Kaza yaptım Ankara Yetkili Servis Önerisi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaza yaptım Ankara Yetkili Servis Önerisi

İleti arathron » 26 Kas 2010, 11:54

Arkadaslar merhaba. Dun Eskişehir-Afyon yolunda yagışdan dolayı arabamla kayarak yolun sağındaki levhaya carptım. Skoda Fabiamda sağ ön camurluk, kapı ve ayna hasar gördü. Ayrıca sağ marşpiyerda yırtık oluştu. Yürüyen aksamında herhangi birsey yok ama sağ arka lastik ve jant zarar gormus. Ankarada yasadıgım icin Pazar gunu Ankaraya donecegim ve aracımı kaskodan yaptıracagım.
Merak ettigim konu Ankaradaki Yetkili servislerin (Ata, And) kaporta kısımlarının nasıl çalıştığı. Daha önce iki servisede gittim ancak hic kaporta işim olmamıştı.
Aracımı yetkili servislerden birinde mi yoksa güzel bir kaportacıda mı yaptırayım karar veremedim, bu konuda sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Eger yetkili servis ise hangisine goturmeliyim?
Simdiden tesekkurler..

arathron
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serhan
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Amb. TDI

İleti felicia_3437 » 26 Kas 2010, 12:00

gecmiş olsun allahtan ki sizde ve ailenizde birşey yok önce işe bir sadaka vemekle başlaya bilirsiniz mesala ankarda olmadığım icin servis öneremiyorum
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti mygokhan » 26 Kas 2010, 12:07

Zeki ünaldı 'yı öneriyor çoğu Ankaralılar..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hdoner » 26 Kas 2010, 12:30

Öncelikle geçmiş olsun.Zeki ünaldı arkadaşın dediği gibi önerilen bir yer ama ben arabamı oraya hiç götürmedim ama aracınızı yetkili serviste yaptırın çünkü en kötü yanlış işlemde ,menunıyetsızlıkte hakkınızı arayabılırısnız.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gogo969 » 26 Kas 2010, 12:32

öncelikle geçmiş olsun...Sakın ama sakın AND otomotive kaporta için gitmeyin,bende nisan ayında çayyolu minessera önündeki kavşakta kaza yapmıştım.direk and otomotive götürdüm.ofise yakın diye,ama araç 5 gün sonra kaportadan çıkıp anahtarı teslim ettikten sonra kaput rezalet ötesi boyanmış vernik atmışlar atma veya kuruma sırasında tozlar yapışmış,boya dalgalı ve portakal kabuğu pütürlüğünde görüntü var.Çamurluk desen renk tonu farkı var.Anlıyacağın hoca AND'tan ağzım yanıdı daha 6 ay oldu bu olay başımdan geçeli.buluşmadada forumdan arkadaşlarda gördü arabanın halini.
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti hetepe » 26 Kas 2010, 16:16

Gökhanın arabasının başına gelenler tam bir şans...AND bu tür olayları en az yaşatan servis bence, 2005 de ATA da onarılan arabamın bir çok vidasını takmamışlardı, 1 haftalık işi 1 ayda yapmışlardı.Aynı Gökhanın octisi gibi benim de boya ve parlaklık konusunda memnuniyetsizliğim oldu, Yine de AND veya Z.Ünaldı diyorum, Z Ünaldı benim için ulaşımı çok sıkıntılı bir servis, dolmuş-otobüs konusunda zorluk yaşıyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti enoktakenokta » 26 Kas 2010, 17:21

Buraya da konu açmıştım zamanında aracımda oluşan hasarı nerede yaptırayım diye; üçüyle de görüştüm, Ata'ya yaptırmaya karar verdim ve sonuçtan son derece memnun kaldım.
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti cnydn » 26 Kas 2010, 21:03

2001 octim ile kaza yapıp dağıttığmda ön tarafı..And'a yaptırmıştık.. Adeta yeni gibi gelmişti.
Münferit şanssızlıklar yaşanıyor sanırım bu konuda da..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti gogo969 » 27 Kas 2010, 01:52

canım engin abime tşklerimi sunarım.anladığım kadarıyla sorun veya çözüm servis müdüründen kaynaklanıyor.Ben arabayı yaptırdığımda AND otomotivde servis müd. Tuna Bey göreve henüz başlıyalı 2 ay kadar kısa süre olmuştu...ama şemsiye her zamanki gibi bana açıldı... :D :D
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti mustklc » 27 Kas 2010, 02:00

zeki ünaldı. bayram abi var, tavsiye ederim
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti alpino » 27 Kas 2010, 09:30

kaporta hariç her şey için ünaldı. mustafa beyin dediği gibi bayram bey işinde iyidir. her şeyde yardımcı olur. ama benim arabadaki kaporta işini yaptılar aynı gogo969'un anlattığı gibi bazı yerler portakal kabuğu gibi pürüzlü olmuş. kapının iç tarafına hiç vernik atılmamış zımpara gibi pürüzlü idi ve bir sürü çizik vardı. aynı şekilde kapının dışarıdan görünen dış tarafında da bazı çizikler mevcuttu. verniksiz kısmı ve çizikleri tekrar gittiğimde yaptırttım. şimdi daha iyi ama hala orijinal gibi değil. ayrıca o portakal kabuğu görünümlü yeri çok daha sonradan gördüğümden ona bişey yaptırmadım.

dediğim gibi kaporta hariç her şey için ünaldı skoda. bence ata'yı deneyin. ya da direk doğuş oto ile görüşün. onlar da aracınızı yapabilirler.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti enoktakenokta » 27 Kas 2010, 10:36

Karar vermenizde yardımcı olması açısından zamanında kaporta tamiri ile ilgili olarak kendi açtığım konunun linkini veriyorum. Orayı ve başımdan geçenleri ve sonucu okuyunca çok daha net karar verebileceğinizi düşünüyorum. Umarı yardımı olur.

viewtopic.php?f=20&t=22190
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti arathron » 27 Kas 2010, 19:35

Cevap yazan tüm arkadaslara tesekkur ederim. sizlerden aldığım izlenim ve sigortacımında yönlendirmesi ile aracı ataya goturmeye karar verdim insallah pisman olmam. pazartesi sabahı goturucem bakalım hayıtlısıyla. Sonucu forumdaki tüm arkadaslara bildiririm (tabiki kendi fikrimi).
arathron
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serhan
Arabanız: Fabia 1.4 Amb. TDI

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir