CAM OTOMATİĞİ DÜĞMELERİNİ ALDIM SERVİSDEN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

CAM OTOMATİĞİ DÜĞMELERİNİ ALDIM SERVİSDEN

İleti lionrem » 10 Kas 2010, 14:28

Merhaba,

Dün akşam Ankarada ATA otomotivden (Yetkili servis) şöför kaısındaki 4'lü otomatik camları ve kilitleri kontrol eden kumandayı 95.-TL ye satın aldım. Dışarda yan sanayisi 45 demişlerdi. Orjinal olsun istedim servisden satın aldım. İyikide almışım. Yan sanayiside aynı görünümde ancak orjinali çok farkediyor.

Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti delidolu » 10 Kas 2010, 22:10

bu arada elindeki arızalıyı sakın atma.. daha önce bi arkdaşımın golg'ünde meydana gelen arızayı japon yapıştırıcısı + topluiğne ile tamir etmişliğim var... gün ola devran döne misali sakla derim...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti lionrem » 10 Kas 2010, 23:03

delidolu yazdı:bu arada elindeki arızalıyı sakın atma.. daha önce bi arkdaşımın golg'ünde meydana gelen arızayı japon yapıştırıcısı + topluiğne ile tamir etmişliğim var... gün ola devran döne misali sakla derim...

Merhaba,
İnanın bende aynı şekilde düşündüm ve bagajda bir yere koydum. Kutusu ile birlikde. Çok hassas yapmışlar. Tamir için bi elektrikciye göstermişdim. İçini açtık beraber. O kadar ince ayrıntı ile yapılmış. Bu arada iyi bir elektrikci ustası tanıyormusunuz Ankarada. Benim aracın kapıları (hepside ve kaput açılıncada ) kapı lambaları, tavan lambası ve göstergede kapı açıldı uyarı vermiyor. Bi elektirikci şöför tarafının altında bir yerde beyin var kesin ondandır diyor. Siwiç arızası varsada beyinden sonra anlaşılır demişdi. Yardım ederseniz çok sevinirim. Selamlar...
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 10 Kas 2010, 23:14

yaşadığınız problem tamamen switch arızası, başka bişi değil!... benzer durum bende de vardı tanıdığın tanıdığı bi ustaya götürüp yaptırdım hala problemsiz çalışıyor araçta kartı var daha iyi bir alternatifiniz çıkmazsa yarın eklemeye çalışırım. bana switchlerin tanesini 70-80 Tl gibi bir rakama yapmıştı. ustaya göre az bile almış ama bana göre max 50 tl den fazla etmezdi... ustanın işçiliği iyi ancak 1az fazla aldı gibi geliyor, eğer oraya giderseniz pazarlık yapın derim..
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 11 Kas 2010, 09:11

Dün gece söylediğim gibi mutlaka pazarlık yapın derim... Bu usta benim herhangi 1şeyim değil merak etmeyin, işçiliğini iyi gördüğüm için söylemiştim, yine de karar sizin.
Not: Kapı switclerini vw grubunun switcleri çabuk arızlandığını iddia ettiği için ford focus'a ait switchleri "octiye uyarlayarak" yapıyor, işine de 1 yıl garanti veriyor, bilgin olsun.
Eklentiler
DSC09311.jpg
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 11 Kas 2010, 09:37

gecen hafta c.tesı gunu sol ön kapının switcini tamır ettırdım 50tl aldılar.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hetepe » 11 Kas 2010, 09:41

delidolu yazdı:Dün gece söylediğim gibi mutlaka pazarlık yapın derim... Bu usta benim herhangi 1şeyim değil merak etmeyin, işçiliğini iyi gördüğüm için söylemiştim, yine de karar sizin.
Not: Kapı switclerini vw grubunun switcleri çabuk arızlandığını iddia ettiği için ford focus'a ait switchleri "octiye uyarlayarak" yapıyor, işine de 1 yıl garanti veriyor, bilgin olsun.

Arabasını yıkamacıya çok götürenin kapı switch i ve cam butonları çabuk bozulur.(Bir çin atasözü...)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lionrem » 12 Kas 2010, 00:25

delidolu yazdı:yaşadığınız problem tamamen switch arızası, başka bişi değil!... benzer durum bende de vardı tanıdığın tanıdığı bi ustaya götürüp yaptırdım hala problemsiz çalışıyor araçta kartı var daha iyi bir alternatifiniz çıkmazsa yarın eklemeye çalışırım. bana switchlerin tanesini 70-80 Tl gibi bir rakama yapmıştı. ustaya göre az bile almış ama bana göre max 50 tl den fazla etmezdi... ustanın işçiliği iyi ancak 1az fazla aldı gibi geliyor, eğer oraya giderseniz pazarlık yapın derim..

Merhaba,
Switch arızazı demişsiniz ancak bi usta incelemişdi. Beyindedendir demişdi. Eğer Switch arızası ise o zaman hepsimi arızalı demişdi bana. Bir switch arızalı ise diğerlerinide bloke ediyormu ???
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 12 Kas 2010, 08:40

lionrem yazdı:
delidolu yazdı:yaşadığınız problem tamamen switch arızası, başka bişi değil!... benzer durum bende de vardı tanıdığın tanıdığı bi ustaya götürüp yaptırdım hala problemsiz çalışıyor araçta kartı var daha iyi bir alternatifiniz çıkmazsa yarın eklemeye çalışırım. bana switchlerin tanesini 70-80 Tl gibi bir rakama yapmıştı. ustaya göre az bile almış ama bana göre max 50 tl den fazla etmezdi... ustanın işçiliği iyi ancak 1az fazla aldı gibi geliyor, eğer oraya giderseniz pazarlık yapın derim..

Merhaba,
Switch arızazı demişsiniz ancak bi usta incelemişdi. Beyindedendir demişdi. Eğer Switch arızası ise o zaman hepsimi arızalı demişdi bana. Bir switch arızalı ise diğerlerinide bloke ediyormu ???

meret öle bişey ki hepside bozuk olabilir sakın siwicleri yada klit içindeki devreleri kontrol etmeden beyin işine girişmeyin önce bir klidi deneyin sonra beyine bakarsınız zira beyine göre swicler cok kolay bozuluyor..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti lionrem » 12 Kas 2010, 12:36

diseqc yazdı:
lionrem yazdı:

Merhaba,

meret öle bişey ki hepside bozuk olabilir sakın siwicleri yada klit içindeki devreleri kontrol etmeden beyin işine girişmeyin önce bir klidi deneyin sonra beyine bakarsınız zira beyine göre swicler cok kolay bozuluyor..

Hakılısınız ancak kaput arka ve ön kapılardan muhakkak birisi çalışıyor olması gerekir. Hepsi aynı anda bozulmuş olamaz bence
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir