Yüce Motoru'un Boya Rezaletini Gidermenin Bana Maliyeti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yüce Motoru'un Boya Rezaletini Gidermenin Bana Maliyeti

İleti yonetici » 04 Eyl 2010, 17:59

yuce_motor_boya_faciasi.jpg
yuce_motor_boya_faciasi.jpg (36.43 KiB) 2370 defa görüntülendi

Yukarıdaki fotoğraf aslında herşeyi gayet iyi anlatsada birde ben hikayesinden bahsedeyim. Benim sarı çiyanın ilk sahibi sağ arka kapı tarafından kaza yapmış kasko kapsamında Yüce Motor'da onarılmış. Ben aracı 5 yıl kadar önce aldığımda arka kapıda belli belirsiz bir renk farkı vardı şimdi geldiği hali fotoğrafta görüyorsunuz birşey söylemeye gerek yok. Arka kapı, çamurluk, yan çıta komple kusurlu. Ne kadar kalitesiz bir boya ve vernik kullandılar nasıl bir işçilik faciasıdır bu akıl almıyor. Yüce Motor'un yetkili servisliğini geçtim birde distribütörün kendi servisi olmasını nereye koyacağız bu mudur yani yaptığınız iş.

Bayram sonrası artık aracı boyatmaya karar verdim bir özel servisten ve başka bir kaporta boya ustasından fiyat aldım. Yaılacak iş kalemleri şöyle marşpiyeldeki küçük bir hasar onarılacak, boyası kusurlu olan yerler yeniden boyanacak ve komple pasta cila atılacak. Bu işler için kaporta ve boya ana işi olan bir özel servis nakitte 620 TL istiyor. Aynı iş için servisimin önerdiği bir kaporta boya atölyesi var 500 TL istiyor. Özel servisin teknik imkanları kaporta boya atölyesinden elbette biraz daha fazla ama Yüce Motor'un imkanı vardıda ne oldu görüyorsunuz yaptığı boyayı. Arada 120 lira fark var servisimin önerdiği kaporta boya atölyesindemi yaptırsam yoksa boya fırını var bilmemnesi var diye aldanıp fazladanda para verip özel servise mi boyatsam bilmiyorum kararsız kaldım sizce ne yapayım?

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti tolga_kaan_ » 04 Eyl 2010, 18:36

Servislerin mantığı belli hele ki kaskodan alacakları paradan min. harcayarak onarım yapmışlar o da belli. Yanlız şunu söyliyim fiyat bana tuzlu geldi açıkçası. Aracınızda o derece işçilik yok. Malzemeleri kendiniz alsanız daha ucuza denk gelir sanırım. Hem malzeme kalitesinden de emin olmuş olursunuz. PPG firmasının ürünlerini fazlasıyla tavsiye eden topicler okudum şimdiye kadar onu kullanabilirsiniz. Fiyat konusunda biraz daha araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Ben aracımı metalik olmasına rağmen 750 TL komple dıştan boyattım 1 ay önce. Malzemeyi de kendim aldım.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 04 Eyl 2010, 19:35

yüce oto kendi boyamaz sonuçta boyattığı -taşeron- atölyeler vardır ve eminim bu atölyeler köhne ve ucuz atölyelerdir. sonuç budur. tavsiyem skoda genel merkezine ingilizce bir mail yoluyla ulaşmanız ve derdinizi anlatmanızdır. yüce ototnun distirbütörlüğünü dahi elinden alabilirler.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti AhmetH » 04 Eyl 2010, 20:35

hiç pasta denedi mi araç üzerinde ?
belki bir aşındırıcı marifetiyle renk farkı ciddi oranda azalır o kadar para da yanınıza kalır. Nice uygulamalar var rengi uçmuş araçların canlandığı.

öbür yandan boya fırını olupta mazotunu koyup çalıştıran yer ben görmedim, hakkıyla fırını çalıştırıp yapıyorlarsa ben fırınlı olanı tercih etmenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti unlztrk » 04 Eyl 2010, 20:39

Her ne yaparsan yap ama başlamadan önce adamlarla hatta yaptırdığın yerin direkt sahibi ile görüş "benim canım çok yandı bu mevzudan şayet boya sonunda farklı bir renk olursa katiyen para ödemem" de. Bu şartlarda boyat.
Lanet olsun çamurluktaki ufak sürtünmeden dolayı ön çamurluğu boyattım adam gümüş gri arabaya neredeyse çağla yeşili boya atmış ölürmüsün öldürürmüsün. Boyayı ikinci kez attı düzeltemedi pasta cila ile düzeltiriz dedi düzeltemedi o parça şimdi başka arabadan alınıp takılmış gibi duruyor. Hiiiiç içime sinmiyor. Keşke 300 fazla vereydimde adam gibi yapan biri yapsaydı diyorum. AMAN BOYAYA DİKKAT!
Konu dışında: Birde bu forumda alakasız şeylerin satışa çıkması kaliteyi düşürüyor gibi!
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti yonetici » 04 Eyl 2010, 21:21

AhmetH yazdı:hiç pasta denedi mi araç üzerinde ?
belki bir aşındırıcı marifetiyle renk farkı ciddi oranda azalır o kadar para da yanınıza kalır. Nice uygulamalar var rengi uçmuş araçların canlandığı.

öbür yandan boya fırını olupta mazotunu koyup çalıştıran yer ben görmedim, hakkıyla fırını çalıştırıp yapıyorlarsa ben fırınlı olanı tercih etmenizi öneririm.

Ne pasta nede cila hiçbirşey o boyayı kurtarmaz rengi bambaşka birşeye döndü çıplak gözle bir görseniz iflah olmayacağını anlarsınız. Olsa zaten kaç tane ustaya gösterdim en azından biri teklif ederdi diye düşünüyorum.

Fırın olayına gelince çalıştırırmı çalıştırmazmı açıkçası bilmiyorum servise sorsam çalıştırıyoruz diyeceklerdir kimseye güven kalmadıki inansan bir türlü inanmasan başka türlü.

Diğer kaporta atölyesine gelince herşey klasik usül. Boyadan sonra kuruyana kadar tozdur kirdir nasıl muhafaza ediyorlar aracı hiçbir fikrim yok. Şampiyon Skoda önerdi bu atölyeyi gittim görüştüm boya ustasıda bende herhangi bir kötü intiba bırakmadı.

Özetle şöyle söyleyim iki ustada bende işten anladığına dair bir izlenim bıraktı hepside çok uzun yıllardır bu işle uğraşan adamlar. Olay 120 lira fazla ödemeye değen birşey olurmu acaba sorusunda tıkanıyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 04 Eyl 2010, 21:25

unlztrk yazdı:Her ne yaparsan yap ama başlamadan önce adamlarla hatta yaptırdığın yerin direkt sahibi ile görüş "benim canım çok yandı bu mevzudan şayet boya sonunda farklı bir renk olursa katiyen para ödemem" de. Bu şartlarda boyat.

O konudaki hassasiyetimi söylüyorum ustaya. Zaten sadece ton farklı diye boyatıyorum hasar yok birşey yok o bölgede. Sende kalkar farklı bir ton yaparsan ne anladım o işten diyorum hiçbir manası yok. Tabi hiçbir usta ben yaparım renk yine tutmayabilir demiyorki herkes cillop gibi yapma iddaasında :) yapta görelim demekten başka çare yok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 04 Eyl 2010, 21:32

mustklc yazdı:yüce oto kendi boyamaz sonuçta boyattığı -taşeron- atölyeler vardır ve eminim bu atölyeler köhne ve ucuz atölyelerdir.

Boyayan Yüce Auto değil zaten o sadece distribütörlük yapar servis hizmeti vermez boyayı yapan Yüce Motor distribütörün servis ve satış hizmeti veren ayrı bir kuruluşu. Doğuş Oto gibi düşünebilirsiniz aynı mantık. Ayrıca boya ve hasar onarımı bizzat kendi bünyelerinde yapılıyor dışarıya gönderilmesi sözkonusu değil.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti skodaizm » 04 Eyl 2010, 21:33

Avrupa yakası Avcılar tarafında olsanız o fiyata size on numara işçilik ve sıfır boya hatası ile iş yapan Fuat Usta atölyesini önerirdim. Bu atölye klasik araçlar ve değerli otolara iş yapan bir yer. Genelde dolu bir yerdir araç için önceden sıra - gün almak gerekir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti AhmetH » 04 Eyl 2010, 21:35

abi insanlar neler yapıyor.

bu işler hakikaten pek bilinmiyor bir şans vermeni öneririm.

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=120672
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti guneyli_adam » 04 Eyl 2010, 21:50

AhmetH paylaşım için teşekkürler. Ne güzel ya imkan ve zaman sorununu adam kaldırmış. Ne güzel uğraş!
guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti unlztrk » 04 Eyl 2010, 21:58

AhmetH yazdı:abi insanlar neler yapıyor.

Pek inandırıcı gelmedi bana :? Bu arabada hiçmi derin çizik yokmuş? Daha bugün meguiars'ın çizik giderici ürününü aldım hemde en iyisini seçtim ama gözle zor görünen çiziklerden ötesini gideremedi. Yani bu ürünlerin reklamlarındaki kadar başarılı olduğuna pek inanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti Safariali » 04 Eyl 2010, 22:05

AhmetH yazdı:abi insanlar neler yapıyor.

ahmeth böyle pratik ve ekonomik sonuçları göz önüne araştırıp getiriyorsun ya artık türkiyedeki sözüm ona bilumum sanayi ustaları ayağını denk atmalı

BÖYLE GİTMEYECEĞİNİ YAKINDA ANLAYACAKLAR.
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti RAZOR10 » 04 Eyl 2010, 22:18

ben görmüştüm emirin arabasını pasta weya başka 1 işlem kurtarmaz
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti Octi2006 » 04 Eyl 2010, 23:10

Geçmiş olsun.
Özelde boyatacaksanız size Maltepede Neşe Oto Boyayı önerebilirim. Adamların kasko ile anlaşmaları var ve her türlü marka araçların boyasını yapıyorlar. Ben önceki arabamı hep onlara boyattım gidip görüşebilirsiniz.

Neşe Fırınlı Oto Boya (İstanbul)
Fatih Cad. Liman Sok. No: 50 Cevizli Mh. Maltepe, İstanbul, Türkiye
(216) 371 5911
Kullanıcı avatarı
Octi2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Şinasi Öztürk
Arabanız: Octavia 2006 Elegance

İleti y.emre » 04 Eyl 2010, 23:31

vernik atılmamış gibi duruyor. harbiden adamların ne kalitede boya kullandıkları ortada.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti ugur_clskn » 05 Eyl 2010, 00:59

? yazdı:
AhmetH yazdı:hiç pasta denedi mi araç üzerinde ?

Ne pasta nede cila hiçbirşey o boyayı kurtarmaz rengi bambaşka birşeye döndü çıplak gözle bir görseniz iflah olmayacağını anlarsınız. Olsa zaten kaç tane ustaya gösterdim en azından biri teklif ederdi diye düşünüyorum.

Fırın olayına gelince çalıştırırmı çalıştırmazmı açıkçası bilmiyorum servise sorsam çalıştırıyoruz diyeceklerdir kimseye güven kalmadıki inansan bir türlü inanmasan başka türlü.

Diğer kaporta atölyesine gelince herşey klasik usül. Boyadan sonra kuruyana kadar tozdur kirdir nasıl muhafaza ediyorlar aracı hiçbir fikrim yok. Şampiyon Skoda önerdi bu atölyeyi gittim görüştüm boya ustasıda bende herhangi bir kötü intiba bırakmadı.

Özetle şöyle söyleyim iki ustada bende işten anladığına dair bir izlenim bıraktı hepside çok uzun yıllardır bu işle uğraşan adamlar. Olay 120 lira fazla ödemeye değen birşey olurmu acaba sorusunda tıkanıyor.

abi şampiyon skoda senı nereye yonlendırdı boya ıcın, sanayının dısında caddenın karsısında 2 iç sokakta onerdıklerı bı yer vardı orası mı
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti yonetici » 05 Eyl 2010, 13:20

ugur_clskn yazdı:abi şampiyon skoda senı nereye yonlendırdı boya ıcın, sanayının dısında caddenın karsısında 2 iç sokakta onerdıklerı bı yer vardı orası mı

Sanayinin dışında ana caddeye çok yakın bir sokaktaydı muhtemelen aynı yerden bahsediyoruz. Bu atölyeyle ilgili bir tecrübeniz mi var?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir