Yüce Motoru'un Boya Rezaletini Gidermenin Bana Maliyeti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yüce Motoru'un Boya Rezaletini Gidermenin Bana Maliyeti

İleti ugur_clskn » 05 Eyl 2010, 17:38

evet benim de felicia ile ufak bi kazam olmuştu şampiyon da musa usta osman usta çok babacan adamlardır lakin o boyacının bana çektiği fiyat piyasanın baya bi üstündeydi yaptırmamıştım.

PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti yonetici » 14 Eyl 2010, 10:21

ugur_clskn yazdı:evet benim de felicia ile ufak bi kazam olmuştu şampiyon da musa usta osman usta çok babacan adamlardır lakin o boyacının bana çektiği fiyat piyasanın baya bi üstündeydi yaptırmamıştım.

Bana verdiği fiyat piyasaya göre normaldi o nedenle Paşa ustaya aracı bu sabah kardeşimle gönderdim. Tekrardan renk ve malzeme kalitesindeki hassasiyetlerimizi ustaya bildirirsin dedim. Bakalım Osman ustanın tavsiye ettiği kadar iyi bir işçilik çıkacakmı göreceğiz. Aracı her gün kullanmak durumunda olduğumdan zamanında teslimde çok önemli arkadaşın babasının aracını aldık emanet araba kullanıyoruz. En geç bu cuma akşamına çıkarmaları lazım benim arabayı. Her gün arayıp takip etsem iyi olur herhalde.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti ugur_clskn » 14 Eyl 2010, 23:16

adam akıllı yapılır inşallah bu sefer fiyatıda düzgün verdiyse ne ala.. sonraki izlenimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim, malum istanbul trafiği düzgün boyacı tanımak iyi olur.
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 14 Eyl 2010, 23:29

kusura bakmayın mesajları okuma fırsatım olmadı ama bu fiyat bence biraz çok.. sonuçta sadece sağ arka kapı ile sağ arka çamurluk boyanacak ve fiyat 500-620tl bence onun yerine aracın renginde folyo kaplatın.. 3m firması yaklaşık her renkte folyo üretiyor garantili ve hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.. ve bu arada şuanki o boyayı yapan yerin garantisi yok mu? bence ilk önce o boyayı yapan yere göstermek lazm...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti cineration » 15 Eyl 2010, 13:02

fırını olan yerde boyatmanız daha doğru olur en azından fırının kapağını kapattığında boyayı etkileyen dış etkenlerden uzak kalır. Üzerinize parfüm sıktıysanız boya fırınına yada boya atölyesine girmeyin. Boyanın özelliğini bozuyor. Boyacılar da genelde bu konuda dükkanlarına gelenleri uyarırlar.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti yonetici » 15 Eyl 2010, 20:54

Arabayı fırını olan özel servise vermedim tavsiye üzerine bir kaporta boya atölyesine bıraktım. Bu saatten sonra bir değişiklik yapamam sadece neyle karşılaşacağımı merak ederek bekliyorum maharet alet edevattamı yoksa ustalıktamı bunu görmüş olacağım.

Fiyat konusuna gelince yakın zamanda boya vs. ile işi olmuş arkadaşlara sordum fiyat pahalı değil. Ön kapı ve ön çamurluk hariç sağ taraf boyanacak, 2 tavan çıtası boyanacak, marşpiyeldeki bir göçük onarılacak, komple pasta cila atılacak. Boyacı literatüründe 4 parça boya diye geçiyor hatta çıtalarıda 5. parça olarak sayanlar vardı. Parça başına boyacılar en az 100 lira fiyat veriyorlar pasta cila tek başına isteseniz oda yine 100-150 lira falan. Hadi biraz daha zorlasanız belki 400 falan olur ama ben malzemenin kalitesinin düşürülmesini istemiyorum özelliklede bu konuyu defalarca söyledim bu nedenle çokta fiyat pazarlığı yapıp malzemeden kısılmasını istemedim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 20 Eyl 2010, 07:50

Aracı salı sabahı boyaya vermiştim cuma akşamı aldım sonuçlar şu şekilde. Fotoğrafta tam belli olmasada az bir ton farkı var ön kapı ile arasında o nedenle 10 üzerinden 7 puan verebilirim.

boyadan_once.jpg
BOYADAN ÖNCE
boyadan_once.jpg (37.62 KiB) 1626 defa görüntülendi

boyadan_sonra.jpg
BOYADAN SONRA
boyadan_sonra.jpg (33.81 KiB) 1626 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hetepe » 20 Eyl 2010, 08:32

Bununla geçmiş olsun, boş yere giden paraya yazık...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti psco » 20 Eyl 2010, 12:02

www.edelerotomotiv.com sancaktepe'de yerimiz kaporta ve boya atölyemiz var
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti mygokhan » 20 Eyl 2010, 12:40

Komple polisaj yapıldımı şimdi? Polisajla renk tonu ayarlanabilir belki..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yonetici » 20 Eyl 2010, 13:34

mygokhan yazdı:Komple polisaj yapıldımı şimdi? Polisajla renk tonu ayarlanabilir belki..

Komple pasta cila işlemide uygulandı ama on numara denilebilecek bir sonuç çıkmadı. Eskisine göre iyi yönde çok fark var ama yinede tam istediğim sonuç değil. Yüce Motoru'un boyadığı gibi solup rengini kaybetmese böyle kalsa yine iyi. Bir süre sonra arabadan cila kalkınca eski boyanmamış yerler biraz soluklaşıp renk tonları dengelenebilir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 20 Eyl 2010, 13:48

Yeniden boyama sonrası gelinen nontanın genel bir görünümü

skoda_fabia_paint_before_after.jpg
skoda_fabia_paint_before_after.jpg (150.92 KiB) 1597 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ugur_clskn » 20 Eyl 2010, 23:51

sanırım gözardı edilebilecek bir fark, neyse hadi hayırlı olsun. bize de tecrübe oldu böylece sağolun
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 21 Eyl 2010, 00:05

Geçmiş olsun, olmuş artık güle güle kullanın. O kadarcık fark ille olur, benim aracımdada kapı boyalı, zira biri yeni boya biri eski ve boyanan zamanlar farklı. Aldırmayın :)

Hatta buyurun örneği :)

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsan » 21 Eyl 2010, 00:11

metalik boyada hadi neyse ufaka olsa farklar olur ama senınkı gercekten kotü olmus ya ama emir beyinkı metalikde degil bide servis olacak ya ayıp ya
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti hakanerdogan » 21 Eyl 2010, 00:19

Anlaşılmayacak kadar güzeli zaten yapılamaz. Onu anladım artık sanayide geçridiğim zamanlardan... Fabrikadan gelen şeyler apayrı, dışarda yapılanlar apayrı...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 21 Eyl 2010, 20:44

ihsan yazdı:metalik boyada hadi neyse ufaka olsa farklar olur ama senınkı gercekten kotü olmus ya ama emir beyinkı metalikde degil bide servis olacak ya ayıp ya

Limon sarı benim bildiğim kadarıyla opak değil metalink renk. Hem ister opak olsun ister metalik sen sıradan bir servis değilsin, sanayide bir kaporta boya atölyesi değilsin en iyi servis hizmetini verip örnek olması gereken Yüce Motor ustalığı, işçiliği herşeyi geçtim öyle kalitesiz bir malzeme kullanmışki renk tamamen soldu gitti boya öncesi fotoğraflardan belli zaten ne hale geldiği. Birkez daha anladımki yetkili servis olmakla hatta distribütörün bir iştiraki olmakla işini iyi yapmak farklı şeyler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti tahha » 21 Eyl 2010, 22:19

Abi öncekine göre çok çok farketmiş inşallah tekrar solma yapmaz. Ben de dün verdim arabayı boyaya şimdi konuyu okuyunca içime kurt düştü valla bakalım bizim kaputla tampon neye benzeyecek :)
tahha
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Taha Palaz
Nereden: Konya
Arabanız: octavia 1.6 elegance

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir