Octaviamın Ön Camı Çatladı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octaviamın Ön Camı Çatladı

İleti maximous » 19 Nis 2011, 22:25

Herkese selamlar,

Bu aralar aracıma nazar değdi. Önce arabayı garajda sürtmüştüm şimdi de yolda ufacık seken bir taş aracımın camını çatlattı :( Ben camın değişmesini istemiyorum ama sanırım mecbur öyle olacak. Kasko şirketim Allianz ın anlaşmalı olduğu Carglass ve Dora cam servisleri ücretsiz değişim yapıyorlar ama sanırım orjinal cam kullanmıyorlar. Yetkili servislerde orjinal cam ile değişim için ise % 15 lik kısmını benim ödemem gerekiyor. Çünkü yetkili servislerin cam anlaşması yok kasko şirketiyle. Servis orjinal cam için 245 ve 60 tl yapıştırı fiyatı söyledi. Sorun aslında parası değil dediğim gibi değişmek istememem. Carglass tamir edilemeyeceğini söyledi. Acaba piyasadaki diğer cam ustaları değişime gerek kalmadan bir çare bulabilirler mi. Sonuçta onların sürekli işi bu. Değişimi en son çare olarak düşünmek istiyorum. Resimleri de ekledim. İnce bir çizik olarak ilerledi çatlak. Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler.

Eklentiler
2.jpg
1.jpg
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti ayzek11 » 19 Nis 2011, 22:33

araçta kasko varken servisin senden para istemesi matıksız benimde başıma opel varken böyle bişey geldi sigorta uyduruk bi yere gönderdi orjinal olmayan bişey gtakmaya çalıştılar(orjinali atermik) bende kabul etmedim anlaşmalı servise çektim bir kuruş vermeden orjinal camı ile değiştirdiler şöyle düşün Allah korusun sen bi kaza yapsan servise aracı çeksen kaportayı motoru karşılayıp camı karşılamayacaklar mı? bence şirketi ara konuş boş yere o kadar para vermiyoruz sigortaya!!!
ayzek11
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia 1.8 T Elagance

İleti maximous » 19 Nis 2011, 22:49

Bu bilgiyi Allianz müşteri hizmetleri de doğruladı.
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 20 Nis 2011, 07:34

Kaskonun uygulaması doğru, y servis anlaşması yok.
Kırık küçük ölçüde ve tamir edilebilir türden...Maliyeti de tabii ki daha az olacaktır, bulunduğunuz yerde araştırabilirsiniz, bizim buralarda yapıyorlar bu tür onarımları.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti adilektasli » 20 Nis 2011, 09:16

Geçmiş olsun. Kasko poliçenizde cam hasarlarının ne şekilde yapılacağı yazıyordur zaten. Bu kadar büyük çatlak varken ben olsam değiştirirdim.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti maximous » 20 Nis 2011, 22:31

Arkadaşlar cam değişmenin bir sakıncası olabilir mi ? Hava, su alması ya da tam oturmaması gibi.
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti diseqc » 21 Nis 2011, 10:02

catlak tamir edileck kadar küçük değil bence cok kasma değiştir ama cam orjinal olsun ve serviste değişsin orjinal olmayan camlar sıkıntı olabiliyor, cam değişimi parcadan sayılmıyor bu kadar cekinmene gerek yok bence
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti skinoske » 04 May 2011, 09:01

Eğer tamir yaptırma şansın var ise tamir yaptır.Camı değiştirdiğin zaman orjinali gibi olmuyor.Slikonlar açılıyor, su giriyor.Ben aynı sorunu yaşıyorum.Camı değiştirdim, kenarlardaki slikonlar açıldı.Su giriyor ön taraftan.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 04 May 2011, 09:54

Daha önce meganımın camını kaskodan değiştirmiştim, her hangi bir sorun olmamıştı. Her işte olduğu gibi yapan ustanın ustalığı ve özeniyle alakalı bir durum bence.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti alpino » 04 May 2011, 10:50

ben kaskoyu güneş sigortadan yaptırdım. aynı seninkine benzer şekilde ön camım çatlamıştı. poliçeyi okudum. dediğin gibi anlaşmalı cam servisleri fln diyor. gittim yetkili servise. güneş sigorta ile anlaşmalı servisti. bana biz yetkili servisiz yan sanayi cam takmayız. kasko da kabul etmek zorunda dediler. cam değişti 1 kuruş para vermedim. kasko da ekstra para kesmedi. ama firmadan firmaya değişebilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 04 May 2011, 18:51

Benden demesi 5 ön cam yedim ben, sen o camı unut, değişir. :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti derbeder » 04 May 2011, 20:58

Öncelikle camınızı mutlaka orjinal taktırın. %15 vs dert etmeyin ama orjinal takın.
Geçici çözüm bulmak iyi olmaz; nükseden sorununuz ile zamansız bir şekilde yüzleşmek daha kötü olur. (örneğin bir tatil beldesinde vs) Camı doğru dürüst taktıklarında orjinalinden kesinlikle hiç bir farkı olmaz. Geçmiş olsun.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti maximous » 04 May 2011, 21:15

Camı yetkili serviste % 15 muafiyetle orjinali ile değiştirdim. Bana düşen 58 TL. falan oldu. Şimdilik çok şükür bir sıkıntı yok..
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir