Port Bagaj ve El Gazı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Port Bagaj ve El Gazı

İleti HTP » 18 May 2010, 16:22

8-) Arkadaşlar,
Allah nasib ederse, haziran 18 gibi arkadaşlarımla Marmaris Datça arasında bir kamp tatiline gidicez. Ben şimdiden arabayı bu uzun yolculuğa hazırlamaya başladım bile.

Öncelikli gereksinimlerimden biri yıllardır aradığım ama fiyatlarından dolayı hep ötelediğim tavan bagajı idi. Geçen hafta yaptığım detaylı piyasa araştırması neticesinde nihayet uygun bir model ve taşıma ayağı buldum. 4. levent oto sanayide Vacum Plastik diye bir üretici kendi kalıplarıyla bir model üretmiş gittim gördüm ve beğendim. Son kullanıcı fiyatları 220+ kdv. Ben aramalarımda en ucuz 500 tl gibi bir fiyat ve 320 lt'lik bir bagaj bulmuştım. Vacum plastiğin bu modeli benim için ilaç gibi oldu doğrusu. Kalıpları filan oldukça güzel. Diğer yerli bir kodel olan "ots" port bagajdan çok daha iyi bence.
Son kullanıcı fiyatı taşıma ayakları ile beraber 400 tl. Sizce nasıl tavsiye ve yorumlarınız nelerdir.Servis sadece taşıma aykalarına 480 tl fiyat verdi. Bu durumda sadece servis fiyatına bütün seti almış oluyorum.

Ve 2000 km'den uzun bir yol söz konusu olunca ayağınız ağrıyor. Hazır servislerde %20 kampanya varken C.C. Fiyatlarını sordum kampanya dahilinde toplamda 300 tl fiyat verdiler 50 tl işçilik alıyorlar. Cumaya randevu verdiler. Hayırlısıyla bu parçayı almak istiyorum. Sonuçta Atik skoda evime çok yakın. Daha uzak bir yerde bu parçayı bulsam fiyat 50-60 tl daha makulde olsa gidip gelirken zaten aynı yakıtı harcarım diye düşündüm birde servis 5 taksit yapınca bana fiyat makul geldi diyebilirim.

Bu arada serviste ücretsiz bir checkup yaptırdım. Ön takımta ufak sorunlar var:
Ön 2 amartisör yağ kaçırıyor
Ön sol direksiyon körüğü yırtılmış
2 adet z rot
2 adet viraj demir..lastiği??

Bunların değişmesi gerekiyormuş piyasadan henüz fiyat almadım ama kısmetse baakıcam sizin tecrübeniz ışığında bu parçaların fiyatları yada ücretleri hakkında bilginiz varmı?
Bakalım tatile giderken bu sefer bagaj ve hız sabitleme sorununu çözmüş olmayı istiyorum inşallah. Herkese selamlar. Parçaları takınca sizlerle fotoğrafları paylaşıcam.

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti cetin17 » 18 May 2010, 17:47

şu port bagaj olayı ile bende ilgileniyorum. bekliyorum gelişmeleri
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti Favocu » 18 May 2010, 17:52

Tatil için güzel yer bende geçen hafta marmariste çubucak çadır kampındaydım. Kısa bir tatil yaptık sezon yeni açıldığı için fazla kalabalıkta değildi. Yanlız yol 9 saat kadar sürüyor ve Afyon civarından Ankara'ya kadar yol yapım çalışmaları var çok yoruyor. Gidiş gelişi kmlerce tek yola vermişler. Hızı sabitlemek biraz zor olabilir. Parça fiyatları hakkinda ne yazık ki bilgim yok.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti HTP » 18 May 2010, 23:02

onurcelikors yazdı:Tatil için güzel yer bende geçen hafta marmariste çubucak çadır kampındaydım. Kısa bir tatil yaptık sezon yeni açıldığı için fazla kalabalıkta değildi. Yanlız yol 9 saat kadar sürüyor ve Afyon civarından Ankara'ya kadar yol yapım çalışmaları var çok yoruyor. Gidiş gelişi kmlerce tek yola vermişler. Hızı sabitlemek biraz zor olabilir. Parça fiyatları hakkinda ne yazık ki bilgim yok.

Benimde plan Çubucak kampına gitmek. Gerçekten çok güzel bir yer. İstanbul üzerinden yola çıkıcam. Kütahya Afyon arası zaten yol hiçbirzaman iyi olmadı daima çalışma var :(
Peki hava nasıldı Çubucakta? Bu arada bilgiler için teşekkür ederim.:P
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti Favocu » 19 May 2010, 05:16

Geçen hafta hava gündüzleri güzeldi fakat geçeleri biraz serindi. Hatta o kadar serin olacağını tahin etseydim battaniye yerine yorgan filan götürürdüm. Ama siz gidene kadar çoktan ısınmış olur galiba. Nem fazla yok. Sürekli hafif bir rüzgar esintisi vardı. Sahilinde yıllardır alışageldiğimiz şekilde bir kum yok. Fakat denizi aşırı derecede temiz ve de sığ. Şahsen hayatımda gördüğüm en temiz deniz suyuydu desem abartmış olmam. Sabahları erkenden kalkıp minik iskelesinde balık tutma denemelerim oldu. İlk denememde 3 kg. lık hayatımda görmediğim bir balık tuttum acaip birşeydi, sonra öğrendim ki balon balığıymış zehirliymiş yenmiyormuş :) Sonra bu balon balıklarının küçüklerinden 3-5 tane daha tutum, geri attım. Bir tane de oldukça iri boyutlarda ahtapot yakaladım onu tüketecek gibi bir kültürüm olmadığı için geri bıraktım. Normalde Çipura, levrek vs gibi balıklar çıkıyormuş. İskele kerarında çok sayıda sardalya benzeri balıklar, kaya balıkları, küçük yassı balıklar ve daha ne olduğunu çözemediğim akvaryum balıklarına benzeyen balıklar vardı, en güzel tarafı onlar bile suyun dibinde sanki akvaryumun içindeymiş gibi görünüyordu. Ben gittiğimde kocaman kamp yerinde 10 çadır ancak vardı, ama hızla dolmaya başlamıştır diye düşünüyorum. Uzun kalmayı düşünenler erken gelip denizin dibindeki kenarları doldurmaya başlıyorlar. Bir de gündüzleri gelip piknik yapıp dönenler filan oluyor. Yine de sakin güzel bir yerdi.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti HTP » 19 May 2010, 08:26

onurcelikors yazdı:Geçen hafta hava gündüzleri güzeldi fakat geçeleri biraz serindi. Hatta o kadar serin olacağını tahin etseydim battaniye yerine yorgan filan götürürdüm. Ama siz gidene kadar çoktan ısınmış olur galiba. Nem fazla yok. Sürekli hafif bir rüzgar esintisi vardı. Sahilinde yıllardır alışageldiğimiz şekilde bir kum yok. Fakat denizi aşırı derecede temiz ve de sığ. Şahsen hayatımda gördüğüm en temiz deniz suyuydu desem abartmış olmam. Sabahları erkenden kalkıp minik iskelesinde balık tutma denemelerim oldu. İlk denememde 3 kg. lık hayatımda görmediğim bir balık tuttum acaip birşeydi, sonra öğrendim ki balon balığıymış zehirliymiş yenmiyormuş :) Sonra bu balon balıklarının küçüklerinden 3-5 tane daha tutum, geri attım. Bir tane de oldukça iri boyutlarda ahtapot yakaladım onu tüketecek gibi bir kültürüm olmadığı için geri bıraktım. Normalde Çipura, levrek vs gibi balıklar çıkıyormuş. İskele kerarında çok sayıda sardalya benzeri balıklar, kaya balıkları, küçük yassı balıklar ve daha ne olduğunu çözemediğim akvaryum balıklarına benzeyen balıklar vardı, en güzel tarafı onlar bile suyun dibinde sanki akvaryumun içindeymiş gibi görünüyordu. Ben gittiğimde kocaman kamp yerinde 10 çadır ancak vardı, ama hızla dolmaya başlamıştır diye düşünüyorum. Uzun kalmayı düşünenler erken gelip denizin dibindeki kenarları doldurmaya başlıyorlar. Bir de gündüzleri gelip piknik yapıp dönenler filan oluyor. Yine de sakin güzel bir yerdi.

Sanki gitmiş kadar oldum tekrar. Orası Türkiyenin en temiz sahillerinden ikincisiymiş öyle duymuştum ama birincisi neresi bilemem. Ben geceleri o iskelede tulumumu alır yıldızları seyre dalardım.Sanki üzerine düşecek kadar açık gökyüzü var.
Bu arada anlattığınız bunca balık macerasından sonra oltaları almam gerekiyor sanırım :P Balon balıkları Türkiyenin balığı değilmiş ama bizim denizleride ele geçirmeye başlamışlar diğer türler için zararlıymış.
Akşama önceki kamp görüntülerinden birkaçtane yüklerim siteye. Paylaşım için teşekkürler.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 19 May 2010, 22:53

Port bagajı ve ayaklarını bugün itibvari ile aldım şu an arabanın üzerinde montajlı haldeler. Görünümü gerçekten çok güzel oldu. Beyaz arabaya siyah gerçekten yakıştı diyebilirim.
Yanlız servisin elgazı yada gavurca ismi ile cruise control için verdiği 300 tl'lik fiyata herhangi bir yorum yapan olmadı. Arkadaşlar acil tarafından bu konuda yorum istiyorum. Benim için belirleyici olacaktır. Şimdiden teşekkürler.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 20 May 2010, 00:06

HTP yazdı:Port bagajı ve ayaklarını bugün itibvari ile aldım şu an arabanın üzerinde montajlı haldeler. Görünümü gerçekten çok güzel oldu. Beyaz arabaya siyah gerçekten yakıştı diyebilirim.
Yanlız servisin elgazı yada gavurca ismi ile cruise control için verdiği 300 tl'lik fiyata herhangi bir yorum yapan olmadı. Arkadaşlar acil tarafından bu konuda yorum istiyorum. Benim için belirleyici olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

Bazı arkadaşlar, yakın tarihte hız sabitleyici için; Tekirdağ' da serviste 75 tl gibi bir fiyat ile takıldığını( işçilik dahil _hariç hatırlamıyorum) söylemişlerdi. Eğer böyle bir durum sözkonusu ise yol parasına dahi değer, gidip taktırmak için.

Port bagaj ise oldukça iyi bir fikir. Güle güle, mutlulukla kullanın. Acaba taktırdığınız bu ürün olabilir mi?

http://www.vakumplastik.com/arac_ustu_bagaj.asp

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti HTP » 20 May 2010, 08:34

Evet linkteki portbagaj benim aldığımın aynı. 380 lt hacmi var. Şu an iyi bir kampanya fiyatı dahilinde 220+kdv ile satıyorlar. Peşin alımlarda yardımcı oluyorlar.
Bu arada Tekirdağ servisinde 75 tl'ye cruze takıyorlarsa ve bu tevatürden öte bir gerçekse oraya gidip taktırırım. Yolculuk zevk olur. Dönüştede sistemi test etmiş olurum.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir