Benzin tasarruf cihazı, Motor izolasyon malzemesi ürünü :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin tasarruf cihazı, Motor izolasyon malzemesi ürünü :)

İleti HTP » 16 Haz 2011, 15:30

Arkadaşlar lüks arabamda kaput izolasyonum yok yada arabamda bir değişiklik yapmak istiyorum diyorsanız işte size bir ürün.
http://www.dealextreme.com/p/motor-vehi ... ator-12999

Satıcı gibi yazdım ama incelemeye değer paylaşmak istedim. Bu siteden devamlı alışveriş yapıyorum. Güvenebilirsiniz.

Buda benzin tasarruf cihazı
http://www.dealextreme.com/p/hks-power- ... cles-37502

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti taner_octavia » 16 Haz 2011, 15:43

ses yalıtımını görevini görürmü acaba
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti taner_octavia » 16 Haz 2011, 15:44

aynı bu ön cama yapıstırılan günesliklerde kullanılan malzemeden kullanmıs.bizde kendimizmi yapsak acaba :)
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti HTP » 16 Haz 2011, 15:44

Ses yalıtımını pek zannetmem ama kaputu kirlerden korur ve ısının kapt boyasına zarar vermesini bir nebze iyileştirir.
Tasarruf cihazı için sitede müşteri fotografları var bir arkadaş ekleyebilirse herkes görebilir.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurson » 16 Haz 2011, 15:47

ikinci linkteki cihazı anlayamadım.. ne işe yarıyor?
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti ahmetsahin80 » 16 Haz 2011, 15:47

paylaşımın için teşekkürler. Bu sitede kargo ücreti nasıl ?(masraflı olmazmı?)
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: favorit

İleti onurson » 16 Haz 2011, 15:48

motora basınçlı havamı veriyor?
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti HTP » 16 Haz 2011, 15:51

İkinci linkteki cihaz benim anladığım kadarı ile hava ve benzin karışımını daha homojen hale getirmeye yarayan bir cihaz yani bir anlamda basınçlı hava basıyor. Piyasada örnekleri mevcut bence çok birşey beklemeyin. Ürünün açıklamasında benzin tasarrufu ve güç artışından bahsediyor. Ürünü satın alan bir müşteri ise bunun belki karbüratörlü araçlarda işe yarayabileceğinden bu işten anlayan herhangi birinin bile kendisinin bu parçayı yapabileceğinden bahsetmiş.
Bu sitede kargo tamamen ücretsiz.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 16 Haz 2011, 16:00

ben bu türk yakıt tasaruf cihazlarına pek inanmıyorum zira araba üreticileri daha ekonomik araba üretmek için avuç dolusu para döküyorlar işe yarasa onlar bir benzerini motorlarına uygularlar.. bizim arabalrın yenilerinde de böyle bişey olmadığına göre gereksiz kaput altındaki kaplamadan benim arabada orjinal var sanırım o iş görüyor ama payalaşım güzel yinede saolasın..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti HTP » 16 Haz 2011, 16:02

Daha ilginci çakmaklıktan tasarruf sağlayan yakıt tasarruf cihazı buda son nokta diyorum :) Biri almış memnun bile olmuş...
http://www.dealextreme.com/p/neo-socket ... -12v-52013
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 16 Haz 2011, 16:11

çakmaklık mı ?? oba yakında bunun arabaya takılmadan tasarruf yapanınıda yaparlar :P
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti HTP » 16 Haz 2011, 16:25

Bu siteden birçok ürün aldım bisiklet için araba için 2-3 hafta içinde elime ulaştı ben paypal kullanıyorum. Krredi kartındanda yollayabiliyorlar sanırım.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti LiLPlayya » 16 Haz 2011, 16:48

Bu son yasa değişikliğinden sonra kaç kez alışveriş yaptınız?
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 17 Haz 2011, 06:56

Tekzende nulunan aşağıdaki ürünün kaput altında kullanılabileceğinindüşünüyorum.

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-59 ... s3006.aspx bu üründeki yakıt tasarrufu sağlar kısmı aklnızı kurcalamasın.Çünkü ürün evdeki kalorifer radyatör arkasına koyuluyor.Aracın yakıt tasarrufu ile ilgili değil.

Birde ses yalıtıda sağlayabilecek şu ürün var ,
http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-59 ... m2_-_.aspx

pahalıda değil.Denenebilir.

Bu çakmaktan tasarruf ürününe gelince , orada satılan ürün hiçbir işe yaramaz.Bu konuyu yakın zamanda çok araştırdım.Bu ürünlerde 1 veya 2 tane kondansatör var.Amaç kondansatörü elektirik sitemine paralel bağlayıp ,bir miktar elektirik biriktirip aracın elektirik sistemindeki voltaj düşmelerini azaltmak.Ama bu iş 1 - 2 kondansatörle olacak bir iş değildir.

Kendi yaptığım böyle bir çalışma var.Testlerini tam bitirmediğimden sonuçları ve konuyu paylaşmadım.
bu işin özü muhtelif sayıda ,farklı değerde ,ama aynı voltaj değerinde kondansatörü paralel bağlamak.
Örnek 4 adet 10 mf 25v , 4 adet 100 mf 25v , 4 adet 1000 mf 25v , 4 adet 2200 mf 25 v , 4 adet 4700 mf 25v , 4 adet 10000 mf 25v bu şekilde bulunabilecek daha üst değerlerde kondansatörler ile devam ediliyor.
Örnek siz gaza bastığınızda şarj dinamosunun verdiği voltaj 13,8 veya 14.4 voltlara çıkıyor.Bu esnada volrajda dalgalanma oluyor.Teybi açtınız voltajda bir miktar düşme , kalorifer ,far açtınız aynı.İşte kondansatör üzerinde biriken elektirik bu voltaj düşme anında bir nevi filitre görevi görüyor ,üzerinde biriken enerji düşmelerin fark edilmesini önlüyor.Bu da çok sayıda farklı değerde kondansatör ile sağlanabiliyor.

Düşük değerden yüksek değerlere göre bağlanmasının sebebine gelince ; 10000 MF 25v kondansatörün enerjiyi depolaması için daha fazla zamana ihtiyacı vardır , 10 mf 25 volt kondansatörün ise daha az zamana ihtiyacı vardır.Kısa sürede depolar , kısa sürede deşarj olur.Bu sistemi sırf büyük kondansatörlerle yaparsanız depolama uzun sürecek ,bu esnada oluşan voltaj düşmelerine çok geç cevap verecektir.Bu yüzden küçükten büyüğe doğru.

Bu çalışmada bitince resimli paylaşırım yine.

Kondansatör : Elektronik bir eleman olup enerji depolamaya yarar.Açık bir elektronik devre elektiriğe bağlı değilken dokunduğunuzda sizi çarpabilir.Bunun nedeni devre üzerindeki kondansatörlerin sizin üzerinizden deşarj olmasıdır.

Laptopunuzun adaptörünü prizden çektikten sonra üzerindeki ışığın bir süre daha yandığını görürsünüz.
Veya televizyonun fişini çektikten bir müddet sonra dahi power led'inin yanması gibi.
Bunun nedeni adaptördeki kondansatörlerin yavaş yavaş deşarj olması nedeni ile ledi yakacak kadar beslemeleridir.
220 voltluk bir kondansatörü prize takarsanız şarj etmiş olursunuz. + ve - kutupları vardır.Bu iki uca temas ettiğinizde elektirik şok tabancası gibi işlev kazanır ,sizi çarpar ,tehlikelidir.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi