Skoda yedek parça fiyatları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda yedek parça fiyatları

İleti wingtsun85 » 06 Tem 2010, 22:27

Skoda yedek parçaları pahalımıdır.Yani genel olarak oyle soyleniyor.Bir reno veya ford gibi markalarla kıyaslarsak nasıldır yedek parça piyasası.Bu arabayı 3 ay içinde almayı düsünüyorum fabia modelini fakat yedek parçası çok pahalı deniyor siz ne dersiniz

wingtsun85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: recep
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: duru

İleti quickcan » 06 Tem 2010, 22:29

selam veremeyecek kadar düşüncesiz misiniz?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti felicia_3437 » 06 Tem 2010, 22:35

recep kardeşimizin acemiliğine gelmiş zaten yenı uye mız ama sen fabıa yı bır rene torozla karşılaştırısan tabıkı pahalı olur reno dıyınce ensalam ve en hoşuma gıden modelı toroz dıyerlerı ya naylon kaparta ya bıldıhın gaz tene kesı yanı bunla karşılaştırırsan tabıkı arada fark olur şöyle bır karşılaştırma yapacan fabıa nın yarı parcası zaten wv nın bır cok aracında kulanılıyor mesela ben kendı felimin sinyalı kırıldı feli sın yalı bulamadıhım ıcın 94 model polo sın yalı aldım taktım cok ta guzel oluyor buna bakarsak bıraz toroslardan pahalıdır parcaları skodanın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti lazza » 06 Tem 2010, 22:55

wingtsun85 yazdı:Skoda yedek parçaları pahalımıdır.Yani genel olarak oyle soyleniyor.Bir reno veya ford gibi markalarla kıyaslarsak nasıldır yedek parça piyasası.Bu arabayı 3 ay içinde almayı düsünüyorum fabia modelini fakat yedek parçası çok pahalı deniyor siz ne dersiniz

önce hoş geldin aramıza hani ilk okulda derler ya elma ile armut kıyaslanmaz işte öyle bişey tabiki yerli araba fiyatlarından pahalıdır ama ben aldıktan sonra aynen şöyle söyledim
ÖLMÜŞÜZ BE DOĞANDA ŞAHİNDE YA
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti wingtsun85 » 06 Tem 2010, 22:56

quickcan yazdı:selam veremeyecek kadar düşüncesiz misiniz?

sen selam vermiyenlerimi avlıyorsun forumda yardım ediceksen et etmiyceksen de bir yanlışmız olduysa daha düzgün soyle boyle ortamı germe düşüncesiz falan diye
wingtsun85
CLASSIC
CLASSIC

İleti wingtsun85 » 06 Tem 2010, 23:02

lazza yazdı:
wingtsun85 yazdı:Skoda yedek parçaları pahalımıdır.Yani genel olarak oyle soyleniyor.Bir reno veya ford gibi markalarla kıyaslarsak nasıldır yedek parça piyasası.Bu arabayı 3 ay içinde almayı düsünüyorum fabia modelini fakat yedek parçası çok pahalı deniyor siz ne dersiniz

önce hoş geldin aramıza hani ilk okulda derler ya elma ile armut kıyaslanmaz işte öyle bişey tabiki yerli araba fiyatlarından pahalıdır ama ben aldıktan sonra aynen şöyle söyledim
ÖLMÜŞÜZ BE DOĞANDA ŞAHİNDE YA

Hoş bulduk tesekkurler yani iki tane yorum ikisi içinde tesekkurler.benim anladıgım skoda parçaları biraz daha pahalı fakat kıyaslama yaptıgım otomobil sonuçta dogan veya şahin degil ford ile kıyasladım ford türkiyede üretiliyormuş sanırım ford fiesta ile arasında kaldım ben aslında reno almayı düşünmüyorum skoda kullananlar öve öve bitiremiyor genelde benim izlenimlerim gerçekten benim kafamada yattı 2008 model almayı düşünüyorum yeni kasalardan yani ancak çevremdekiler parça masrafının çok olacagını soyluyor birde ben acemi soforum dogru durust trafige çıkmadım ilk arabam olacak Allah 'ın izniyle bu yuzden de biraz çekincelerim var yani
wingtsun85
CLASSIC
CLASSIC

İleti wingtsun85 » 06 Tem 2010, 23:10

felicia_3437 yazdı:recep kardeşimizin acemiliğine gelmiş zaten yenı uye mız ama sen fabıa yı bır rene torozla karşılaştırısan tabıkı pahalı olur reno dıyınce ensalam ve en hoşuma gıden modelı toroz dıyerlerı ya naylon kaparta ya bıldıhın gaz tene kesı yanı bunla karşılaştırırsan tabıkı arada fark olur şöyle bır karşılaştırma yapacan fabıa nın yarı parcası zaten wv nın bır cok aracında kulanılıyor mesela ben kendı felimin sinyalı kırıldı feli sın yalı bulamadıhım ıcın 94 model polo sın yalı aldım taktım cok ta guzel oluyor buna bakarsak bıraz toroslardan pahalıdır parcaları skodanın

yani onlara gore biraz pahalı demişsiniz ama yinede kafamda net bir fikir oluşmadı yani bir yüzde ye vurusak ne kadar daha pahalı eger ufak bir fark varsa yinede gonlum skoda dan yana ama arada çok fark varsa vaz geçebilirim çünkü çok yksek butceli birisi degilim sonuçta
wingtsun85
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozerakin » 06 Tem 2010, 23:15

diğer avrupa arabalar ile araında fark yok be kardeşim onlar ne ise bu skoda da aynı reno ile kıyaslama bile kardeşim arablar arasında konuşalım avrupalınları mümkünse reno araba mı Alllah Lillah aşkına :D
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti wingtsun85 » 06 Tem 2010, 23:37

ozerakin yazdı:diğer avrupa arabalar ile araında fark yok be kardeşim onlar ne ise bu skoda da aynı reno ile kıyaslama bile kardeşim arablar arasında konuşalım avrupalınları mümkünse reno araba mı Alllah Lillah aşkına :D

tesekkurler açıklama için.............reno almam zaten :D
wingtsun85
CLASSIC
CLASSIC

İleti psco » 07 Tem 2010, 10:50

vw grubu aracı oldugu için ucazda değil tabikide :D
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti cumoni » 07 Tem 2010, 11:26

Valla Lada da yerli değil ama en bol ve en ucuz parça onda!

Wolksvagen'in eski teknolojilerinin kullanıldığı, ancak hala Çek Skoda kalıbından tam olarak çıkamamış olan araçlarımızın parçaları malesef ucuz değil :x Yani, sıfır değerine emsal araçlarla (mesela Lada) ile kıyaslandığında parça fiyatları tabi ki çok pahalı.
Kullanıcı avatarı
cumoni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal VELİOĞLU
Arabanız: 2001 Felicia 1.3i

İleti skodaizm » 07 Tem 2010, 11:41

Skoda parçalar aynı olmasına rağmen VW den ucuz ama Lada Renault, Tofaş (yerli üretimler) vs gibi arabalardan pahalıdır.

Aksesuar parcaları Ford vb. araçlar ile aynı düzeyde ama motor , mekanik vs parçalarda da çoğunlukla Skoda ucuzdur. Skodanın Fovorit-forman vb eski modellerinin ise parça fiyatları yan sanayisinin bolluğundan oldukca ucuzdur. Örneğin ben geçen kış Favorit radyatörünü 35 tl ye alıp kendim değiştirdim.

Ama Fabia nın bir havalandırma kapağı motorunu (isviçre malı ve başka alternatif üretimi yok) 260 tl + kdv ye alıp iişçilik dahil 320 tl ye değiştirdim.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti wingtsun85 » 07 Tem 2010, 19:38

herkese çok tesekkurler skoda almaya karar verdim sanırım zaten parçası ucuz olup sürekli arıza çıkaran araba almaktansa sağlam bir araba almak daha mantıklı bana göre
wingtsun85
CLASSIC
CLASSIC

İleti balarest » 07 Tem 2010, 20:05

ben ıkı yıldır kullanıyorum ılk aldıgımda bakım yaptırdım sonra yagını suyunu koydum sız zarar vermezsenız araba sıze zarar vermez
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti felicia_3437 » 07 Tem 2010, 21:00

wingtsun85 yazdı:herkese çok tesekkurler skoda almaya karar verdim sanırım zaten parçası ucuz olup sürekli arıza çıkaran araba almaktansa sağlam bir araba almak daha mantıklı bana göre

ozaman aramıza hoş geldin arkadaşım ne guzel demış sın ucuz parca cok arıza pahalı parca az arıza + sevk sıkıntı vermez bır arac ben 3 yıldır felicsaya kulanıyorum 3 bın tl yakın masrafım oldu 3 yılda bır kere salıncak değiştirdim bır dıreksıyon kutusu bunlar arbanın veya parcaların yuzunden olan şeyler deyıl benım yaptıhım kazalar yuzunden he salıncak duıreksıyon kutusu bukatar tutarmı deme salıncak 40 lira dıreksıyon kutusu 75 lira ama kapartacılar acımıyor hıc yanı ölduruyorlar adamı kopile boya bın tl kobıle motor 750 tl
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ayhanyıldırım » 25 Ekm 2011, 18:16

SAKIN ALMA SKODADAN UZAK DUR BEN ALDIM HEMEN SATTIM SAKIN AMA SAKIN SONRA DEMEDİ DEME
ayhanyıldırım
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ayhan YILDIRIM
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti phenomx3 » 25 Ekm 2011, 22:13

öncelikle merhaba :D
evet skodanın orjinal parçaları pahalı denebilir. mesela ben formen için direksiyon kutusu sordum yan sanayi 95- 125 arası dediler. orjinali nedir dedim 300 tl. Bazı parçalarda yan sanayi işinizi görüyor fakat bazılarında mutlaka orjinal gerekiyor. fakat kendi sınıfındakilerle kıyaslarsanız daha sağlam ve konforludur skoda. Ben formenle geçen yıl izinde 2000 km yol yaptım hiç yorulmadım. aynı yolu bi kuş serisi yada broadvey vb ile asla düşünemiyorum. kaldı ki siz fabia düşünüyosunuz daha ne olsun. fabia da kullandım gayet güzel araç polo ile aynı diyebiliriz zaten. hayırlısı olsun.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti hakan48 » 05 Kas 2011, 19:20

ayhanyıldırım yazdı:SAKIN ALMA SKODADAN UZAK DUR BEN ALDIM HEMEN SATTIM SAKIN AMA SAKIN SONRA DEMEDİ DEME

Şu Yorumu Yeni Farkettim Ve Yıllardır Skoda Kullanıcısı Olarak Neyini Beğenmedi Merak Ettim? Sakın Almayın Diyor Sanki Burda Bu Yorumu Ciddiye Alan Çıkacak :) Almış Olduğum Terbiye Gereği Daha Açıklamalı Yazmak İstemiyorum, Tek Kelimeyle Lafımı Bitireceğim ( Laf Konuştu Balkabağı Tut Şeyinden Vur Duvara) :) :) :) :)
Şikayetini Yazmadan Bu Yorumu Yazdıysan, Art Niyetlisin Arkadaş ! Bu Cevap Yeter O zaman sana
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir