Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

İleti hakan48 » 23 Şub 2011, 14:52

zeybek yazdı:Merhaba, Aracın bakımları yapıldı. Debriyaj mili ve bilyesi değişdi. Şanmzıman yağına kadar değişdi. Ancak 2. vitese geçerken debriyaja tam olarak basılsa dahi kırt diye sesi mutlaka yapıyor. Debriyaj balatasını değiştirince o ses kesilirmi ?? YArdımlarınızı bekliyorum. Selamlar

Aynı sorun bendede var 1998 1.3 felicia 2. vitese geçerken kırt diye bi ses oluyo. Neden olabilir.

Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti aleko » 23 Şub 2011, 16:02

hakan bey öncelikle merhaba
benim aracımda yakıt sorunu malesef o kadar bakım yapmama rağmen tekrar etti. hava giriş borusunun önünü elimle kapattığım zaman rölanti artıyor ve gaz ayarını ve lpg beyninin üzerindeki pirinç vidayı neredeyse bir tur kapatıyorum. acaba aracım olması gerekenden fazla mı hava alıyor. ayrıca aracımı boşa atınca yüksek hızda giderken aracım duruyor. aracım neden çok yakıyor... yardımcı olursanız sevinirim.
aleko
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti xMEGANx » 23 Şub 2011, 16:23

benim 307'im var arka sağ camı kendi sürücü tarafında ki otomatikten full kapama emri verdiğimde 5-6 cm kalkıp duruyor bende tekrar basmak zorunda kalıyorum 5-6 kez basıyorum kalkana kadar. ama bazen emri tam algılıyor ve full kalkıyor. camın olduğu kapıdan basınca o zaman sorun yok ama benim düğmede sorun var sanırsam. Kendi yapabileceğim bir sorunmudur ? öyleyse nasıl yapabilirim ? oksitlenmeden şüphelendim içini açıp metal kısımları temizlesem düzelirmi ?
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti gandak » 23 Şub 2011, 17:09

hakan bey iyi akşamlar.benim sorunum favoritimin hala aşırı yakıt tüketimi.ve aracı akşam koyup ertesi sabah çalıştırmak istediğimde 10-12 sn de çalışıyor bu normalmidir.ve çalışır vaziyette 3/5 dk bekletmeden hareket edersem tekleme yapıyor.cevaplarınız için teşekkürler...
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti mustafakonya » 23 Şub 2011, 19:12

mustafakonya yazdı:merhaba öncelikle çok teşekkür ederim. benim 2000model felicia 1,3 arabamda lpgde giderken arabada aniden frene basıyormuş gibi yavaşlama oluyordu. sonra aniden gaza basmış gibi hızlanıyordu. ayağım gaz pedalında aynı seviyedeyken oluyordu. sonra benizndede buna benzer sıkınıtılar olmaya başladı. yalnız boşta olmuyor devir 5000e kadar çıkıyor ama hareket halindeyken dedğim sıkıntılar oluyor. yani gerçekten muğlaya geelmeye bile razıyım o derece rahatsızızım konudan . bunun sebebi ne olabilir teşekkürler fiyatları da özelden yazarsanız çok sevinirim

bu soruma cevabımı aldım. arabam enjeksiyonlu 250000 km de arıza sıcak soğuk diye farketmiyor bazen 20 km hii. yapmıyor bazende 20 km devamlı apıyor . yiende sıcak soğuk meselesine daha dikkat edeceğim.
mustafakonya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa süren
Nereden: Tokat
Arabanız: felicia combi 1,3

İleti hakan48 » 23 Şub 2011, 19:41

aleko yazdı:hakan bey öncelikle merhaba
benim aracımda yakıt sorunu malesef o kadar bakım yapmama rağmen tekrar etti. hava giriş borusunun önünü elimle kapattığım zaman rölanti artıyor ve gaz ayarını ve lpg beyninin üzerindeki pirinç vidayı neredeyse bir tur kapatıyorum. acaba aracım olması gerekenden fazla mı hava alıyor. ayrıca aracımı boşa atınca yüksek hızda giderken aracım duruyor. aracım neden çok yakıyor... yardımcı olursanız sevinirim.

www.hakan48.com
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 23 Şub 2011, 19:44

xMEGANx yazdı:benim 307'im var arka sağ camı kendi sürücü tarafında ki otomatikten full kapama emri verdiğimde 5-6 cm kalkıp duruyor bende tekrar basmak zorunda kalıyorum 5-6 kez basıyorum kalkana kadar. ama bazen emri tam algılıyor ve full kalkıyor. camın olduğu kapıdan basınca o zaman sorun yok ama benim düğmede sorun var sanırsam. Kendi yapabileceğim bir sorunmudur ? öyleyse nasıl yapabilirim ? oksitlenmeden şüphelendim içini açıp metal kısımları temizlesem düzelirmi ?

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustafakonya » 27 Şub 2011, 00:36

mustafakonya yazdı:
mustafakonya yazdı:merhaba öncelikle çok teşekkür ederim. benim 2000model felicia 1,3 arabamda lpgde giderken arabada aniden frene basıyormuş gibi yavaşlama oluyordu. sonra aniden gaza basmış gibi hızlanıyordu. ayağım gaz pedalında aynı seviyedeyken oluyordu. sonra benizndede buna benzer sıkınıtılar olmaya başladı. yalnız boşta olmuyor devir 5000e kadar çıkıyor ama hareket halindeyken dedğim sıkıntılar oluyor. yani gerçekten muğlaya geelmeye bile razıyım o derece rahatsızızım konudan . bunun sebebi ne olabilir teşekkürler fiyatları da özelden yazarsanız çok sevinirim

bu soruma cevabımı aldım. arabam enjeksiyonlu 250000 km de arıza sıcak soğuk diye farketmiyor bazen 20 km hii. yapmıyor bazende 20 km devamlı apıyor . yiende sıcak soğuk meselesine daha dikkat edeceğim.

arkadaşlar ustamızında dediklerini dikkate alarak tamirciye gittim. tamirci egzost manifoltuna giden bir kablonun sıyrıldığını söyledi biraz uğraştı tamir etti. ve arabam sorunusuz çalışıyor. çok sevindim. buradan hakan48e çok teşekkür ediyorum . cevabında yazdığı emme manifldu basınç sensörü bumu bilmiyorum ama ustaya söyledim buldu. teşekkür ederim hakan 48
mustafakonya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa süren
Nereden: Tokat
Arabanız: felicia combi 1,3

İleti octaviaambianteplus » 09 Mar 2011, 14:21

hakan bey iyi günler ;

bende 2004 model octavia var,aracı ilk çalıştırdığımda ve park ederken eğzosdan su gibi bişeyler akıyor.bu nedir bilgi verebilir misiniz?park ederken inip bakıyorum yer çokça ıslanış oluyor .araç hem lpgli .benzin sarfiyatıda kış dolayısıyla önemli miktarda arttı malum lpg ye geçiş süresi uzadı.ne önerirsiniz.

birde frene basınca bir uğultu geliyor,balatalara baktım hala keçe var gözüküyor.acaba nedendir?şimdiden teşekkür ederim.
octaviaambianteplus
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karaman
Arabanız: skoda octavia ambiante plus

İleti eminoglu » 14 Mar 2011, 15:27

bende 2003 model octavia var,aracı ilk çalıştırdığımda ve park ederken eğzosdan su gibi bişeyler akıyor.bu nedir bilgi verebilir misiniz?park ederken inip bakıyorum yer çokça ıslanış oluyor .araç benzinli. Artı olarak ilk çalıştırdığımda titreme yapıyor ve rolantide çalışırken (motor ısınmadan) sürekli olarak sanki öksürüyor.
Ayrıca 100 km lik yolda yol bilgisayarım 410 km gösteriyordu ancak 100 km sonunda 270 lere kadar düştü. Devirli kullanmaya da o kadar özen göstermeme rağmen. Bu normal bir durummudur. Değilde neresine baktırmam gerekli.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti hakan48 » 16 Mar 2011, 23:15

octaviaambianteplus yazdı:hakan bey iyi günler ;

bende 2004 model octavia var,aracı ilk çalıştırdığımda ve park ederken eğzosdan su gibi bişeyler akıyor.bu nedir bilgi verebilir misiniz?park ederken inip bakıyorum yer çokça ıslanış oluyor .araç hem lpgli .benzin sarfiyatıda kış dolayısıyla önemli miktarda arttı malum lpg ye geçiş süresi uzadı.ne önerirsiniz.

birde frene basınca bir uğultu geliyor,balatalara baktım hala keçe var gözüküyor.acaba nedendir?şimdiden teşekkür ederim.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 16 Mar 2011, 23:16

eminoglu yazdı:bende 2003 model octavia var,aracı ilk çalıştırdığımda ve park ederken eğzosdan su gibi bişeyler akıyor.bu nedir bilgi verebilir misiniz?park ederken inip bakıyorum yer çokça ıslanış oluyor .araç benzinli. Artı olarak ilk çalıştırdığımda titreme yapıyor ve rolantide çalışırken (motor ısınmadan) sürekli olarak sanki öksürüyor.
Ayrıca 100 km lik yolda yol bilgisayarım 410 km gösteriyordu ancak 100 km sonunda 270 lere kadar düştü. Devirli kullanmaya da o kadar özen göstermeme rağmen. Bu normal bir durummudur. Değilde neresine baktırmam gerekli.

Özel Mesajla Cevap Verildi.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti replasatnu » 17 Mar 2011, 01:24

hakan bey,
ben forumda daha önce sorduğum bir soruya sizden de yorum almak istedim..
şu linkte sorunumdan bahsettim,yorumunuzu bekliyorum..
ve tahmini ne masraf çıkartır , şimdiden sağolun..

favorit-forman/su-sisteminde-asiri-basinc-t24317.html
Kullanıcı avatarı
replasatnu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman lx 93 model

İleti ugurcivi » 30 Mar 2011, 19:56

acil yardım sol ön servis freni çözülmüyor
değerler

ön aks sol 1.93 sağ 1.11 sapma ½42

çözüm bulamadık acil yardım....

KOCAELİ GEBZE
ugurcivi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ugur civi
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda octavia

İleti artıgüçOCTi » 30 Mar 2011, 21:08

merhaba hakan hocam.benim 200 model octavia glxi aracım var. erzurumda ikamet ediyorum. arabamı alırken acemilikten uzaktan kumandalı anahtarını almadım.sonradanda satıcıya ulaşamadım.yeniden kumanda yaptırmak istiyorum.nasıl bir çözüm bulabilirim?

birde başka bir sorum olacak.örneğin sağa sola farketmez dönüşlerde sadece kalkarken veya tekrar yavaşlayıp gaza basıp torku arttırırken kırt diye tek ses geliyor.akstan şüphelenecem ama ses sürekli değil.sanki parmak çıtlatma gibi.sanki bir şey boştada yerleşiyormuş gibi.tabla burçlarını yeni değiştirdim.sebebi ne olabilir?
artıgüçOCTi
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 01 May 2011, 21:37

hakan48.com İnternet Sitemiz Şimdilik Faaliyetlerini Durdurmuştur. Yeni Sitemiz Hazırlanmaktadır. Yeni İsim ve Yeni Bir Siteyle Yeniden Kısa Sürede Hizmetinizde Olacağız.

Yeni Sitemiz www.otoyedekparcacim.net Üyelerine Özel Olacaktır. Ve Sadece Üyelerimiz Sitemizden Kısıtlamasız Olarak Faydalanabileceklerdir.
Soru Sorun Ve Şikayetleriniz İçin
[url=mailto:otoyedekparcacim@hotmail.com]otoyedekparcacim@hotmail.com[/url] Adresine Mail Atabilirsiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayzek11 » 01 May 2011, 23:55

hocam benim octaviada 1, vitesde kalkarken tık diye bir ses geliyo özellikle ani kalkışlarda ve vites değiştirmelerde servise götürdüm usta şanzımandaki boşluktan olduğunu söyledi ve normal dedi.Bence hiç normal değil çünkü daha önce böyle bir ses yoktu sanırım usta çözemedi yardım ederseniz sevinirim çünkü bu ses beni araçtan baya soğuttu
ayzek11
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia 1.8 T Elagance

İleti hetepe » 02 May 2011, 07:19

Hep özel mesajla cevap verilmiş, biş bişey anlamadık, sorular da özel mesajla sorulsun bari..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir