TAMİRCİMİ? DEĞİŞTİRİCİMİ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TAMİRCİMİ? DEĞİŞTİRİCİMİ?

İleti lazza » 17 Haz 2010, 10:54

ARKADAŞLAR ESKİDEN TAMİRCİLER SÖKER TAMİRİNİ (TAMİR TAKIMI ALIR) YAPAR VE TAKARDILAR ŞİMDİLERDE İSE SÖKMEDEN DAHA NE OLDUĞUNA BAKMADAN PARÇANIN YENİSİNİ ALDIRIYO SEN ŞUNU AL GEL BİZ SÖKELİM DİYORLAR
SAVUNMALARIDA DAHA GÜZEL BİZ BUNU TAMIR ETSEK İŞTE DAHA UCUZA ÇIKAR AMA GARANTİ VEREMEYİZ ÜSTELİK ARADAKİ FARK ÖRNEĞİN 10-20 TL DEYMEZ UĞRAŞTINIZA
ŞİMDİ SİZEDE SORUYORUM SİZCE TAMİRCİMİ DEĞİŞTİRİCİMİ ?

Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti C@GL@R » 17 Haz 2010, 11:07

Simdi ustalarımız parçadan kazanıyor değiştirmeden kazanıyor. hadi parçadan kazanmasa değişim için bile alınan para onu tatmın ediyor şimdi neden uğraşsın 10 lira fazla almak için bütün gün? bu düşünce olduğu için değiştirici hem usta için hem müşteri için zaman kaybı yaşanmıyor.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti lazza » 17 Haz 2010, 13:37

C@GL@R yazdı:Simdi ustalarımız parçadan kazanıyor değiştirmeden kazanıyor. hadi parçadan kazanmasa değişim için bile alınan para onu tatmın ediyor şimdi neden uğraşsın 10 lira fazla almak için bütün gün? bu düşünce olduğu için değiştirici hem usta için hem müşteri için zaman kaybı yaşanmıyor.

eğer paranız zamanınızdan çoksa kabul edilebilir peki tam tersiyse hem ben bütün gün sürecek tamiratlardan bahsetmedim ufak tefek şeylerede aynı davranıyorlar
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti grey_wolf » 17 Haz 2010, 14:14

Eskiden teknoloji farklıydı. daha çok mekanik parçalar vardı ve bu parçalar sökülüp takılması ve tamiri kolay parçalardı. şimdi ise daha çok elektronik parçalar var ve mekanik parçalarda vida yerine kilit ve tırnak gibi bağlama sistemleri kullanılıyor bu yüzden bir çok parçayı söküp tamir etmek zor. bu yüzden değiştirmek daha mantıklı ve kolay. hem eskiden parça bulmak ta zordu. şimdi ise her parçanın hem orjinali hem yan sanayisi tr. de bolca mecvut.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti lazza » 17 Haz 2010, 15:33

tamam işte sizlerinde dediği gibi DEĞİŞTİRİCİ :D
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kerim octavia » 17 Haz 2010, 17:15

Eger gerçekten arasında fazla bir fark yok sa degiştirin çünkü siz de bilirsiniz ki macun arabanın o macunlu kısmını çürütür.Onun için siz en iyisi arabanın yeni parçasını taktırın.=)
Kullanıcı avatarı
kerim octavia
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 17 Haz 2010, 18:28

Eskiye göre ustalık kalitesi ciddi oranda düştü, kıçına penseyi, açık ağızı alan ''ustayım'' deyip dükkan açıyor, milletin arabasında deneye yanıla iş bitirmeye çalışıyor, hele bir de şimdiki arabaların tamamına yakınının sorunu bilgisayar ile çözüldüğünden bir de böyle bir usta grubu türedi, bilip bilmeden ayarlara falan girip arabayı çorbaya çeviriyorlar.Aldıkları para haram olsun diyorum.Acı ama gerçek...İş ünite değişimiyse ustaya gerek yok, bu sitedeki kullanıcıların bile bir çoğunun kolayca halledebileceği işler bunlar...Örneğin; ''delidolu'' nickli sitemiz üyesi özkan, (kendisi astronom ve bilgisayar uzmanıdır, araba işlerinden çok da anlamaz?!) geçenlerde değişmeden hallolamayacağı söylenen octavia arka silecek sistemini öyle bir onarmıştı ki, değme sanayi ustası yapamazdı...bunun gibi birçok örnek sitemizde konuşuldu...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir