Zeki Ünaldı Kadro Değiştirmiş :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Zeki Ünaldı Kadro Değiştirmiş :(

İleti mustklc » 11 Ağu 2011, 21:03

Zeki Ünaldı'da aracımın periyodik bakımı yaptırdım.

Gözlerim bayram abiyi aradı. malesef bayram abi gitmiş. sanırım kendi isteği ile değil emin değilim pek konuşmuyorlar nasıl gittiği hakkında. Aşina olduğum birkaç ustayı da göremedim kadro değişmiş. Sayı azalmış sanki.

Bayram abinin yerine mesut diye bir eleman gelmiş. bayram abinin sıcaklığı, ilgisi kesinlikle yok. Bana itici ve asabi gibi geldi pek mutahap olamadım, ilgi sıcaklık, daha doğrusu o güven veren duygu kesinlikle yok. arabanı sevabına yapıyor sanki, ters ters yukardan konuşmalar falan. Açıkçası daha çok yazacaktım ama ramazan gıybet olur.

içerde fikret ustayla tanıştım. çok sıcak, içten biri. giderseniz onla muhatap olun bence.

yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtesi ve mazot filtesi değişti. mesut denen eleman, bana 330 liradan 275 yaptı. daha doğrusu yapmış. faturayı istedim. yazıcı bozuk diye vermedi. aynı yazıcıdan çıktı alıp yukarıya götürmüştü zaten. buradan işkillendim zaten. faturayı elime dahi vermedi yukardaki bayana verdi hemen.

bana sanayideki yağcı osman gibi küçük kağıda (yağ değişti) yazıp sinyal koluna astı. Ayrıntılı bir döküm istedim. ters ters konuşmaya başladı (yazıcı bozuk dedim!) gibisinden. oruçluydum artı uykusuzdum muhatap olmadım. yoksa zorlardım açıkçası.

neyse efendim bu mesut denen eleman bana sabah sabah sinirlerimi attırdı. bayram abi olsaydı dedim keşke.

zeki ünaldıya bir daha gider miyim bilmiyorum. en azından gidersem fikret ustaya danışırım. bu mesut denen eleman... neyse.. töbe estağfurulah.

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti alpino » 11 Ağu 2011, 21:08

hocam ben de hep ünaldı'ya gidiyordum ama uzun zaman oldu gitmeyeli. şimdi bunların yetki belgesi iptal edildi mi?

dediğin gibi bayram abi vebazı eli hakkaten iş yapan iyi ustalar gittiyse değmez artık o kadar yol tepmeme. ayrıca o kişi bana kaba konuşursa zeki bey yada oğlu alper bey'e şikayet ederdim kendisini
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mustklc » 11 Ağu 2011, 21:27

evet yetkili servislikten çıkarmışlar. plaza olması gerekiyormuş. zaten içerisi hep başka marka araba dolu bir tek skoda bendim.
valla ben tekrar gidip gitmemek arasında düşünüyorum. fikret usta iyi bir usta. baya muhabbet etik. gidersem ona danışmaya giderim.

ama o mesut denen elemanla nasıl muhatap olurum tekrar bilemiyorum. insanın karşısındakine biraz dürüst ve içten olması lazım. artı bu yalan dolan. çok soğudum açıkçası. o yüzden gitmem sanırım tekrar oraya
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti alpino » 11 Ağu 2011, 21:45

valla bu durumda ben doğuş oto vw servisini arayıp görüşeceğim. skodalara da bakıyorlarsa bundan sonra oraya giderim. :( üzüldüm valla yılların ünaldı skoda'sı yalan oldu.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 12 Ağu 2011, 09:29

Yetkili olmayan bir servis olarak çok çok fazla para almışlar, Rutin bakım sonuçta...
Yetkiliyken uzak diye zor gidiyordum, artık hiç bir anlamı yok gitmenin...
Bir de yaptığınız tasvir çok gerçekçi ve yararlı geldi bana, artık bedava iş yapsalar yine gitmem.
Bayram çok tatlı, iş bitirici bir adamdı, elektrikçi Dursun vardı o da iyi biri, duruyorsa tabii...
Bu -özellikle ankaralı skodacılar için- yararlı paylaşım için teşekkürler...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpino » 12 Ağu 2011, 12:40

aynen ben de elektrik işlerinde Dursun ustadan başka kimseye elletmezdim arabayı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 12 Ağu 2011, 14:34

fiyatlar yetkili olmayan bir servise göre çok olabilir haklısınız. benim zeki ünaldıya gitmemin tek sebebi, orjinal yedek parça kullanmaları. kullandıkları parçalara bilhasse bakarım üzerinde vw-audi logosu var.

ankarada iki servis daha var. biri and oto diğeri ata.

ata otonun yetkili servisini kesinlikle tavsiye etmem. vukuatları çok:
1) arabayı alacağım vakit, exper raporu için bir önceki günden randevu aldım. sabah 9 da gel. seni hemen alırız dediler.
sabah 8.50de oradaydık. işi bugun bitmez ancak öğleden sonra veya yarın dediler. arabayı alacağım adama da rezil oldum.
2) teyb üstü çıtası soracağım. servis alanına girdim. adamın biri tersledi beni. buraya giremezsiniz derhal çıkın dedi. dedim bir parça soracağım. hemen içerdeki halk ekmek büfesi gibi camlı bölmeye geçti . ben dışarda o içerde. dedi hangi parça. parçanın adını söyledim. 20-30 lira vardır dedi. dedim konya konmardan 11 tl fiyat aldım dedim. :D
hemen camlı bölmeyi kapattı, bekle dedi. sanki ben birşey yürüteceğim içerden. bilgisayardan baktı. tamam 11 tl imiş dedi. almadım tabi. konyadan aldım :D

and oto bomba zaten. şu 3 yaş üstü %30 indirim için gittim. adamın dediği şu. periyodik bakımda %30 indirim yok. aşağı yukarı 350 tl fatura çıkar dedi.

zeki ünaldıda tahminim:
yağ 90 tl
mazot filtresi 45 tl (bu kesin çünkü sordum)
hava filtesi 15 TL
yağ filtresi 15 TL
polen filtresi 20 TL
toplam 185 TL. 100 TL civarı da işcilik almışlardır. ki bunda arka kampananın temizlenmesi de var.

tek tesellim parçanın orjinal olması. mesela dışarda hava filtresi 10 tl ama orjinalin randımanını alamadım.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti hetepe » 12 Ağu 2011, 14:42

Parça fiyatları yaklaşık %10-20 pahalı, işçilik ise tam kazık bence(en fazla 40 belki 50 olabilirdi) ...
geçen seneki bakımımı ben de orada yaptırmış ve bu rakamdan daha fazlasını vermiştim, hem de benzinli arabaya...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti onurson » 12 Ağu 2011, 14:43

filtre alırken karbon filtre diyeceksin gri renkli oluyor ve bez gibi bir malzemesi var. üzerinde skoda audi seat logolu orjinal. 10 tl ye satılıyor parçacılarda.bneim aracın önden urmuştum farı fln kırılmıştı. engin abi zekiye git dedi iyi yaparlar diye 1360 dan 1200 e indi. bende 250 +190 far mis gibi yaptırdım. oruç oruç küfür etmeyim. esnaflık bitmiş. sanayide gitmediğim adam kalmadı. kazık atma derdinde herkes.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti AV-2006 » 12 Ağu 2011, 17:22

evet artık ünaldı yetkili değil.Dizel fabia ya 505 01 onaysız yağ koyuyorlar.koydukları yağ ford onaylı.Aman sakın ha..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti mustklc » 12 Ağu 2011, 18:52

peki arkadaşlar birkaç yer öneri o zaman. tam teşekkül bir servis. aman sebahattin usta demeyin sakın :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti skoda_tudor06 » 13 Ağu 2011, 13:53

Merhaba arkadaşlar,

Yaklasık 11 yıldır skoda kullanıcısıyım. Bu aracların bilinenin aksine cok kaliteli yol tutusu mukemmel performansı yedek parcaları yerli araclarla esdeger kolay bulubilen araclar oldugunu iletmeme gerek yok bilenler için. Ancak servis secimi gercekten onemli. Ben ilk aracımı aldıgım ata ya bir defa mecburen goturmek zorunda kalmıstım ve bir daha gitmedim. Tamamen duygusallar anlasıldıgı uzere hem serviste hem satısta. ilerisini anlatmıyorum. And daha iyidir ataya gore ancak onları da acıkcası onermıyorum. Araçlarımı yıllardır Zeki Ünaldı da bakımlarını yaptırıyordum satana kadar. Sıcak kanlı samimi içten ve makul fiyatlarıyla servisten otesi hesabı aslında. Eski kadro gercekten tamamen boyleydi. Yenilenen kadro da iyi yetkili servisten cıkma nedenleride yine Ata nın cekememezliği ve duygusallık. Eski kadrodan Fikret Usta ve Dursun Usta başta olmak üzere cok iyi kişiliklere sahip insanlardır. Gittiginizde gorebilirsiniz. Ayrıca tum kadro su an boyle aslında. Cunku Zeki Bey bu işi yıllardır yapan ve bilen biri. Ailenizle birlikte rahatlıkla gidip gozunuz arkada olmadan aracınızı teslim edebileceginiz bir yer. Duzenli gittiginizde atanın aksine duygusallıgın değil aile kavramının deger vermenin anlamını farkedeceksiniz.

Kesinlikle bi uğrayın ;)
skoda_tudor06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eray güler
Arabanız: octavia

İleti alpino » 13 Ağu 2011, 14:05

ben doğuş oto VW servisini arayacağım bakalım skodalara bakıyorlar mı
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 13 Ağu 2011, 14:19

çankaya vw doğuş oto skodalara bakmıyor. bu sene de lanet olsun deyip and skodaya götürürüm olmazsa. seneye de kısmetse arabayı satar VW'e geçerim. böylece yetkili servis şikayetlerimden kurtulmuş olurum. skoda bu ülkede kurumsallaşamayacak zaten bu da belli.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 13 Ağu 2011, 14:21

skoda_tudor06 yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Yaklasık 11 yıldır skoda kullanıcısıyım. Bu aracların bilinenin aksine cok kaliteli yol tutusu mukemmel performansı yedek parcaları yerli araclarla esdeger kolay bulubilen araclar oldugunu iletmeme gerek yok bilenler için. Ancak servis secimi gercekten onemli. Ben ilk aracımı aldıgım ata ya bir defa mecburen goturmek zorunda kalmıstım ve bir daha gitmedim. Tamamen duygusallar anlasıldıgı uzere hem serviste hem satısta. ilerisini anlatmıyorum. And daha iyidir ataya gore ancak onları da acıkcası onermıyorum. Araçlarımı yıllardır Zeki Ünaldı da bakımlarını yaptırıyordum satana kadar. Sıcak kanlı samimi içten ve makul fiyatlarıyla servisten otesi hesabı aslında. Eski kadro gercekten tamamen boyleydi. Yenilenen kadro da iyi yetkili servisten cıkma nedenleride yine Ata nın cekememezliği ve duygusallık. Eski kadrodan Fikret Usta ve Dursun Usta başta olmak üzere cok iyi kişiliklere sahip insanlardır. Gittiginizde gorebilirsiniz. Ayrıca tum kadro su an boyle aslında. Cunku Zeki Bey bu işi yıllardır yapan ve bilen biri. Ailenizle birlikte rahatlıkla gidip gozunuz arkada olmadan aracınızı teslim edebileceginiz bir yer. Duzenli gittiginizde atanın aksine duygusallıgın değil aile kavramının deger vermenin anlamını farkedeceksiniz.

Kesinlikle bi uğrayın ;)

İyide aracın kanı canı olan motor yağı ne olacak?.Mesajımda da yazdım.Koydukları yağ dizel için 505 01 onaysız.Bu çok çok önemli.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 13 Ağu 2011, 16:28

Yağ anahtarımı da yaptırdım, kendim değişiyorum her şeyini, servislerin Ünaldı dahil alayı yalan. 275 lira verdiğin bakımı aşağı yukarı en kalite yağ ile kendim 160-170 liraya full orijinal parça ile yapıyorum max.

Anahtar kendi icadım, kendi fikrimdir, tüm proje bana ait, bir tek kaynakçıya anlatırken kabız etti :)

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 13 Ağu 2011, 22:04

hakan yağı 4 litre mi koyuyorsun 4,5 litre mi?
bir önceki bakımı senin hesap kendim yapayım dedim çok memnun kalmadım. castrol turbo diesel 5-40 yağ alıp ustaya koydurttum. sonra baktım erzurumda yağ eksiltmiş. normal castrol 5-40 yağ üstüne eklettim yarım litre kadar.

bu durumu yağ aldığım parçacıya söyleyince, hemen suçu ustaya attı. normalde 4,5 litre konu ustan eksik koymuş dedi.

kırşehire geldim tekrar baktım . yağ çubuğu bu kez ölçüyü aşmış. ne iştir anlamadım. artı 8000 km de kapkara zift gibi olmuş
aynı parçacıdan hava filtresi de almıştım. üzerinden çıkan zeki ünaldıda takılan orjinal vw-audi logolu idi. benim taktığıma baktım sarı sarı tofaş filtresi gibi. takar takmaz iyi olması gerekirken daha kötü hissettirdi.

yağı vs kendim değiştiremem ancak sen yağı ne alıyorsun kaç litre koyuyorsun ? filtreleri ne alıyorsun onları yazarsan sevinirim
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti hakanerdogan » 13 Ağu 2011, 22:36

Filtrelerin hepsi OEM orijinal, yetkili servislerin aldığı yerlerden alıyorum.

Yağın kaç litre olduğunu bilmesen bile çubuktan baka baka eklersin en basitinden. 4,30 lt kadar koyuyorum, sonra aracı çalıştırıyorum filtre emdikten sonra tekrar seviyeyi kontrol edip çubuk aralığı en üste gelecek şekilde tekrar ekliyorum. 4 litre yağ da olur, 4.5'da olur, o çubuktaki aralığın boyu temiz 0.7 lt yağ falan hacminde. Kafana göre ayarla her şey kitabî değildir.

Mobil 5-30 ESP veya 505.01 onaylı herhangi 5-40 bir Mobil, başka marka da olur mühim değil uygun nitelikte olsun yağınız yeter.

NOT: Sizin yağ çubuğunu da uygun kontrol edip etmediğiniz şüpheli. Düz zemin olacak, göze gelmeyen en ufak eğim bile yanıltır, araba stop edileli baya süre geçmiş olacak ki çalkantı veya içerde işeme kanallarından süren akıntı bitmiş olsun vs. (ben 4.5 civarı koyuyorum)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir