Fabia Far Sensörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Far Sensörü

İleti Bluedays » 19 Eyl 2011, 11:11

Fabiama far sensörü taktırmak üzere c.tesi günü şaşmaz oto sanayiye gittim.
Far sensörünü internetten aldım. Cylclone marka bir sensör. İçerisinde türkçe klavuz yok fakat şeması var.
Neyse, belki inanmazsınız ama 7-8 tane oto elektrikçisi dolaştım. Bunlardan 5-6 tanesi bunu hiç yapmadığını, nasıl yapılacağını bilmediğini belirtti. 1-2 tanesi de şu an yapamayacağını, işlerinin çok yoğun olduğunu söyledi.
Neyse, eve dönecekken başkent oto sanayiye uğradım. Orada bir ustaya sordum. Baktı, inceledi ve hemen olayı çözdü. Neyse, uğraştı bayağı tam oldu fakat bu kez de parklar yanmadı. Bir kablo açıkta kaldı onu nereye takacağını bilemedi. Arkadaşına sordu ve klavuzunu getirteceğini belirtti.
Hafta içi taktıracağım kısmetse :)
Koca şaşmazda bunu yapacak kimse yok.

Arslanlar Elektronik te, hani ünlüdür ya güya şaşmazda,
Adamlara gittim ve sahibi dediki, ben tavsiye etmiyorum taktırmanı, neden dedim sorun çıkıyor bunlarda dedi, 2 yıl garantili ürün ne sorunu çıkacak dedim, çıkıyor dedi. Oradan ayrıldım. 2. kez oraya bir daha uğramama kararı aldım.

Ankara'da adam gibi işini yapan, bu işin ehli bir oto elektronikcisi var ise lütfen paylaşalım.

3-4 kabloyu bağlayamayan oto elektronikcilerine aracımızı teslim etmeyelim. Bu arada Arslanlar oto da aynı gün kırmızı bir fabia gördüm. 06 AK ... plakalı araçtı.
Acaba forumdan mı diye merak ettim fakat sahibiyle konuşmak nasip olmadı...

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mustklc » 19 Eyl 2011, 11:24

arslanlar elektronik doğru söulemiş bu tür orjinal olmayan parçalar illaki sorun çıkartıyor. gene de karar senin elbet
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 19 Eyl 2011, 11:33

mustklc yazdı:arslanlar elektronik doğru söulemiş bu tür orjinal olmayan parçalar illaki sorun çıkartıyor. gene de karar senin elbet

Arslanlar doğru söylemedi, beceremiyorum demedi de sorun çıkartıyor dedi.
Ne demek sorun çıkartıyor. Altı üstü 4 kablo ya, elektrikci yada elektronikci değilim fakat biri parklara biri farlara takılıyor kabloların, sensör duruma göre aç kapa anahtarı şeklinde çalışıyor o kadar...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 19 Eyl 2011, 15:02

Sana katılıyorum.. adam gibi elektrikçi yok yapamam demektense işim yoğun yada arıza yapar gibibahaneler söylüyorlar. bir mal sorarsın yok demekle, kalmadı demek arasındaki fark neyse esnaf ağzı onu yapıyorlar..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti diseqc » 19 Eyl 2011, 15:24

ama yinede ellememeleri güzel bazıları anlarım diye zıplıyor arabayı doğruyor sonrası eziyet sana kalıyor....
illaki bu işe kafa yormuş bileri vardır ama bulmak lazım ivedk organize sanayisinde benim bir elektrikçim varsadece wv lerle uğraşıyor ama sana yerini tam tarif edmeme lastikçileri gecin ce ışıklar var orayıda gecince sağ dönünce umut elektrik olması lazım birde oralara bak istersen
birde ürünün linki falan varsa bizde inceleyelim...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Bluedays » 19 Eyl 2011, 16:19

diseqc yazdı:ama yinede ellememeleri güzel bazıları anlarım diye zıplıyor arabayı doğruyor sonrası eziyet sana kalıyor....
illaki bu işe kafa yormuş bileri vardır ama bulmak lazım ivedk organize sanayisinde benim bir elektrikçim varsadece wv lerle uğraşıyor ama sana yerini tam tarif edmeme lastikçileri gecin ce ışıklar var orayıda gecince sağ dönünce umut elektrik olması lazım birde oralara bak istersen

Başkent sanayide bi tamirci buldum. Hafta içi taktıracağım. Eğer bu işi becerirse buradan bilgisini paylaşacağım. Fakat genel anlamda iyi bir ustaya benziyordu.

Aldığüm ürünün linki aşağıda. Kullanışlı bir ürüne benziyor. Fayda sağlayacağını düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/cyclone-otomatik-far-sensoru-341479/ProductDetails.aspx?productId=otm341479&categoryId=20024661

Bunun ardından, MFK görüntülü ve sesli park sensörünü taktıracağım. Kullanan varmı bilmiyorum 50 TL'ye alıp, 40 TL işçilikle 90 TL'ye de bunu halledeceğim. Maksat iş görsün, çok pahalı birşey olmasına gerek yok.

Son olarak da biraz elime para geçince cruise control taktıracağım.

Donanımı biraz artırmış olalım.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tuzsuz » 19 Eyl 2011, 16:32

Bluedays yazdı:
diseqc yazdı:ama yinede ellememeleri güzel bazıları anlarım diye zıplıyor arabayı doğruyor sonrası eziyet sana kalıyor....

Başkent sanayide bi tamirci buldum. Hafta içi taktıracağım. Eğer bu işi becerirse buradan bilgisini paylaşacağım. Fakat genel anlamda iyi bir ustaya benziyordu.

Aldığüm ürünün linki aşağıda. Kullanışlı bir ürüne benziyor. Fayda sağlayacağını düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/cyclone-otomatik-far-sensoru-341479/ProductDetails.aspx?productId=otm341479&categoryId=20024661

Bunun ardından, MFK görüntülü ve sesli park sensörünü taktıracağım. Kullanan varmı bilmiyorum 50 TL'ye alıp, 40 TL işçilikle 90 TL'ye de bunu halledeceğim. Maksat iş görsün, çok pahalı birşey olmasına gerek yok.

Son olarak da biraz elime para geçince cruise control taktıracağım.

Donanımı biraz artırmış olalım.

ben de çok düşünmüştüm bu ürünü almayı ama cesaret edemedim. sonuçlarını merakla bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti Bluedays » 19 Eyl 2011, 17:04

Sonuçları hemen burada paylaşacağım. Eminimki, benim ardımdan çok kişi taktıracaktır. :)
Siftah benden hayırlısı...
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir