Octinin Karterini Deldim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octinin Karterini Deldim

İleti eminoglu » 03 Arl 2010, 22:31

Arkadaşlar yeni aldığım canafarın ( octavia 2003 elagance) büyük bir çukura düştüm ve karter kapağı delindi. Motor kendiliğinden stop etti. Elagance de bu sanırım otomatik. Daha sonra bir ustaya kaynak yaptırarak düzelttik. Şimdilik bir sorun yok. Ama ilerde olur mu bilmem. Sizce olur mu?

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti delidolu » 03 Arl 2010, 22:51

yağ işi tehlikeli ve bi o kadar da önemli(+elzem) şaka maka kabul etmez, şahsi kanaatim ve tecrübelerim der ki 3ün 5in hesabını yapmadan ilk fırsatta orj ile değiştirmeniz yönünde... yoksa ummadığınız anda elinizdeki canavar süt dökmüş kediye dönebilir! geçmiş olsun. (not: askerliğimi yaptığım kars-ardahan bölgesine kucak dolusu selamlar...)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti eminoglu » 03 Arl 2010, 23:27

Ve aleykum selam. Bekleriz yine buralara :) Orjinali ne kadardır ki. Birde bu gibi durumların bir daha başıma gelmemesi için koruma taktırcam. Kimisi plastik diyor kimisi çelik koruma diyor. Sen ne dersin özkan abi ? ( askerliği nerde yaptın mekanize de mi ? )

Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 04 Arl 2010, 01:01

fiyat olarak bilmiyorum,
http://guvenotomotivskoda.com/
buradan uygun fiyat alacağın kanısındayım.
plastik/çelik olayı tamamen kişiye bağlı kanısındayım, çelik olursa alt sağlam olur ancak (Allah korusun) kaza anında motorun kendini aşağı bırakmasını engellediği için direk kucağa gelebilir, plastik olunca da hatırı sayılır vurmalarda karter yine zarar görür, bu nedenle seçim sana bağlı, karter koruma öyle ya da böyle tr yolarında şart.
ewt askerliği mknz'de yaptım, kura nehrinin dibinde :) zaten ölmeden gitmek istediğim 3 yerden 1'isi de orası...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti eminoglu » 04 Arl 2010, 11:44

delidolu yazdı:fiyat olarak bilmiyorum,
http://guvenotomotivskoda.com/
buradan uygun fiyat alacağın kanısındayım.
plastik/çelik olayı tamamen kişiye bağlı kanısındayım, çelik olursa alt sağlam olur ancak (Allah korusun) kaza anında motorun kendini aşağı bırakmasını engellediği için direk kucağa gelebilir, plastik olunca da hatırı sayılır vurmalarda karter yine zarar görür, bu nedenle seçim sana bağlı, karter koruma öyle ya da böyle tr yolarında şart.
ewt askerliği mknz'de yaptım, kura nehrinin dibinde :) zaten ölmeden gitmek istediğim 3 yerden 1'isi de orası...

Teşekkürler verdiğin bilgiler için. Bekleriz her zaman. Ömür kısa olabilir belli olmaz abi :) Seni octaviamla gezdiririm :)

Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir