Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

İleti hakan48 » 03 May 2011, 01:43

ayzek11 yazdı:hocam benim octaviada 1, vitesde kalkarken tık diye bir ses geliyo özellikle ani kalkışlarda ve vites değiştirmelerde servise götürdüm usta şanzımandaki boşluktan olduğunu söyledi ve normal dedi.Bence hiç normal değil çünkü daha önce böyle bir ses yoktu sanırım usta çözemedi yardım ederseniz sevinirim çünkü bu ses beni araçtan baya soğuttu

Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hakan48 » 09 Ağu 2011, 13:20

Güncel
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti izmirliii » 09 Ağu 2011, 15:06

iyi günler,arabada bazen 3.vitese geçerken zarrt die bi ses geliyor?hani nadir olsada geliyor bu ses ama nedir bilemedm?başıma iş açar mı??
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 1.4 TDİ FABİA AMBİANTE

İleti arslan » 09 Ağu 2011, 15:10

Benim araç 2010 octavia 1.6 tour 102hp ve henüz 28 bindedir.
Araç sıfır iken BRC marka lpg takılmış. Gelelim soruna.
Özellikle motor henüz tam ısınmamışken ve yine özellikle virajda fren yaparken vites küçültmek için debriyaja basınca motor stop ediyor.(Şu ana kadar 1 defa henüz benzindeyken, 12 defa lpgdeyken stop etti) Ayrıca rölantide ufak salınımlar olduğunu ara sıra görüyorum. Yetkili servis ve BRC servisi boğaz kelebeği olabilir dedi. Servis kelebeği temizledi. Ama sorun çözülmedi. BRC ayarlar yaptı ama sorun çözülmedi. Son olarak servis aracı sadece benzinde denememi istedi. Bu süreçte hiç stop etmedi. Bunun üzerinde servis sorumluluğu tamamen üzerinden atarak BRC ye gitmemi istedi. BRC ,şu anda arızalı olan lambda sensöründen dolayı olabileceğini söyledi ama servis bu ihtimalin çok düşük olduğunu ama istersem 400 tl karşılığında değişebileceklerini söyledi. Servise ve BRC ye olan güvenim azaldığı için özel bir vw servisine gittim. Usta lambda sensörünün böyle bir sorun oluşturamayacağını söyledi ve araca bağlanınca rölantinin 650 civarında olduğunu farkettik. Adaptasyon yaptırmam gerektiğini müsait bir zamanda tekrar uğramamı istedi.
Soru1. Varsa bu konudaki tecrübelerinize göre sorun nedir?
Soru2. Adaptasyon işlemi tam olarak nedir ve yaklaşık olarak ne kadara mal olur?
Çok uzun olduğunun farkındayım, sabırla okuyup cvp verdiğiniz için şimdiden teşekkür edrim.
arslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kocaeli
Arabanız: Octavia

İleti hakan48 » 09 Ağu 2011, 17:23

arslan yazdı:Benim araç 2010 octavia 1.6 tour 102hp ve henüz 28 bindedir.
Araç sıfır iken BRC marka lpg takılmış. Gelelim soruna.
Özellikle motor henüz tam ısınmamışken ve yine özellikle virajda fren yaparken vites küçültmek için debriyaja basınca motor stop ediyor.(Şu ana kadar 1 defa henüz benzindeyken, 12 defa lpgdeyken stop etti) Ayrıca rölantide ufak salınımlar olduğunu ara sıra görüyorum. Yetkili servis ve BRC servisi boğaz kelebeği olabilir dedi. Servis kelebeği temizledi. Ama sorun çözülmedi. BRC ayarlar yaptı ama sorun çözülmedi. Son olarak servis aracı sadece benzinde denememi istedi. Bu süreçte hiç stop etmedi. Bunun üzerinde servis sorumluluğu tamamen üzerinden atarak BRC ye gitmemi istedi. BRC ,şu anda arızalı olan lambda sensöründen dolayı olabileceğini söyledi ama servis bu ihtimalin çok düşük olduğunu ama istersem 400 tl karşılığında değişebileceklerini söyledi. Servise ve BRC ye olan güvenim azaldığı için özel bir vw servisine gittim. Usta lambda sensörünün böyle bir sorun oluşturamayacağını söyledi ve araca bağlanınca rölantinin 650 civarında olduğunu farkettik. Adaptasyon yaptırmam gerektiğini müsait bir zamanda tekrar uğramamı istedi.
Soru1. Varsa bu konudaki tecrübelerinize göre sorun nedir?
Soru2. Adaptasyon işlemi tam olarak nedir ve yaklaşık olarak ne kadara mal olur?
Çok uzun olduğunun farkındayım, sabırla okuyup cvp verdiğiniz için şimdiden teşekkür edrim.

Teknik Destek ve Soru Mail Adresi [url=mailto:otoyedekparcacim@mynet.com]otoyedekparcacim@mynet.com[/url]
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erginbkr » 09 Ağu 2011, 19:55

hocam sorulara neden özel mesajla cevap veriyorsunuz...foruma yazında benzer sorunlarla karşılaşan yada karşılaşacak arkadaşlarda faydalansın...dimi ama...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti hakan48 » 09 Ağu 2011, 22:11

Prensip Olarak Forum Sitelerinde Kısa Süredir Özel Mesajla Cevap Veriyorum. Sorunlarınızı Yazdığınızda Tekrar Tekrar Yazmamın Benim İçin Sakıncası Yok.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti orthosis » 10 Ağu 2011, 01:18

merhabalar hidrolik direksiyonlu feliciamda araba soğukken direksiyonu sola doğru çevirirken takılma yapıyor ondan sonra çevriliyor. direksiyon pompa arıza yapmış deiler değiştirdik hiç fark olmadı.sahları ilk çalıştırmalarda hala aynı. birde ön düzen bakımlı olmasına rağmen stabilize yollarda direksiyon kolununda tıkırtılar oluşuyor, onada direksiyon simidin içindeki bilyelerin boşluk yaptığını müdahale şansının olmadığını söylediler fakat bana mantıklı gelmedii sizce sorun ne olablirir? şimdiden çok teşekkürler
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti hakan48 » 10 Ağu 2011, 12:55

orthosis yazdı:merhabalar hidrolik direksiyonlu feliciamda araba soğukken direksiyonu sola doğru çevirirken takılma yapıyor ondan sonra çevriliyor. direksiyon pompa arıza yapmış deiler değiştirdik hiç fark olmadı.sahları ilk çalıştırmalarda hala aynı. birde ön düzen bakımlı olmasına rağmen stabilize yollarda direksiyon kolununda tıkırtılar oluşuyor, onada direksiyon simidin içindeki bilyelerin boşluk yaptığını müdahale şansının olmadığını söylediler fakat bana mantıklı gelmedii sizce sorun ne olablirir? şimdiden çok teşekkürler

Sorunuzla İlgili Özel Mesajla Bilgi Verilmiştir.

Tek Skoda Mağazası www.tekskoda.net Otoyedekparcacim Mağazacılık Tarafından Hizmete Açılmıştır. Güncellemeler Sürmektedir. Tekskoda Çıkma Ve Yeni Parça
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti orthosis » 10 Ağu 2011, 23:36

hakan48 yazdı:
orthosis yazdı:merhabalar hidrolik direksiyonlu feliciamda araba soğukken direksiyonu sola doğru çevirirken takılma yapıyor ondan sonra çevriliyor. direksiyon pompa arıza yapmış deiler değiştirdik hiç fark olmadı.sahları ilk çalıştırmalarda hala aynı. birde ön düzen bakımlı olmasına rağmen stabilize yollarda direksiyon kolununda tıkırtılar oluşuyor, onada direksiyon simidin içindeki bilyelerin boşluk yaptığını müdahale şansının olmadığını söylediler fakat bana mantıklı gelmedii sizce sorun ne olablirir? şimdiden çok teşekkürler

Sorunuzla İlgili Özel Mesajla Bilgi Verilmiştir.

Tek Skoda Mağazası www.tekskoda.net Otoyedekparcacim Mağazacılık Tarafından Hizmete Açılmıştır. Güncellemeler Sürmektedir. Tekskoda Çıkma Ve Yeni Parça

hocam çok teşekkür ederim, arabamı seviyorum burada çözüm bulamazsam sizden yardım almak istiyorum. iş yeri açık adresinizi gönderebilirmisiniz.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti byberkay50 » 11 Ağu 2011, 02:58

slm herkese arkadaşlar benim 2000 model felicia 1.3 mpi motor arabam var arac ısınınca teklem yapıyor ve bunu gazda ve benzinde ikisindede yapıyor arızayı bulamdık yardımcı olursanız cok sevinirim
byberkay50
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hacı açıkgöz
Nereden: Nevşehir
Arabanız: felicia

İleti hakan48 » 11 Ağu 2011, 10:19

byberkay50 yazdı:slm herkese arkadaşlar benim 2000 model felicia 1.3 mpi motor arabam var arac ısınınca teklem yapıyor ve bunu gazda ve benzinde ikisindede yapıyor arızayı bulamdık yardımcı olursanız cok sevinirim

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 11 Ağu 2011, 20:13

Güncel
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tuzsuz » 11 Ağu 2011, 20:40

merhaba hocam, geçenlerde arabamda akşam park ederken çalışır haldeyken sabah hız göstergesi ve sinyallerim çalışmadı, merkezi kilitde de sorun yaşadım her kapıyı kilitlemiyor açmıyordu anahtarla. sigortadan diye düşündüm bir elektrikçiye gösterdim sigorta yerinden çıkmış dedi taktı. merkezi kilit dışındakiler halloldu halen bazen sıkıntı yaşıyorum ustaya gösterdim bozulmuş 100 liraya yaparım dedi neyse bu pazartesi günü ise uzaktan kumanda ile açıp kapattığımda dörtlüleri yakıp söndürmedi, baktım sinyaller de çalışmıyordu. kapıyı biraz sert kapattım bir kaç kez sonradan düzeldi. sıkıntısı tam olarak nedir sigorta tablasından mıdır? eğer öyleyse maliyeti ne olur bana üç aşağı beş yukarı. şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti izmirliii » 13 Ağu 2011, 13:54

iyi günler,arabada bazen 3.vitese geçerken zarrt die bi ses geliyor?hani nadir olsada geliyor bu ses ama nedir bilemedm?başıma iş açar mı??
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 1.4 TDİ FABİA AMBİANTE

İleti fuat » 13 Ağu 2011, 16:08

hakan kardeş ismim fuat konyadan. 2011 fabia ambiant dynamic aldım 2011 sıfır.son 2 aydır kasislere girince yada araç sallandığı zaman lık lık diye bir ses geliyor kaç defa baktılar serviste normal dediler.bugünde başka bir skoda servisine gittim ne bir körük varmış artık amortisörmü yoksa motor kapakçığındamı bunun içinde jel varmış oda hareket ettikçe ses çıkarırmış bende iyi dedim.ama sıfır arabadan ses gelmesi biraz saçma geliyor bana.birde şoför mahallindeki camdan sürat 80 km den sonra rüzgar sesi alıyor.ne yaptıysam olmadı onada yetkili servis normal bu kadar sess diyor.valla arabadan soğuyacağım diye korkuyorum.cevabın için şimdiden tşk ederim
fuat
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fuat keskin
Nereden: Konya
Arabanız: fabia

İleti gandak » 13 Ağu 2011, 19:06

selamlar hakan abi.favoritte ne sorun olabilir tabikide yakıt.ne etsem olmadı be abey denizlideyim varmı bi önerin degiştirmedik yer kalmadı arabada :(((
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti skodacı_71 » 13 Ağu 2011, 23:10

Merhabalar benim bi sorum olacaktı, aracım favorit 135L 93 model . Yolda giderken gazdan ayağımı çektiğimde favom tekliyor :( . Bunu hararet seviyesi ortalardayken yapıyor. Bu arada aracım benzinli. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir