Kumho nasıl bir lastik?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kumho nasıl bir lastik?

İleti enoktakenokta » 05 Ekm 2010, 07:52

Malum havalar iyice soğudu, kışlık lastik için illa kar yağmasını beklememek gerek diyenlerdenim, bu nedenle Superb'im için kışlık lastik araştırdım biraz. 225*45*17 ebat için öncelikle Michelin Alpin 4 ve Continental Winter Contact TS830P düşündüm, fakat Michelin en ucuz 300-TL, Conti ise 280-TL fiyat buldum. Kumho KW17 deseni ise 160-TL'ye alabiliyorum. Kummho nasıl bir lastiktir, kullanan ya da bu lastik hakkında bilgisi olan var mı? Alınır mı? Kışlık lastik olarak diğer pahalı lastiklerle arasında uçurum var mıdır, gönül rahatlığıyla kullanlılır mı?
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti umutgiray » 05 Ekm 2010, 08:15

dostum ben kumhonun kh 17 serisi lastik aldım (zorunluluktan dolayı aldım stepne yok teker balon yapmış.) hani idareten sadece 2 tane alıp kullanyım dedim ama lanet olsun. lastik azıcık bir su görsün hemen yalpalamaya başlıyor. ıslak havada yol tutuşu berbat. ama kışlık lastikleri nasıl bilmiyorum benim aldıklarım dört mevsin denenler.(oda nasıl oluyorsa.) bende kışlık alıcam ama senin gibi ikilemde kaldım. sadece bir kaç ay kullanacağım lastiğe o kadar para gömmek saçma gibi geliyor ama nihayetinde bu lastikler can taşıyor.hani bir tabir vardır. iki ucu b.klu değnek ortasınada it s.çmış. aynen öyle bir durum

ama maddi imkan var ise ellbette kaliteli lastik almakta fayda var.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti Balıkcı » 05 Ekm 2010, 08:25

Kumho'nun mevsimlik lastiklerinden bende hiç memnun değildim. Ama bir yerlerde "Kışın en adi kışlık lastik, en kaliteli mevsimlik lastikten daha iyidir" gibi bir şeyler okuyunca, en uygun fiyatlı olduğu için Kumho aldım ve iki kıştır rahat ettim. Önceki tecrübemden dolayı bayağı bir çekinerek aldım ama sonuç güzel oldu.

Salih Bey'in dediği gibi senede en fazla 2 ya da 3 ay kullanılacak lastiğe o kadar para gömmek iş değil.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti mustklc » 05 Ekm 2010, 09:32

bridgestone blizzak lm serisi iyi ve ödüllü bir lastiktir. kar lastiğinden buzda performans beklemeyin. ancak yağmurda ve az karda iş tutuyorlar.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti alpino » 05 Ekm 2010, 09:33

KW17 değil de KW15 daha iyi olacaktır sanırım. çok uç durumlar için ise KW19 alın. ben KW 17 ile gayet güzel şekilde yolda kaldım. zincir takmam gerekti. zincir de gitti abs kablosunu parçaladı. 100 tl girdi bana bu sebepten.

yerinizde olsam goodyear ultragrip serisinden güzel bir kış lastiği alırım. fiyatları çok ucuz değil ama lastik söz konusu olunca pek de ucuza kaçmamak lazım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti enoktakenokta » 05 Ekm 2010, 12:00

Genel olarak pek de önerilmiyor sanırım; beni şaşırtan ise dün telefon ile aradığım bir Continental bayiinin Kumhoyu da tavsiye etmesiydi, ikisini de satıyormuş.
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 05 Ekm 2010, 12:55

kumho çok kötü bir lastik değil. benim bir tanıdığımda (ki kendisnin oto aksesuar mağazası var ankara'da) 3 aracında da kumho kullanıyor ve öneriyor. ama ben araçta doğru dürüst yük yokken çok da dik olmayan bir yokuşta bir türlü aracı kaldıramayınca tamam dedim. kumho buraya kadar.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti AV-2006 » 05 Ekm 2010, 15:55

Kumho yu bende takıp çıkaranlardanım.Lanet olsun.Yağmurda canımızdan oluyorduk.Michelinleri takınca zaten fark ortaya çıktı.Bizim Kumho paraları da boşa gitti tabi.Bir daha tövbe..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti enoktakenokta » 05 Ekm 2010, 16:54

AV-2006 yazdı:Kumho yu bende takıp çıkaranlardanım.Lanet olsun.Yağmurda canımızdan oluyorduk.Michelinleri takınca zaten fark ortaya çıktı.Bizim Kumho paraları da boşa gitti tabi.Bir daha tövbe..

Sizdeki Kumho kışlık mıydı hocam?
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 05 Ekm 2010, 17:15

viewtopic.php?f=34&t=19431&hilit=kumho

böyle bir konu açmıştım ben kumhodan memnunum..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti skodaizm » 05 Ekm 2010, 19:00

Sakin kullanan ve yavaş gidene fiyatı açısından belki tavsiye edilir. Ama kesinlikle yol tutmayan yağmurda karda ve kuru havada bile güven vermeyen bir lastik. Tecrübe ile sabittir.

Aracınızı satacaksanız ''üzerindeki dört lastik yenidir'' demekten öteye değildir. Kendinizi ve ailenizin güvenliğini düşünüyorsanız yanından geçmeyiniz.

Belki performans türü olanları iyi olabilir. Ama onlarında fiyatlarına bakarsak almaya değmez.

Eskiden Kore'den gelen Hyundai' ler üzerinde yer alırdı ve araçlar zaten yetersiz ve bir de lastiğin kötülüğü üzerine eklenince ne frende güvenli nede yol tutuşu beş para ederdi.

Bizim arkadaşlar arasındaki tabiri'' Kumho, kum gibi lastik.''

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti tivoli » 05 Ekm 2010, 19:11

lastikleri aldığım goodyear bayisinin patronunun bmw x5 aracının kış lastikleri kumho markaydı ;)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 05 Ekm 2010, 20:58

Bende alacam kış lastiği, petlas ya da pirelli winter carving düşünüyorum, olmadı lassa snoways olur, bakalım fiyat mühim, çok para vermem iki gün karda gidecek şeye.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 05 Ekm 2010, 21:15

ben daha hiç kış lastigi kullanmadım, bizim sülalede kullananda görmedim, bi kere yolda var 3-4 cm kar daha araç geçmemiş yoldan düzceye gitmemiz gerekti, 34 km şehirler arası yol onumuzde araç yok sabahın 6sı, çıktık yola ki o yolu bilen bilir dim dik yokuslar falan hiç takılmadım bi kere takılcak gibi oldum ondada aracı boga boga 3 . vitesde cıktım, bunu marifet olarak anlatmıyorum yanlıs anlasılmasın ama aradaki farkı yasamadıgım için hiç bilmiyorum gerçekten gereklimidir, kışın da yazında aracı kullandıgım tek şey sabah carsıya in aksam geri gel 3+3=6km yol, aradada aksam canım sıkılır 2 tur atarım eder sana 6+12 =18km yol öyle 2 haftada bir de düzceye gider geliriz annemle, okadar. yani siz hesap edin aydın macerasını saymassak 4 senede araçla 35000km yol yapmısım bunun 3/4ü yazın yapmısımdır, böyle bi masrafa girmeme gerek yok diye düşündüm. tabi bu güvenlik meselesi olunca acaba alsakmı diye bi soru işareti cıkabiliyo :D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti can.tasan » 05 Ekm 2010, 22:23

Arkadaslar ben Lassa snoways aldim gecen kis, Lastiklerden cok memnunum. Gecen kis Yogun karli bir gunde Ilgaz Milli parkina ciktim Zincire dokunmadim bile hic gerekmedi nice buyuklu kucuklu arabalar yolda kalip zincir takarken yanlarindan gecip gittim. ASR ile beraber mutis bir ikili oluyor kis lastigi. Yanliz onemli olan sey 4 lastgin de kis lastigi olmasi. Enistem lastikci ondan alirken polis bazi yerlere zincir olmadan izin vermiyor diye zincir de alayim mi dedim hic gerek yok dedi. 4 u de kar lastigi oldu mu polis zincir sormaz dedi. Ben tabi Ilgaza cikarken arkadastan zinciri aldim ne olur ne olmaz diye ama bir kere bile kullanmadim...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir