Ankara'da Ata ya mı And'a mı gidilir....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara'da Ata ya mı And'a mı gidilir....

İleti hakar » 04 Eyl 2011, 22:41

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce buna benzer bir başlık açılmıştı sanrım ama fikir olsun ve güncel olsun diye yeni başlık açma ihtiyacı hissettim, tecrübelerinize ihtiyacım var.

Aracım 14.300 km. de yetkili serviste bakıma girmem gerek hangi servisi önerirsiniz Ata mı And mı?

Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum... Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan MUTLU
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia II

İleti hakar » 04 Eyl 2011, 22:54

Ankara' da yetkili servise giden kimse yok mu?
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

İleti drbal » 04 Eyl 2011, 23:00

Ben Ata yı tercih ettim. Çünkü Ata ile Ada arasında müşteri hizmetleri açısından bariz fark vardı. Ayrıca Ata da Adaya göre pazarlık şansın daha fazla ki yeni araç alırken ikisi arasında fiyat farkıda oluyor. Atanın fiyatı daha uygundu.Şöyleli skoda octavi aldım 3 hafta önce Ada 2.5 milyar fazla fiyat vermişti.
Kullanıcı avatarı
drbal
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ercan bal
Arabanız: octavia 1.4 tsi dsg

İleti hakar » 04 Eyl 2011, 23:11

Bende arabamı Ata dan aldım. 15.000 bakımı için 230 TL. dediler. Yarın birde And' a gidip bakayım fiyat alayım ona göre kararı mı veririm. Fakat giden arkadaşlar varsa olumlu olumsuz önerilerini söylerlerse daha faydalı bilgi almış olurum.
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

İleti T.T. » 05 Eyl 2011, 01:20

Bana göre de and Konya yolundaki ekip daha sıcak kanlı geldi.. Tabi teknik servisi söylüyorumm.. Ata dakiler biraz daha suratsız... Yani çok ilgilenmiyorlardı... Böyle olunca da bir bakımı and da yaptırmıştım.. Ama belkide o sırada benle ilgilenen arkadaşın da bi sorunu olabilir... Bu yüzden peşinen karalamak istemiyorum ama genede AND ;)
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti skodahastası » 05 Eyl 2011, 07:55

Arkadaşımın dedigine göre and daha iyiymiş hemen sevgiyle karşılıyor diyor arkadaşım.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti hakar » 05 Eyl 2011, 20:28

Bugün And' a gittim ön görüşmeye fiyat olarak 300-350 arası tutar dediler. Servis çok kalabalıktı çok da fazla ilgi göremedim 10 dakika serviste gezdim kimse benle ilgilenmedi sonra birine sordum biraz bilgi aldım. Servisin bir iyiliği araç başında bekleye biliyorsunuz aracınıza ne yapılmış yerinde tespit yapmak adına iyi ama çok da kalabalık. Çalışandan çok araba vardı. Ata bu kadar yoğun değildi. Tercih edilme sebebi olabilir mi? Cumaya kadar beklemedeyim Cuma günü birine gidecem artık.
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 05 Eyl 2011, 21:04

valla and bana biraz ciddiyetsiz geliyor açıkçası. hemen laubali oluyorlar gibi. ata da çakalın önde gideni. ama ben de 30.000 bakımını ata'da yaptıracağım sanırım. bu arada hakan bey ben 15000 bakımını o zamanlar yetkili olan ünaldı'da yaptırmıştım 210 tl vermiştim %10 parça ve işçilik indirimi ile. eğer and yazdığınız gibi 300-350 arası diyorsa soymaya hazırlanıyor sizi sakın gitmeyin derim. 15000 bakımı 250'yi geçmemesi lazım. ki ata'nın dediği fiyat olan 230'dan %10 indirim yaparsak benim yaptırdığım fiyata denk gelir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mustklc » 05 Eyl 2011, 23:03

fişci arkadaş da buraya gelmiş ya neyse...

ankarada iki servis daha var. biri and oto diğeri ata.

ata otonun yetkili servisini kesinlikle tavsiye etmem. vukuatları çok:
1) arabayı alacağım vakit, exper raporu için bir önceki günden randevu aldım. sabah 9 da gel. seni hemen alırız dediler.
sabah 8.50de oradaydık. işi bugun bitmez ancak öğleden sonra veya yarın dediler. arabayı alacağım adama da rezil oldum.
2) teyb üstü çıtası soracağım. servis alanına girdim. adamın biri tersledi beni. buraya giremezsiniz derhal çıkın dedi. dedim bir parça soracağım. hemen içerdeki halk ekmek büfesi gibi camlı bölmeye geçti . ben dışarda o içerde. dedi hangi parça. parçanın adını söyledim. 20-30 lira vardır dedi. dedim konya konmardan 11 tl fiyat aldım dedim.
hemen camlı bölmeyi kapattı, bekle dedi. sanki ben birşey yürüteceğim içerden. bilgisayardan baktı. tamam 11 tl imiş dedi. almadım tabi. konyadan aldım

and oto bomba zaten. şu 3 yaş üstü %30 indirim için gittim. adamın dediği şu. periyodik bakımda %30 indirim yok. aşağı yukarı 350 tl fatura çıkar dedi.

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hakar » 06 Eyl 2011, 15:33

Aslında ikiside yaramaz servisler ama mecburiyetten gidecem artık. Şu anda Ata bana biraz daha yakın geliyor fiyat konusunda ama daha beklemedeyim sanırım. Birde şu bir gerçek And da 10 un üzerinde Octavia vardı serviste demek ki bir araç sahibi foruma girmiyor.
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 06 Eyl 2011, 15:35

İkisine de gidilmez, şaşmaza gidilir :)
Malzeme + işçilik: 120-150 TL'ye halledilir.
Tecrübeyle sabit. Personel güleryüzlü...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti alpino » 06 Eyl 2011, 16:53

Bluedays yazdı:İkisine de gidilmez, şaşmaza gidilir :)

çok doğru 2011 model araçla sanayiye gidilir. 2 yıllık garanti el birliği ile çöpe atılır. sonra arabada garantilik bir arıza çıkarsa (ki bende direksiyon mili elektroniği garantiden değişmişti) ben ne halt ettim diye oturulup ağlanır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakar » 06 Eyl 2011, 22:47

:D
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 07 Eyl 2011, 09:10

İkisine de gidilmez ama and yarım puan daha iyi...
Zaten amaç periyodik bakımsa parçacıdan malzemeyi kendiniz alırsınız, herhangi bir yerde hallolabilir.
Konu arıza ise birçoğunu servis bile çözemiyor, komple ünite değiştirip adamı duman ediyorlar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 07 Eyl 2011, 09:19

alpino yazdı:
Bluedays yazdı:İkisine de gidilmez, şaşmaza gidilir :)

çok doğru 2011 model araçla sanayiye gidilir. 2 yıllık garanti el birliği ile çöpe atılır. sonra arabada garantilik bir arıza çıkarsa (ki bende direksiyon mili elektroniği garantiden değişmişti) ben ne halt ettim diye oturulup ağlanır.

Ben aracın garantide olduğunu bilmediğim için bu yorumu yaptım. Yoksa yukarda yazdığın şeyleri düşünemeyecek bir insan herhalde yoktur aramızda.
Ha diyeceksin ki 14.000'de araba, e benim araba aldığımda 17.100 KM de ve 3 yaşındaydı...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hakar » 08 Eyl 2011, 13:42

Ata da karar kıldım. İkisini de iki kere aradım Ata her seferinde aynı fiyatı verdi. And ise her aradığımda farklı fiyat söylüyor. Tutturabildiğine sanırım. Birde Ata 4 saat sürer dedi, And ise 1,5 saatte veririz deyince Ata ya karar kıldım yarın sabah 8.30' a randevu aldım bakalım gidip görecez neler olacak. Garantisi bitsin aracın yetkili servisin yanından bile geçmem...
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

İleti izmirliii » 08 Eyl 2011, 14:01

bu yüzde 30 indirim periyodik bakımada dah,l arkadaşım ben izmirden renk otoyu aradım ve bu indirimle periyodik bakımı yaptıklarını sölediler bana
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 1.4 TDİ FABİA AMBİANTE

İleti hakar » 09 Eyl 2011, 14:09

Bugün sabah 8:30 da arabamı Ata ya bıraktım. Aydın beyin karşılaması ve ilgisi çok iyidi. Saat 12:00 ibi teslim ederiz dediler. Saat 11:30 da gittiğimde araba yıkamadaydı. arabayı öyle bir yıkamışlar şaşırdım içini bile tertemiz temizlemişler, motoru temizlemişler 255 TL. verdim 30.000 binde örüşürüz deyip çıktım. Ata servis konusnda And dan bir gömlek üstün....
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir