Fabia ile yolda kaldım...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia ile yolda kaldım...

İleti hetepe » 22 Nis 2010, 07:26

Çok beğendiğimiz skoda fabrikası arabayı o kadar da iyi yapmamış!!!? , arabama nazar değdi, 6. yılda ilk defa yolda kaldım, neden mi?
Bir dükkana alışveriş için girdim, dışarıda parkettiğim arabaya ne olur ne olmaz diye 4 lüleri yaktım ve kilitledim.
İşim bitip arabaya döndüğümde kontağa bir el attım ki, marş dönmüyor.Pat diye bitmiş akü anlayacağınız....
Demek ki 6 yıl gitmiyormuş bir akü...neyse trafiktekilere yolda kaldığımı belli etmeden arabanın içinde biraz oturdum, yokuş yukarı durumda kaldığım için trafiğin azalmasını bekledim, bir skodanın yolda kaldığını kimsenin görmesini bilmesini istemezdim tabiiki...polis yaklaştı ve ''devam et'' dedi...istifimi bozmadan birini beklediğimi söyledim, kızdı gitti herif.
Trafik bayağı hafifleyince kontağı açtım, geri vitese taktım, inceden geri geri açılmaya başladım, debriyajdan hafif çektiğimde hemen çalışan fabişle hızla o bölgeyi terkettim, şu an 44 AH lik akü arıyorum, kaliteli ve ucuz...
fiyatlara baktığımda 100 ile 200 arasında geniş bir fiyat aralığı var, herkes tutturabildiğine etiket yazmış...Bosch üzerine yoğunlaştım....100 civarı bir fiyatı var.
Ama yolda kaldığımı ben ve hanımdan başka kimse bilmiyor...
sizleri saymazsak tabii..

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti C@GL@R » 22 Nis 2010, 07:43

6 yılda akümü biter ya böyle seymi olur herkes fabiasını satsın honda alsın onun aküsü daha iyiymiş hehe :D şaka bir yana g.olsun tek sorununuz akü olsun o kolay. almışken iyisini alın eskisi neyse bence ondan alın ama oda fabrıka çıkışı bulunmaz mutlu akü alabilirsiniz..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti grey_wolf » 22 Nis 2010, 08:09

bence skoda değilde sen yolda kalmışsın. 6 yılda aküyü değiştirmezsen fabiş ne yapsın enerjisi bitmiş garibimin. :) geçmiş olsun. iyi bir akü bir 6 yıl daha gider.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti fıratt » 22 Nis 2010, 08:13

yok cnm aracı satarken demişler 20yıl gider diye
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti delidolu » 22 Nis 2010, 08:18

Bi ara sitede konusu geçmişti. "Sattım Kurtuldum" diye. Şimdi bu fabişin aküsü 6 yıl gitmediği için seni yarı yolda bıraktığına göre bence bizler de nolur-nolmaz satıp kurtulalım derim, ne dersin? :)

Geçmiş olsun kardeş, söyliyeydin 1 tlf gelir octi kızımın aküsü emrine amede her dem. biz asla skodayı yarı yolda koymayız, hatta o bizi yarı yolda koysa bile... ;)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti BaTeRRiiSStt » 22 Nis 2010, 08:23

akü 6 sene iyi gitmiş zaten ömrü 3-5 sene arasında dıyorlar
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti diseqc » 22 Nis 2010, 08:28

yakın zamanda arabayı satacaksan dandik bir akü al en dandiğinin 2 yıl garantisi var uzun süre binecem diyırsan 1. mutlu 2. bosh
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti grey_wolf » 22 Nis 2010, 08:54

diseqc yazdı:yakın zamanda arabayı satacaksan dandik bir akü al en dandiğinin 2 yıl garantisi var uzun süre binecem diyırsan 1. mutlu 2. bosh

seni bu yaklaşımından dolayı kınıyorum. ne demek dandik akü al. ya o arabayı sen yada ben yada her kimse aldığında bu akü yüüznden yolda kalırsa. yazık değilmi. bu mantık çok kötü hemen özür dile bakim :)

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti iceman70 » 22 Nis 2010, 09:04

ağbi senin yine akü bitmiş benim araç 2004 model aküdeki göz hala yeşil duruyor mşlh neyse konuya geliyim şehir dışındaydım eve gidiyordum birden arıza lambası yandı sonra arabadan ferrari gibi ses çıkmaya başladı lan noluyor dedim pat küt dedi stop etti çektim kenarıya baktım gözle görünür bişey yok denedim çalışmadı araç daha düzgün bir yere kadar elimde itekledim aracı sonra ağbimi aradım oda ben bi arkadaş bulup gelip seni alalım dedi.Neyse onları beklerken dur bi daha deniyim dedim marşa bi bastım tak çalıştı araç yine garip ses çıkarıyordu sonra geçti baktım sorunda yok gibi hemen servise gittim araçta pis yakıttan dolayı olabileceğini söylediler süreklide shell'in 97 oktanını kullanıyordum anladım yani o günden beride sorun çıkarmadı :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 22 Nis 2010, 10:37

delidolu yazdı:Bi ara sitede konusu geçmişti. "Sattım Kurtuldum" diye. Şimdi bu fabişin aküsü 6 yıl gitmediği için seni yarı yolda bıraktığına göre bence bizler de nolur-nolmaz satıp kurtulalım derim, ne dersin? :)

Geçmiş olsun kardeş, söyliyeydin 1 tlf gelir octi kızımın aküsü emrine amede her dem. biz asla skodayı yarı yolda koymayız, hatta o bizi yarı yolda koysa bile... ;)

Aslansın Özkanım, öyle bişey olsa zaten arardım seni...Zaten bu konuyu ''o konuya'' kapak olsun diye açtım, Erol abi kızmış ''şimdiye kadar niye değiştirmedin'' diye ama ben zaten akünün biteceğini bekliyordum, ve ''ne zaman yolda kalırsam o zaman değiştirecem'' diye planlamıştım, net olarak 5-6 yıl ömrü olduğunu netleştirmiş olduk böylece...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti xMEGANx » 22 Nis 2010, 12:23

özür dilerimde akü ile arabanın ne alakası var şimdi abicim ? benimde arka farım patladı ozmn peugeot 307 ler dandik lambası patlatıı çünkü gibi bişi oldu abicim olurmu aküdür kaçak vardır yemiştir bitirmiştirrr araçla ilgisi nedir :S:S
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105