasyona mı ihityacı var bide lpg için boch bu motor için önerdiği CNG/LPG Buji (0242240653) boch bujiyi taksak bu sorunun çözümünde katkısı olurmu,çok soru sordum kusura bakmayın:)
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ferda
Nereden: Adana
Arabanız: octavia II eleganceb(a5 kasa 2006)

İleti talayhan » 12 Nis 2010, 07:20

hakan abi merhaba ben niğdedeyim skoda konusunda biz çok gerideyiz, bu yüzden senden yardım istiyorum. abi benim 2001 fabia comfort var motor sabahları bazen çalışıyor ve hemen stop ediyor ayrıca çalıştığı zamanda rölanti yüksek ayarda çalışıyor bi türlü niğdede çözemedik, bide lpg ye geçince motor aptallaşıyor ve bi garip çalışmaya başlıyor. bide bu boğaz kelebeğini herkez yapabilirmi niğdedemi yoksa başka bi yerdemi gösteriyim. abi çok teşekkür ederim inş. sorularımla bunaltmamışımdır
talayhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti diseqc » 12 Nis 2010, 08:44

herkez bir binebze faydalanmış hakan abiye gönülden teşekkür etmeklazım bu kadar yakınlık kurduktan sonra bir soruda ben sorayım :D

abicim benim sorum direksiyonla ilgili her kafadan bir ses çıkıyor ama şimdilik elletmedim araba 2001 fabia elegance 101 sorunuma gelince arabayı park ederken tam soldan tam sağa doğru çevirmeye başladığımda birden sertleşiyor sanki körüklü direksiyondan daha da ağır gibi yani ama bu arızayı genelde ön lastiğin havası azaldığında yada yokuş aşşağı bir yere park etmeye çalıştığımda iyice belirginleşiyor lastiklere iyice hava basınca sanki arıza yok oluyor arabada tam vakumlu kış lastikleri var şimdilik para yok değişemedim :p götürdüm bir ustaya akü zayıf akım yetmiyor dedi aküyü şarza koyduk değişen bişey olmadı başka bir ustaya götürdüm direksiyon kutun arızalı dedi ama hava basınca düzeliyor dedim o zaman lastiktendir normaldir dedi direksiyonun hidrolik yağını değiştirdik belki düzelir diye atf 3 diye bir yağ koydular ama yine düzelmedi şimdi her ustanın aklına baksaydım sanırım 3000 tl para gittiydi o yüzden kimseye elletmeden öylece kullanıyorum ama aklımda hep orda arıza başka ne olabilir birde direksiyon kutusundaysa tamiri oluyormu zira yenisi 2000 tl falan diyorlar şaştım kaldım bana yardım edin şimdiden teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti jamesdean » 12 Nis 2010, 11:26

Hakan Bey Merhabalar,
Skoda Danışma Hattı kurmuşsunuz, yazılanları okudum. Müşteri memnuniyeti had safhada :)

2006 Skoda Fabia TDI 1,4.
Motor yağı hakkında bir sorum olacak. Şu an kullandığım yağı bilmiyorum. 10 bin bakımında ustaya verdim, Allah ne verdiyse koymuştur artık. Pek arabalardan anlamadığımdan sormadım da. Ama 10-40 olduğunu tahmin ediyorum.
Ben Castrol Edge turbo dizel 5w-40s koymayı düşünüyorum . Ama diğer forumlarda okuduğum kadarıyla, 10W den 5W ' ye geçmek motorun ömrü için iyi değildir gibi ( nedense saçma geldi bana ) bir kanı oluşmuş gibime geldi. Sizce sorun olur mu? Ayrıca yakıta ve performansa olumlu etkisi olur mu?
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti frostbite19 » 12 Nis 2010, 15:50

Hakan abi , Kapak contası değiştirirken , (özellikle Skoda felicia 98 1.3 motor için) dikkat edilmesi

gereken hususlar veya Skoda' motoruna has hususlar varsa bunlar nelerdir???

Bide conta değiştirdikten sora, yapılması gereken bakım tarzı şeyler nelerdir?

Cevaplarsan çok hora geçer...

Şimdiden teşekkürler...

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti diseqc » 13 Nis 2010, 10:10

hakan abi sıkıldı herhalde biz yetişemedik neyse sağlık olsun halledecez bir şekilde :(
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hakan48 » 13 Nis 2010, 10:34

jcrso yazdı:merhaba ustam,2006 octavia triptonik aldım,lpg li akl motor var 3 tırnaklı orjinal boch bujili,bazen gaza bastığımda gazı yemiyor gibi sonra birden gazlayıp otomatik vites olduğundan bir vites düşürüp hızlanıyor,acaba diyorum gaza çok hızlı basıyorumda vites düşürüp gazlıyor yada okuduğum kadarıyla boğaz kelebeğinin bir temizlik ve adptasyona mı ihityacı var bide lpg için boch bu motor için önerdiği CNG/LPG Buji (0242240653) boch bujiyi taksak bu sorunun çözümünde katkısı olurmu,çok soru sordum kusura bakmayın:)

Bogaz Kelebek Adaptasyonu Yaptırın Eger Aynı Sorun Devam EDerse Otomatik Şanzuman Filtresinden de bu sorunu Yapabilir.

Bu Arada Saglık Problemim Nedeniyle Kısa Süredir Cvp Yazamadım Sorular Birikmiş Herkeze Yardımcı Olmaya Calışacagım.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir