Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

İleti hakan48 » 19 Nis 2010, 13:26

Powerfull2 yazdı:
hakan48 yazdı:Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?
Skoda Favorit Felicia Fabia Octavia Kullanıcıları Aracınızda Çözemediğiniz.Sizi Arabanızdan Soğutma Aşamasında Olan Arızalarınızda Yardımcı Olabilirim.

Mugla Civarı Olursa Tamirini Kendim Yaparım- Diğer İllerde İse Teknik Destek Saglayabilirim
Ücretli Falan Sanmayın Ücretsiz.

Hakan bey benim arcımda uzun ve kısa farları, sisleri,koltuk ısıtmasını,arka cam ısıtmasını klimayı açınca yani elektrik olarak aracı yüklediğimde araçta sarsılma oluşuyor araç sallanıyor ve motordan ses geliyor ve gaz da yemiyor aracım LPG li ama benzinde de yapıyor. şu an aracımı benzinde kullanıyorum LPG ci 250 km benzinde kullan dedi 400 km oldu ama problem düzelmedi

Aracın Aküsünü Kontrol Ettirin Voltaj Düşüklükleri Bu tür Problemleri Yapmaktadır.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti jamesdean » 19 Nis 2010, 13:42

Üstad,
Sol rot kolu -rot başı ve sağ tekerlek körüğünü değiştirdim. Yan sanayi. Aks kafasında az bir boşluk oluşmuş (dediler). Değiştirmeye gerek duymadılar. Yeni körük takıldı ve yağlama yapıldı. Aks kafası yapılan bu işlemler sonucu tekrar düzelir mi. Yoksa ilerleyen süreçte başım ağrır mı ?
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti hakan48 » 19 Nis 2010, 13:47

jamesdean yazdı:Üstad,
Sol rot kolu -rot başı ve sağ tekerlek körüğünü değiştirdim. Yan sanayi. Aks kafasında az bir boşluk oluşmuş (dediler). Değiştirmeye gerek duymadılar. Yeni körük takıldı ve yağlama yapıldı. Aks kafası yapılan bu işlemler sonucu tekrar düzelir mi. Yoksa ilerleyen süreçte başım ağrır mı ?

Hareket Halinde İken Aracın Direksiyonunu Tam Sag Veya Sola Kırdığınızda Tak Tak Ses Geliyorsa Aks Da Aşırı Boşluk Var Tehlikeli Demektir. Ama Hiç Ses Gelmiyorsa Herhangi Bir Sorun Yapmaz.
kullanabilirsiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Powerfull2 » 19 Nis 2010, 20:24

hakan48 yazdı:
Powerfull2 yazdı:
Skoda Favorit Felicia Fabia Octavia Kullanıcıları Aracınızda Çözemediğiniz.Sizi Arabanızdan Soğutma Aşamasında Olan Arızalarınızda Yardımcı Olabilirim.

Mugla Civarı Olursa Tamirini Kendim Yaparım- Diğer İllerde İse Teknik Destek Saglayabilirim

Hakan bey benim arcımda uzun ve kısa farları, sisleri,koltuk ısıtmasını,arka cam ısıtmasını klimayı açınca yani elektrik olarak aracı yüklediğimde araçta sarsılma oluşuyor araç sallanıyor ve motordan ses geliyor ve gaz da yemiyor aracım LPG li ama benzinde de yapıyor. şu an aracımı benzinde kullanıyorum LPG ci 250 km benzinde kullan dedi 400 km oldu ama problem düzelmedi

Aracın Aküsünü Kontrol Ettirin Voltaj Düşüklükleri Bu tür Problemleri Yapmaktadır.

Hakan bey bugün özel servise gittim özel servis klima kompresör arızası dedi ama klima kapalı ikende gaz yemede problem var problemi çözemedim. canım sıkıldı valla
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti jamesdean » 20 Nis 2010, 08:49

Üstad, gene ben...
Konu açtım bununla ilgili ama pek anlayan yok, siz iyi bilirsiniz...
Akşam kısa hüzmeli farları açtım, bir anda iki far birden söndü ( patladı ).
Yanımda 2 kuş beyinli arkadaşım, farların ikisinin birden yanmayacağını iddia ederek sigorta kutusunu açtılar. SigoRta panelindeki soketlerin her birini tek tek çıkarıp yerlerine taktılar. Bulamadılar tabi. Marşa bastım ön kızdırma bujisi fasılalı yanıyor, hava yastığı lambası sürekli yanıyor, egzoz ( motor ) lambası sürekli yanıyor. Sanırım ön otomatik cam mekanizmasının bir kerede kapanma fonksiyonu da çalışmıyor. ( Akşam çalışmıyordu, sabah ilk denemelerde çalışmadı, sonra çalışmaya başladı ??? )
Elektirikçiye gittik gece, lambalar patlamış dedi, ve değiştirdi.
Sadece Bilgisayara bağlatırsam araçta hiç bir sorun yokken yanan arıza lambaları kaybolup, cam mekanizmam ( şu an düzgün ama içime kurt düştü ) düzelir mi?
Ya da bu kuş beyinlilerin soketleri çıkarıp takması başımı ilerde ağrıtır mı?
Saygılar..
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti beast » 20 Nis 2010, 13:18

benim arabamın sag ön kapısını actıgımda tavan lambaları ve kapı acık ikaz lambası yanmıyor nedendir :(
beast
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti denizkent » 20 Nis 2010, 17:50

ben fabia sayfasında konu açmıştım. buna bir öneriniz var mı?

Aralık ayında fabia 1,4 16v classic arabama Ramses marka sıralı sistem taktırdım. Taktırdıktan sonra arabada vites değiştirirken veya boşa aldığımda rölanti hızlı bir şekilde düşüp stop ediyordu. taktırdığım yere gittim tekrar durumu anlattım. bilgisayarda baktı,bir şeyi unuttuklarını söyleyip ayar yaptıktan sonar şimdi tamam dedi. yalnız araba ısındıktan sonra problem yaratmıyordu. yani sabah arabayı çalıştırdıktan belli bir süre sonra gaza geçiyor geçtikten sonra ilk ışıklarda veya tümsekte veya vites değiştirirken debriyaja bastığımda arabanın rölantisi düşüp stop ettitiriyor. sonra tekrar çalıştırıyorsun böyle 2-3 defa devam ediyor. sonra ancak stop etmemeye başlıyor ancak tabi sen araba stop etmesin diye rölantiye daha dikkat ederek yavaşça basıyorsun.

Ama ben devamlı araba ile gezen bir insan değilim. Evden sabah okula gidiyorum sorunlu. Öğlene kadar araba soğuyor bir yere gidiyorum sorunlu . Akşama tekrar soğuyor akşam eve gidiyorum eve gidene kadar sorunlu. Can sıkıntısından içim içimi yiyor. ustaya durumu anlattım usta beynini tekrar değiştirdi falan yine aynı sorun var. tekrar stop ediyor.

usta bizimle ilgisi yok servise götür problem orda dedi.

hayda şimdiye kadar bir defa dahi stop etmeyen araba lpg taktırdım sorun yaşıyorum usta bana sorun gazda değil arabada dedi. neyse bir şey diyemedik aldık arabayı servise götürdük ustaya durumu anlattık. boğaz kelebeğini temizleyelim dedi. boğaz kelebeğini temizledi falan. oradan aldım. eve götürdüm 1 gün sonra sabah yine aynı sorun. servise telefon açtım. ya kardeş böyle böyle aynı sorun devam ediyor. yok abi bizimle ilgisi yok dedi. sorun tüpü taktırdığın yerde dedi. tüpü takan ustaya götürüyorum abi sorun tüpte değil arabada diyor. yani o topu ona atıyor o ona. Bir tek senin arabada böyle oldu diğer arabalarda böyle bir sorun olmadı diyor.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti sungurlu » 20 Nis 2010, 20:57

hakan kardeşim benim felişin vantilatör kayışı ötüyor marmariste iki kere değiştirdim yine ötüyor içindeki yay bozulmuş dediler bana nasıl yardımcı olabilirsin ben datçada oturuyorum. saygılar.
sungurlu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet ölmez
Arabanız: skoda fabia ambiente

İleti hakan48 » 20 Nis 2010, 21:50

sungurlu yazdı:hakan kardeşim benim felişin vantilatör kayışı ötüyor marmariste iki kere değiştirdim yine ötüyor içindeki yay bozulmuş dediler bana nasıl yardımcı olabilirsin ben datçada oturuyorum. saygılar.

Merhabalar Telefon Açmıştınız Ben Burdan Yazıyorum.Aracınızın Alternatör Gergi si Arızalıdır. Ve Ya Alternatör Kasnağında Problem Vardır. İlk Fırsatta Marmaris Uslu Oto Ya (Daha Önce gitmiş Olduğunuz Servise) Gidip Yada Telefonla Arayıp Sipariş Verin. veya değiştirin Aksi Halde Kayışınız Tekrar Problem Çıkartabilir. Marmarise Yolunuz Düştüğünde Uslu Otoya Giderseniz Zaten Onlar Yardımcı Olacaktır.Bilgileri Var.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Powerfull2 » 20 Nis 2010, 22:38

Powerfull2 yazdı:
hakan48 yazdı:
Powerfull2 yazdı:

Hakan bey bugün özel servise gittim özel servis klima kompresör arızası dedi ama klima kapalı ikende gaz yemede problem var problemi çözemedim. canım sıkıldı valla

Hakan bey bugün yetkili servise gittim. Uzun bir uğraştan sonra sorunun aküden kaynaklandığını buldular valla bravo helal sana
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

İleti Powerfull2 » 20 Nis 2010, 23:41

Hakan bey akü olarak daha öncede bilgi vermişsiniz ama ben collection plus biraz fazla elektronik arabada lpg de olunca elektrik tesisatı ve aküde önem arz ediyor. Ben açıkçası Metrogrossmarkette Bosh marka akülerin uygun olduğunu anımsıyorum. acaba en fazla kaç amper alsam, yüksek amper alırsam yaşadığım bu tür problemler azalırmı?
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 12:20

Üstad,
Araba kapısına deyince elektrik çarpıyor anlık. Normalde de demir herhangi bir aksama dokununca da oluyor. Geçen gün anahtarı kontağa sokayım dedim, bildiğin elektirik çarptı, ( 2 snlik elektrik akımı ) Anahtarı fırlattım elimden o derece...( sadece 1 kez bu şekilde oldu )
Arabada kaçak mı var, sorun nerden kaynaklı olabilir..
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti beast » 27 Nis 2010, 21:00

benim arabam octavia 2004 sag ön kapısını actıgımda tavan lambaları ve kapı acık ikaz lambası yanmıyor nedendir :(
beast
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 29 Nis 2010, 15:16

Külbütör üst kapak contasını değiştirmek kaçTL ye mal olur (conta+işçilik)
Orjinal conta ile yan sanayi arasında fiyat farkı çok mu?
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti hakan48 » 01 May 2010, 17:48

cineration yazdı:Külbütör üst kapak contasını değiştirmek kaçTL ye mal olur (conta+işçilik)
Orjinal conta ile yan sanayi arasında fiyat farkı çok mu?

taşlama conta işçilik toplamda bölgelere göre işçilik farkları olacağından 230- 300 tl arası tutar.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 01 May 2010, 17:50

beast yazdı:benim arabam octavia 2004 sag ön kapısını actıgımda tavan lambaları ve kapı acık ikaz lambası yanmıyor nedendir :(

kapı müşürü bozulmuş olabilir. yada temas sorunu vardır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 09 May 2010, 15:08

09-05-2010-21-05-2010arihleri Arasında Alışverişlerde %5 İndirim Başlamıştır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti crazyboy3506 » 09 May 2010, 15:36

hakan bey merhabalar ,

hakan bey benim sorunumada yardımcı olursanız çok memnun olurum.2002 model 101 bg fabia elegance aracımda akşamları farları yaktığımda iç camları açmak istediğimde farlar sönükleşiyor. aracın üzerinde orjinal aküsü vardı aküden kaynaklanacağını düşünerek gittim 60amp. incii nanogold marka akü aldım fakat sorun hala devam ediyor. bir de bu sönükleşme araç yolda normal giderkende yani camları açmadanda oluyor. ve bu sönükleşme olurken motor tarafında röle sesine benzer bir ses geliyor işin içinden çıkamadım. bana yardımcı olursanız memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir