sakarya bosch kar (aydeniz) servise gidecekler uyarı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sakarya bosch kar (aydeniz) servise gidecekler uyarı

İleti denizkent » 10 Ağu 2010, 21:11

bundan yaklaşık olarak 6 ay önce fren müşiri değiştirmek ve boğaz kelebeğini temizletmek için aydeniz skoda servise gittim. fren müşiri ve boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptırdım. yapan ustanın ismini unuttum bu arada da arıza tesbit cihazınada bağladı bana bu parçanında mutlaka değişmesi gerektiğini söyledi. parçanın ismi hız sensörüymüş. neyse ne kadar tutuyor dedim hız sensörü sipariş ile geliyormuş benden belli miktarda da kapora istedi. bende kaporaya gerek yok deyip paranın hepsini verdim. hız sensörünün fiyatıda 90tl imiş. parayı verip aşağı arabanın yanına indim. parçanın ne işe yaradığını sorduğumda bana arabanın kontağını çevirdiğinde hemen çalştırmaya yaradığını söyledi. arabadan ve parçalarından fazla anlamam ama benim arabanın çalıştırdığımda sorun yokki dedim. arıza tesbit bunu gösteriyor diyerek konuyu kapattı sorun yaşamazsın falan dedi. bende karasuda oturuyorum. bi kaç gün sonra bana parçanın geleceğini söylediler bende karasuda oturduğumu söyleyerek belki bir kaç hafta sonra gelebileceğimi söyledim. bu süre zarfında da o parçada herhangi bir sorun yaşamadım. kendi kendime niye parçayı değiştireyimki dedim. 2 -3 hafta sonra ustaya uğrayarak bu parçayı değiştirmeyeceğimi çünkü çalıştırmada herhangi bir sorun olmadığını söyledim. yukarı çıkp paramı istedim bana parayı veremeyeceklerini söylediler. nasıl yapalım dedim yağ değişiminde hallediriz dediler. tamam dedim. nihayetinde bugün adapazarına giderek yağ değişmi yaptırdım. yukarı çıkıp hesabı yapalım dedim adamlar beni tanımadılar. birde borçlu çıkardılar. adamlara zar zor hatırlattırıp 90 tl sizin borcunuz var deyip zorlada olsa ikna ettirdim. bana bir yağ değişiminde 190 tl para çıkardılar. ben karasuda aynı malzemeleri kullanarak 100 tl ye yaptırırdım. örneğin castrol magnetek burada 55 tl serviste 72 tl kakaladılar. diğer paraçalrda aynı keza işçilik 30 tl aldılar. adamlar skoda servisten fazla para alıyorlar. oaradaçalışan hakan usta ve erol ustaya bir şey demiyorum ama bu sorunu yaratan bosch kar aydenizlere bir daha gitmemeye kararlıyım. skoda servise talim yapacaz bundan sonra.

denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonerx » 10 Ağu 2010, 21:12

9 köyden kovulursun artık. Trabzonda da 3-4 yıl önce fatih sanayide açılan bir servis var ki tam tuzak..
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti mustklc » 10 Ağu 2010, 21:23

1) ustalara parayı peşin vermeyecen. alnının teri kuruyacak senden zor bela alacak o parayı
2) aldı verdi işlerinde mutlaka bir yere yazdıracan.
3) bir daha o servise gitmek yok :x
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti denizkent » 10 Ağu 2010, 21:41

mustklc yazdı:1) ustalara parayı peşin vermeyecen. alnının teri kuruyacak senden zor bela alacak o parayı
2) aldı verdi işlerinde mutlaka bir yere yazdıracan.
3) bir daha o servise gitmek yok :x

ya adamlara güvendik suç işledik kardeş.
adamlara diyorum ben yalanmı söylüyorum diyorum yok diyor ben hatırlamadım diyor.
öbürü ben hatırladım ama başka türlüydü diyor.
sonra ben 100kişi ile muhattap oluyorum herkesi tanımak zorundamıyım diyor bu işi yapıyorsan tanıyacaksın tabi. işine gelenleri hatırla gelmeyenleri hatırlama o zaman.

işin komik tarafı eskidende hesap vardı dedim. aamlar kesinlikle öle borca yapmazlar benim hesaba indirimli 250 tl çıkardılar bu ney dedim eskiden hesap kalmış diyor bende ya o benim alacağım siz sanki veresiyemi yaptınız hem beni tanımıyorlar hemde eskiden borcum var.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 10 Ağu 2010, 21:57

Erol Ayan ustayı tanırım gerisi hikaye aydenizlerdeki !
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti denizkent » 10 Ağu 2010, 22:10

y.emre yazdı:Erol Ayan ustayı tanırım gerisi hikaye aydenizlerdeki !

bugün bende ondan emin oldum.
adamların birisi arıza bundan diyor halbuki arıza ile alakası yok.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 02 Eyl 2010, 09:37

aydenizleri tavsiye eden olmuştu ama ben gitmedim.
aydenizlerin 200mt ilerisinde Kılıçoğlu otomotiv var (Recep Usta). Öncelikle 10 numara insanlar. Ustalıkları da iyi. Tavsiye ederim.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti rechanerr » 02 Eyl 2010, 16:43

syn denizkent
lpg sorun servis sorun
acaba dıyom bi aynaya baksan da sorun sende olmasın
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 02 Eyl 2010, 16:49

rechanerr kişisi sizde kişilik bozukluğu mu var? bu forumda ya lpg montajında hata yapan tanıdıklarınızı kolluyorsunuz ya da insanlara hakaretvari şekilde sataşıyorsunuz...sebebi nedir?...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti rechanerr » 02 Eyl 2010, 17:43

dogruları yazınca işinize gelmiyor dimi
hep hezaman siz haklısınz
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 02 Eyl 2010, 18:06

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti denizkent » 14 Eyl 2010, 23:30

rechanerr yazdı:dogruları yazınca işinize gelmiyor dimi
hep hezaman siz haklısınz

senin nasıl bir insan olduğunu galiba bu forumda takılanlar çok iyi biliyor olsa gerek. ve senin kim olduğunu tahmin ediyorum ama yanında barındığın kişiden dolayı şimdilik bir şey söylemiyorum. bir daha gereksiz gevezelik yaparsan elbette senin içinde söyleyeceklerim olur.

ikincisi...
arabamız var elbette sorunlar da olacak. bak lpg olayını buralara taşımamış olsaydık hala ışıklarda stop eden ve her stop ettiğinde küfür eden bir insan olacaktı. çok şükür bu olay diye diye kavga ede ede çözdürdük problemimizi. ha burası bir forum ise arkadaşlarda sorunları varsa ve burada birbirine destek oluyorsa bundan sanane. sen buraya takılmak zorunda değilsin ve her yazdığımıza o adam şöyle iyi böyle iyi sorun sizde diye her konuya atlamazsın. seni tanımayanlar bile senin hakkında hemen bir fikre kapıldı ise aynaya senin bakman yeterli bence.

biz foruma bir konuyu yazıyor isek böyle sorunlarla karşılaşan veya karşılaşılacak olan arkadaşlara bir fikir olması açısından yardımcı olmaya çalışıyoruz. sen bunlardan rahatsız isen yarası olan kocunur lafını hatırlatırım.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir