VAG-COM Kablo Siparişi Verdim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VAG-COM Kablo Siparişi Verdim

İleti goksu » 27 Arl 2007, 23:16

[quote="?"]Benim kablom USB. Açıkçası bende aldım meraktan bir iki kurcaladım ama hangi değerin ne işe yaradığını tam çözemediğimden fazlada uğraşmadım. Bir işime yaradımı derseniz açıkcası hiçbir işime yaramadı. Geçici hataları falan silip görmekten başka bir amaçla kullanmadım.[/QUOTE]
Aynen bende öyle. Aslında benim merek ettiğim ve uğraşmak istediğim bir iş var: Bahsettiğim 2000 model polo aracımızı 8 ay önce 2. el olarak aldık ve araç bize tek anahtarla verildi. Ayrıca yeni anahtar yaptırmak için gerekli olan şifre anahtarlığı da verilmedi. Gerçi yetkili servisler bu şifreyi fabrikadan öğrenebiliyorlarmış ama VAG-TACHO isimli bir program ile bu şifrenin araçtan okunabilğini duydum. Şifreyi öğrendikten sonrası ise malum, boş anahtar alıp onu anahtarcıda işletmek ve sonra adaptasyonunu yapmak istiyorum ama bakalım ne zaman vakit bulurum.

goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksu » 27 Arl 2007, 23:38

[quote="hakanerdogan"]arabanın yolda giderkenki bilgilerini alabiliyor musunuz? mesela hızınızı atıyorum 138,6 olarak notebookdan görebiliyor musunuz?

yada yol bilgisayarı verilerini görüntüleyebiliyor musunuz?
[/QUOTE]
Evet bu bahsettğiniz şeyler yapılabiliyor, hatta seyir esnasında bazı değerleri bilgisayarda bir veri tabanına kaydedip sonradan grafiği çizdirilerek ayrıntılı analizler yapılabiliyor. Bu esnada araçta bilgisayarla ilgilenecek bir co-pilot şart tabi. Ama bütün bunları sen yaptınmı diyorsan hayır.LOL 
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti scream_hunter » 13 Oca 2008, 19:19

syn ? bizim pederde yeni oct. war bnde wag.com getirtmek istiyorum ama ilk önce bu program türkçemi? yada türkçe yama yapabilirmiyiz? çünkü bn bu programramı serwislerin 1000ytl civarında aldığını duymuştum sizin aldığınız wag.com serwislerin kullandığı wag.commu?bilgiler içinde şimdiden teşekkürler.

scream_hunter
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Oca 2008, 19:29

Yeni octavia'ya bendeki kablo ile bağlanılamaz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti scream_hunter » 13 Oca 2008, 20:59

hadi yaa hangileri için eski fabia oct. için mi? peki programı türkçe yapamıyoruzdur ingilizcedir heralde. bizde fabiada wardı bu kablo serwise götürdüğümüzde aracı bilgisayara bağlayıp arıza bulunan program dimi? belki banada fabia alcaz işime yarar heralde kurcalarım, memnun kaldınızmı siz?
scream_hunter
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabia_2008 » 13 Oca 2008, 21:00

ne kadar bu parça ve her fabia'ya uygulanıyomu?

fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 13 Oca 2008, 23:41

İşinize yaramamış ama en azından çok fazla zarara girmemişsiniz =)

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti scream_hunter » 15 Oca 2008, 23:20

emir bey kabloyu nasıl sipariş edicez almak istiyorumda hala şipariş edebilirmiyiz? ben verdiğiniz linke girdimde orada bişey bulamadım nasıl sipariş ederiz._?
scream_hunter
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 15 Oca 2008, 23:41

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/USB-Vag- ... otohosting

Yukarıdaki linkten sipariş verilebilir. Linkini verdiğim satışın süresi dolarsa satıcının diğer ürünlerinin listesine bakın aynı ürün için onlarca farklı ilanı var. Fiyatın farklı oluşuna aldanmayın içeriğini okuyun aynı kişi aynı ürünü farklı fiyatlarla satışa sunabiliyor ya tutarsa hesabı Smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ali0027 » 24 May 2008, 19:56

selam arkadaşim,forumdan okudum ve bende bu konuyu merak ettım acaba nasıl ettın bende bu konuyu araştırıyorum , ve ilginç bir program araştırıyorum, bir programm var 110000 aracın bilgileri ve araç kodları varmış,bilgin varmı
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti ali0027 » 24 May 2008, 19:58

selam arkadaşim,forumdan okudum ve bende bu konuyu merak ettım acaba nasıl ettın bende bu konuyu araştırıyorum , ve ilginç bir program araştırıyorum, bir programm var 110000 aracın bilgileri ve araç kodları varmış,bilgin varmı  programın adı "autodata3,16"

< ="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js" =text/>
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 25 May 2008, 02:02

bende aldım çok işe yarıyo arızaları görme bakımında adamlar 20 lira almıştı bişey yok demek iiçin. blokların durumunu falan görebiliyorum ama işime yaramıyo. birde servis uyarısı veriyo nasıl siliniyo bilen varmı
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti touareg » 22 Haz 2008, 01:00

slm arkadaşlar bende yeni üye oldum bu vag-com kablosundan bahsedilmiş bende tamirciyim bana bu kablodan lazım eger işine yaramayıp  satmak isteyen arkadaş varsa alabilirim
touareg
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 22 Haz 2008, 02:03

Ben verebilirdim ama yenisini almak için fırsatı kaçırmış durumdayım. O yüzden veremeyeceğim. Çünkü bir hafta önce yurt dışından arkadaşım geldi. Bana hep sorup duruyordu o kablodan bir tane daha getireyim mi diye?

Yalnız almayı düşünenlere naçizane bir önerim olacak bu tür kabloları alırken dikkat etmeniz gereken bir kaç küçük ama önemli husus var var bunları dikkate almadan kablo almaya kalkarsanız elinizde kalma ihtimali çok yüksek.

1- Önce kablonuzun çin malı olmamasına dikkat edin. Bu tür cihazlar "dongle" vazifesi gördüğünden çin malı kablo araç için kullanılacak yazılım bu kabloya lisans vermeyebiliyor ve genelde ilk izlenimim testi geçmekle birlikte daha sonra kayış atıyor ve  zamanla cevap vermemeye başlıoyr.

2- Aracınız için uygun olan kabloyu araştırın örneğin 600 serisi diye tabir edilen versiyonun altındaki yazılımlarla çalışan kablolar eski nesil araçları çalıştırır ve yeni nesil araçları çalıştırmaz Bu yüzden mümkünse 700 serisi yazılımlarla çalışan cihazları tercih edin. BUnların fiyatları da yurt dışından en az 250-300 dolara geliyor (gümrük ve kargo hariç)

3- Yazılımlar genelde ingilizce olduğu için emin değilseniz her yere tıklamayın.

daha spesifik bilgi isteyen olursa ayrıca yazarım.

selamlar 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fyyaman » 12 Şub 2009, 15:51

Arkadaş bende Octavia 2005 (1Z) A5 kasa için USB kablo  arıyorum, ama birçoğunda "1Z" kasa kullanımı için "NO"yazıyor.Nereden bulabileceğim konusunda bilgisi olan varsa foruma yazarsa sevinirim.
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti felicia042 » 22 Şub 2009, 15:58

ELM 327 cihazı satın aldım 200 ytl vermiştim. ama çalıştıramadım bu knudan anlayanınız varmı acaba isteyen olursada satabilirim ben çalıştıramadım çünkü

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti isnilgiz » 22 Şub 2009, 23:14

[quote="fyyaman"]Arkadaş bende Octavia 2005 (1Z) A5 kasa için USB kablo  arıyorum, ama birçoğunda "1Z" kasa kullanımı için "NO"yazıyor.Nereden bulabileceğim konusunda bilgisi olan varsa foruma yazarsa sevinirim.[/QUOTE]
Program sürümleri 300,400,500,600,700,800 diye gidiyor ve en sonu şu anda 800 sürümünün 805.1 versiyonu ve ben şimdi bunu kullanıyorum. Galiba 805.2 ve ardından 805.3 versiyonları çıkmış. 600 sürümüne kadar olan programları çalıştıran kablolar genelde 10-20-30 $ civazı, ucuz yani ve bunlar eski model araçları çalıştırıyorlar. Örneğin a4 kasa octileri için bu kablolar yeterli oluyor. 
1Z kasa için sorunsuz çalışan cihaz istiyorsan en az 250 $ gerekiyor. Programın versiyonları var eski versiyonları çalıştıran kablolar geenelde eski model araçlarda çalışıyor. Bizim A5 kasa için uygun kablolar yukarda belirttiğim 250 $ dan başlıyor. Bir de ucuz çin malları var ve bunların her ne kadar sorunsuz çalıştığını iddia eden varsa da bir gün bir yerde istediğinize cevap vermiyor. Bu işin ticaretini yapan "ross-tech" in Türkiye de bayisi var, "ototeknik" idi galiba. Sattıkları kablolar, aslında dongle diye tabir edilen programla çalışınca otomatik lisans alan bir kablo. Ucuz çin mallarından bir süre sonra istenen cevap alınamıyor, Çünkü program kendini her güncellemeye kalktığında kablonun lisansız olduğunu anlarsa cevap vermeyi bırakıyor. Yabancı forumlar bu tür şikayetlerle dolu.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 22 Şub 2009, 23:26

Aslında bu kablo üzerinden ECU  üzerindeki mapları  okuyabilenler varmıdır acaba.

düzgünce maplar  alınsa  insan  kendi  chip tuning ini kendi  yapar  anlıyorsa işlerden

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir