Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

İleti ErTaN06 » 28 Eyl 2010, 09:34

Hakan usta selam. Benim aracım 2004 fabia 101 lik sorunum ise rampalarda gaza yüklendiğim zaman aracın alt tarafından tırr diye bir ses geliyor egzosun her tarafına bakıldı bi sorun yok. Acaba başka nerden gelebilir yaklaşık 8 aydır var bu ses ve bir türlü bulunamadı.

ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti myolive » 28 Eyl 2010, 09:46

Torpidodan ses geliyor tıkırtı şeklinde uzun ve bozuk yolda çok rahatsız ediyor.
myolive
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaambianteplus » 28 Eyl 2010, 15:37

merhaba hakan usta iyi günler öncelikle

bende 2004 octavia ambiante plus var alalı yaklaşık iki hafta oldu üzerinde brc lpg var.
sıkıntımı yeni bir başlıkta açmıştım ama bu başlığı sonradan farkettim.

sorun şu;araç rolantide çalışırken devir saati kendi kendine düşüp kalkıyor her zaman yapmıyor arada sırada yapıyor.ama benim gözüm sürekli devir saatinde oluyor ışıklarda falan beklerken biraz sinir bozucu bir şey.ne yapmak gerekir???gerçi yazdığım sayfada sağolsun bir arkadaş gaz ayarı dedi ama pek oynatmak istemiyorum yakıtı güzel diye...

şimdiden teşekkür ederim.
octaviaambianteplus
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karaman
Arabanız: skoda octavia ambiante plus

İleti lionrem » 29 Eyl 2010, 12:12

Merhaba. Bende 2001 Skoda Octavia Elegance 1.6 - LPG var. Benim plroblemim sabah saatlerinde uzun süreli devam eden, özellikle arka kolduk tarafından gelen tıkırtı sesleri var. Sanki bir metalin diğer bir metale sürtmesi gibi. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. ?

Ayrıca özellikle 1. vitesde çogu zaman gecişlerde sıkıntı yaşıyorum. Şanzıman yağının ne zaman değiştiğini bilmiyorum...

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti hakan48 » 29 Eyl 2010, 21:04

Sorulara Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti lionrem » 30 Eyl 2010, 08:28

Merhaba, Bugün sabah arac ile işe giderken göstergede sarı renkde oturmakda olan yüzünde top şeklinde uyarı ışığı yandı ve sürekli yanıyor. Bunun anlamı nedir bilen varsa yardımlarınızı rica ederim.
Saygılarımla :(
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti lionrem » 04 Ekm 2010, 09:26

Merhaba, Aracın bakımları yapıldı. Debriyaj mili ve bilyesi değişdi. Şanmzıman yağına kadar değişdi. Ancak 2. vitese geçerken debriyaja tam olarak basılsa dahi kırt diye sesi mutlaka yapıyor. Debriyaj balatasını değiştirince o ses kesilirmi ?? YArdımlarınızı bekliyorum. Selamlar
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti yabani » 18 Ekm 2010, 00:41

- Aracın akü başı söküldükten sonra cam'ın tek basışta kalkıp inmesi iptal oldu, bildiğim kadarıyla kontak açıkken camı tamamen açıp 10 sn daha düğmeye basılı bekleyip sonra kontağı kapattığımda ve tersini de yaptığımda tekrar programlanması gerekiyordu fakat olmadı, yanlış mı biliyorum? (forumda arattım ama forum çok kalabalık bulamadım)

- Araçtaki asr düğmesi basıldığında asr devreye mi giriyor, yoksa devreden çıkıyor mu? gösterge ekranına bakarsam basılı olduğunda devreden çıkıyor olması lazım fakat ben her iki halde de patinaj çekebiliyorum (basılı değilken daha az çekiyor)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti SKODA 135 » 18 Ekm 2010, 07:35

Selamlar Hakan kardeşim. Bu sayfa uzun zaman önce açılmış. O taraflara yolumuz düşecek belki gerekli olur düşüncesi ile mümkünse iş yeri adresinizi isteyecektim. Bir arkadaşım ailesi ile birlikte o civarlarda tatile gittiklerinde yollarda çok mağdur oldular. Aynı duruma düşmek istemiyorum, gerçi herşey nasip.

Tabi ki mümkünse...
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hakan48 » 01 Kas 2010, 21:31

Merhabalar

Uzun Zamandır.Yoğunluktan Dolayı
Sorulara Cevap Veremedim
Adresinden Aracınızla İlgili Şikayetleriniz Çözülmeyen Arızalarınız Konusunda Sorularınıza
Cevap Vereceğim.
Mesajlarınızı Bekliyorum.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKODA 135 » 01 Kas 2010, 22:56

Sayfanız hayırlı olsun, buradan da paylaşımlarınızın devamını dilerim.:)
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti fayman » 09 Kas 2010, 09:37

hakan bey merhabalar; Benim sorunum fabia 2001 elegance motor 86 000 de ve 5 ay önce lpg taktırdım.
5 ay önce triger, yağ (castrol 10 40 ) ve filitreler değişti. 10 000 km de yaklaşı 6 litre yağ eksiltti. Yakıyor sanırım çünkü ekzosttan siyah duman atıyor. Çözüm ne olabilir. Yağı katkıları çözüm olurmu?
[url=mailto:fikret.ayman@gmail.com---533]fikret.ayman@gmail.com---533[/url] 254 48 54
2001 FABİA ELEGANCE
Kullanıcı avatarı
fayman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fikret AYMAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: FABİA ELEGANCE 1.4i

İleti hakan48 » 19 Şub 2011, 23:04

Güncel
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustafakonya » 22 Şub 2011, 23:32

merhaba öncelikle çok teşekkür ederim. benim 2000model felicia 1,3 arabamda lpgde giderken arabada aniden frene basıyormuş gibi yavaşlama oluyordu. sonra aniden gaza basmış gibi hızlanıyordu. ayağım gaz pedalında aynı seviyedeyken oluyordu. sonra benizndede buna benzer sıkınıtılar olmaya başladı. yalnız boşta olmuyor devir 5000e kadar çıkıyor ama hareket halindeyken dedğim sıkıntılar oluyor. yani gerçekten muğlaya geelmeye bile razıyım o derece rahatsızızım konudan . bunun sebebi ne olabilir teşekkürler fiyatları da özelden yazarsanız çok sevinirim
mustafakonya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa süren
Nereden: Tokat
Arabanız: felicia combi 1,3

İleti replasatnu » 23 Şub 2011, 02:29

BURAK MYSTERİO yazdı:hakan abi benim geri vites müşürünü değiştirmemdeki neden geri vites lambası yanmıyor o yüzden doğru yapıyırum değilmi iki lambada yanmıyor ii günler

işinize karışmak gibi olmasın , gerçi soru da epey eskimiş , yinede okuyan olurda birinin işine yararsa diye yazıyorum..
benim pederde de favo var, aynı sorundan muzdarip ama 90-93 model arası
favolarda bagaj kapağında bulunan geri vites ışığı ve arka sis farları ,temassızlık nedeniyle yanmıyor.

kapağa elektrik ileten sviç şeklinde bağlantılarda temassızlık olabiliyor,
93 model üstü araçlarda (benimki öyle) geri vites ışığı bağlantısı direkt kablo ile sviç yok, temassızlık olayı da dolayısıyla yok..

nacizane tavsiyem, sviçleri iptal ettirip, direkt kablo bağlantısı yaptır.
Kullanıcı avatarı
replasatnu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman lx 93 model

İleti zeybek » 23 Şub 2011, 14:28

Merhaba, Aracın bakımları yapıldı. Debriyaj mili ve bilyesi değişdi. Şanmzıman yağına kadar değişdi. Ancak 2. vitese geçerken debriyaja tam olarak basılsa dahi kırt diye sesi mutlaka yapıyor. Debriyaj balatasını değiştirince o ses kesilirmi ?? YArdımlarınızı bekliyorum. Selamlar

Aynı sorun bendede var 1998 1.3 felicia 2. vitese geçerken kırt diye bi ses oluyo. Neden olabilir.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti ykorkmaz » 23 Şub 2011, 14:35

Kendi aracımda geri vitese takma konusunda sıkıntı yaşıyorum bende mi bir sorun var hemen geçmiyor vitese hatta bazen geçmesi için debriyajı bırakıp tekrar basıyorum (2001 skoda fabia 1.4)
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti hakan48 » 23 Şub 2011, 14:45

mustafakonya yazdı:merhaba öncelikle çok teşekkür ederim. benim 2000model felicia 1,3 arabamda lpgde giderken arabada aniden frene basıyormuş gibi yavaşlama oluyordu. sonra aniden gaza basmış gibi hızlanıyordu. ayağım gaz pedalında aynı seviyedeyken oluyordu. sonra benizndede buna benzer sıkınıtılar olmaya başladı. yalnız boşta olmuyor devir 5000e kadar çıkıyor ama hareket halindeyken dedğim sıkıntılar oluyor. yani gerçekten muğlaya geelmeye bile razıyım o derece rahatsızızım konudan . bunun sebebi ne olabilir teşekkürler fiyatları da özelden yazarsanız çok sevinirim

Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir