Baskı balata sorununu nasıl anlarım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Baskı balata sorununu nasıl anlarım

İleti ahantug » 02 Tem 2011, 00:41

Selamın alüküm arkadaşlar,
Biraz uzun uzun yazacam 2004 1.2 skoda fabiam var tüplü uzun zamandır tüpde kullanmıyordum sebebi ikinci vitesde sallayıp sonra calışması 1 kere servise gitim hortum yırtık dediler ve enjektör temizlediler gönderdiler gine aynı olunca kullanmadım . malum benxin fiyatları artın ca kardeşim voltran marka sıralı sistem olan tüpü servisine göstermiş ve enjektörler değişmeli demiş ve 175 tl ye değiştirmiş araçda bir sarsıntı ve durduğun da istop etme proplemi başladı tekrar adama götürmüş ve demişki birgün geniş zaman bırakın benim woswogen ci arkadaşım var ona baktırayım akşam almaya gitiğin de bujilerini ve platini değiştirddik 120 tl demiş ler araş saat gibi falan demişler araç suan rolantide gzda iken hafifbir titreme var normal yakıt seçiyor demiş woswogwnci neyse dedik ve şimdi bugün aracı kullandım kalkışlarda ve vites değiştirmede daha çok 2 ve 1 vites de araç sanki can cekişirgibi sallıyor ve debriraj enson da iken kavrıyor.

aklıma gelne 1.debriyaj ayarı 2. baskı balata 3 .adamlar birşeyi yanlış yaptılar

kimseye suç atmak ve hakına geçmek istemiyorum ben daha önce 82 model dağan kullandım ilk arabaö 10 yıl şimdi bu aracı allaı 1 yıl oldu tam anlamıyorum bun lardan lütfen gercekden bilen ne yapmam gerktiğini yazarmı şimdiden yardımları için teşekürler

ahantug
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ayhan tuğcu
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda fabia klasik

İleti diseqc » 02 Tem 2011, 06:49

o voltran denen belayı arabandan sök at bütün dertlerinden kurtulacaksın emin ol arabanı kurcalatama voltran başa bel hiç bir zaman düzen tutmayaak bir lpg sistemi zira artık piyasadan çekildi başka marka adında ürütiliyormuş google da voltran lpg diye seningibi arabasında sıkıntı olan bir çok yoldaş bulacaksın sana tavsiyem arabanı kurcalatma lpg sıkıntılı brc yada atiker e gec bütün dertlerin bitecektir..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Abdülkadir » 02 Tem 2011, 13:48

Eğer debriyaj ayarı ile oynanmamışsa kavrama çok yukarıda ise bakı balatada sıkıntı vardır.Bir de debriyaj pedalı çok sertleşir.Aracın çıkardığı sesle hızı ve çekiş gücü arasında bir orantısızlık olur
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti zurna1788 » 02 Tem 2011, 14:13

düz bir yerde aracı yüksek vitese takıp kalkmaya çalışın eğer yürüyorsa baskıya bir fatiha okuyun. araba stop ediyorsa yüzünüz gülebilir...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir