ARDA OTOMOTİV'İN REZİLLİĞİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARDA OTOMOTİV'İN REZİLLİĞİ

İleti hakand » 08 Arl 2010, 22:59

ARDA OTOMOTİV DENİLEN YEDEK PARÇACI FORUMLARDAN BİRİNE''SATTIĞIMIZ PARÇALARIMIZIN ARKASINDAYIZ'' DİYE YAZMIŞ.400 TL'LİK ALIŞVERİŞ YAPTIM BURADAN.KOMPLE ÖN TAKIMI SIFIRLADIM.BUNLARDAN ALDIĞIM SAĞ,SOL VE ORTA AKS RULMANLARININ KÖRÜKLERİ 3-4 AY İÇİNDE PARÇALANDI YAĞ KAÇIRIYOR.ARAYIP GARANTİDEN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİĞİMDEDE BANA SAÇMA SAPAN BİR ŞEKİLDE ''RULMAN İÇİNE FAZLA GRES SÜRÜLMÜŞTÜR O YÜZDEN DEFORME OLMUŞTUR''DİYE KOMİK BİR BAHANE ÜRETTİNİZ. GEÇİN BUNLARI.BENDE SERVİSÇİYİM.SEKTÖRE UZAK BİRİSİ OLSAM YEDİRİRDİNİZ BELKİ.O YÜZDEN BURADA ÖYLE BOŞ BOŞ AHKAM KESİPTE PARÇALARIMIZIN ARKASINDAYIZ DEMEYİN.MİLLETİ KANDIRMAYIN!!!

hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti mustklc » 08 Arl 2010, 23:25

faturası varsa tüketici hakem heyetine başvurun. internetten alışveriş her zaman riskli.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hakand » 08 Arl 2010, 23:39

mustklc yazdı:faturası varsa tüketici hakem heyetine başvurun. internetten alışveriş her zaman riskli.

internetten değil be hocam.bizzat gidip elden aldım.nerden bilebilirdimki.3-4 ayda korükmü dağılır.ben böyle dandiklik görmedim.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 09 Arl 2010, 00:02

dediğim gibi fatura varsa hakkınızı arayın. fatura yoksa biraz zor
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti hakand » 09 Arl 2010, 11:36

mustklc yazdı:dediğim gibi fatura varsa hakkınızı arayın. fatura yoksa biraz zor
Faturam var elimde.ama 3 tane körük için mahkeme falan uğraşmaya değmez.ben zaten parasında değilim ama bu adamların yaptığı düpedüz dolandırıcılık.madem parçanın arkasında duramayacaksın ozaman forumlara biz parçamızın arkasındayız diye yazmayacaksın!
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti termineytir » 09 Arl 2010, 11:55

Valla ne desem bilmiyorum arkadaşım. Daha önce benim aldığım bir üründe sıkıntı çıktı ancak hiç tereddütsüz değişimi yapıldı. Hemde faturam olmadığı halde. Bende gereken teşekkürü telefonda ve forum aracılığıyla aşağıdaki linkten yapmıştım.
servis-yedek-parca-aksesuar/takdir-ve-tesekkur-t22290.html
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 11:58

Kötü malzeme de denk gelebiliyor, ama tabii ki mallarına sahip çıkmaları gerek.
O körüklerin takılma işçiliği kendilerinden pahalıdır zaten...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakand » 09 Arl 2010, 12:08

termineytir yazdı:Valla ne desem bilmiyorum arkadaşım. Daha önce benim aldığım bir üründe sıkıntı çıktı ancak hiç tereddütsüz değişimi yapıldı. Hemde faturam olmadığı halde. Bende gereken teşekkürü telefonda ve forum aracılığıyla aşağıdaki linkten yapmıştım.
servis-yedek-parca-aksesuar/takdir-ve-tesekkur-t22290.html" rel="nofollow

Bu başlığı biliyorum.zaten bende buna kanarak oradan bi sürü alışveriş yaptım.demekki ilk başlarda müşteri çekmek için öyle davrandılar.belirli bi potansiyele ulaşılınca umursamaz oldular.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakand » 09 Arl 2010, 12:08

hetepe yazdı:Kötü malzeme de denk gelebiliyor, ama tabii ki mallarına sahip çıkmaları gerek.
O körüklerin takılma işçiliği kendilerinden pahalıdır zaten...

doğru akslar falan sökülecek bi ton para yine.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 09 Arl 2010, 12:53

mahkemeye vs gerek yok. kaymakamlık içindeki tüketici hakem heyetlerine başvurabilirsiniz.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti hakand » 09 Arl 2010, 13:23

mustklc yazdı:mahkemeye vs gerek yok. kaymakamlık içindeki tüketici hakem heyetlerine başvurabilirsiniz.

BAK BU MANTIKLI GELDİ.EN YAKIN ZAMANDA Bİ BAŞVURU YAPALIM BAKALIM.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 09 Arl 2010, 13:42

Tüketici şikayetleri için ikametinizin bulunduğu Kaymakamlık bünyesinde oluşturulmuş Tüketici sorunları hakem Heyetine başvurabilrisinz. Genelde matbu bir form oluyor boşluları dolduyorsunuz. Hukukçu üyeler olmasına rağmen bazen hukuk katili kararlar da çıkabiliyor ama haklı olup olmadığına çok bakmaksızın ekserisi tüketici lehine çıkıyor.

Karar aleyhine çıkan tarafın tebliğden itibaren 15 gün Tüketici Mahkemesine itiraz hakkı var. Bu yargılamada karşı taraf kendisini avukat ile temsil ettirmiş ise haksız çıkan bir de vekalaet ücreti ödemek zorunda kalıyor. Ancak mahkemeler de genellikle tüketici lehine karar veriyor. Mahkeme kararları ise miktara bağlı olmakla beraber çoğu olayda kesin oluyor.

Sizin olayınızda hakem heyetine başvurunuz esansında ayıplı olduğunu iddia ettiğiniz ürünleri de yanınızda götürmelisiniz. Ya onları sizden alır ve bilirkişiye gönderirler veya bilirikişinin adresini verirler ve sizin götürmenizi isterler. Bilirkişi ne yorum yaparsa karar da büyük ihtimalle aynen çıkar.

Bu işlemlerin tamamı harçtan muaftır. İlçeden ilçeye değişmekle birlikte belki tebligat pulu isteyebilirler. 15 gün içinde itiraz edilmeyerek veya itiraza rağmen mahkemece tasdik edilen kararlar ilam hükmündedir. Yani icra dairesinde icra takibi yapılıp gereği yerine getirilmezse hacze bile gidilebilir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hakand » 09 Arl 2010, 14:05

Henien yazdı:Tüketici şikayetleri için ikametinizin bulunduğu Kaymakamlık bünyesinde oluşturulmuş Tüketici sorunları hakem Heyetine başvurabilrisinz. Genelde matbu bir form oluyor boşluları dolduyorsunuz. Hukukçu üyeler olmasına rağmen bazen hukuk katili kararlar da çıkabiliyor ama haklı olup olmadığına çok bakmaksızın ekserisi tüketici lehine çıkıyor.

Karar aleyhine çıkan tarafın tebliğden itibaren 15 gün Tüketici Mahkemesine itiraz hakkı var. Bu yargılamada karşı taraf kendisini avukat ile temsil ettirmiş ise haksız çıkan bir de vekalaet ücreti ödemek zorunda kalıyor. Ancak mahkemeler de genellikle tüketici lehine karar veriyor. Mahkeme kararları ise miktara bağlı olmakla beraber çoğu olayda kesin oluyor.

Sizin olayınızda hakem heyetine başvurunuz esansında ayıplı olduğunu iddia ettiğiniz ürünleri de yanınızda götürmelisiniz. Ya onları sizden alır ve bilirkişiye gönderirler veya bilirikişinin adresini verirler ve sizin götürmenizi isterler. Bilirkişi ne yorum yaparsa karar da büyük ihtimalle aynen çıkar.

Bu işlemlerin tamamı harçtan muaftır. İlçeden ilçeye değişmekle birlikte belki tebligat pulu isteyebilirler. 15 gün içinde itiraz edilmeyerek veya itiraza rağmen mahkemece tasdik edilen kararlar ilam hükmündedir. Yani icra dairesinde icra takibi yapılıp gereği yerine getirilmezse hacze bile gidilebilir.

PEKİ BU İŞLEMLER TAHMİNEN NEKADAR SÜRER?HAYIR YANİ BENİM ACİLEN KÖRÜKLERİ DEĞİŞTİRMEM GEREK YOKSA AKS RULMANLARI BOZULACAK.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 09 Arl 2010, 14:44

Valla işin teknik yönünde anlamıyorum, o nedenle terditli :) yani seçimlik cevap vereyim. İncelemenin parçalar araç üzerindeyken yapılması gerekiyorsa bunu başvurunuz esnasında belirtirsiniz, sizi hemen bilirkişiye yönlendirirler. Oradan çıkınca körükleri değiştirir ve hatalı olanları bir kenarda saklarsınız. Eğer gerekmiyorsa körükleri söktürüp sadece onları bilirkişiye götürürsünüz.

Her iki durumda da bilirkişi raporunu verdikten sonra kararın hakem heyetinden çıkması 10-15 günden 3-4 aya kadar değişir. Her kaymakamlıkta farklı bir düzen var. Ne desem yanıltıcı olur. Ama hakem heytine başvurup da onların yönlendireceği bilirkişiye aracını kontrol ettirdikten sonra istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz zaten.

Bu arada hiç tecrübe etmedim, ama ben olsam bilirkişi incelemesi sonucu, incelemenin yapıldığını gösterir bir tutanak alırdım. Sonradan bilirikişinin işini ihmal edip de "şikayetçi aracını getirmedi" vb. gibi iddialarına baştan engel olmuş olursunuz.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti mustklc » 09 Arl 2010, 19:33

henien en doğru cevabı vermiş bence üzerine gitmekte fayda var
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti zezula » 06 Oca 2011, 00:54

MALUM FİRMADAN BENDE ALIŞ VERİŞ YAPMIŞTIM VAKTİ ZAMANINDA PEK TEKİN DEĞİLLER ÇAKMA VE ÇOK UCUZ MALLARI VAR YAPTIĞIM ALIŞ VERİŞTE BİR KERE OLDU ZATEN :(
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir