Ankara için Yetkili Servis önerisi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara için Yetkili Servis önerisi

İleti bartman » 01 Arl 2011, 20:48

Arkadaşlar merhaba,

2012 model Octavia TDI DSG ile aranıza 1 hafta kadar önce katıldım. Ankara'da oturıyorum. Aracımı İstanbul yolundaki Ata Otomotiv'den aldım. Almadan önce Konya yolundaki And Otomotiv'den de fiyat aldım. Ancak maalesef her ikisi de sanayideki sıradan tamirciler gibi çalışıyor. Ne binaları düzgün ve bakımlu, ne personel güler yüzlü, ne de ustalar tam anlamıyla donanımlılar, ne de sistematik çalışıyorlar. Aracıma extra radyo monte ettirdim. Aracı teslim alana kadar satış temsilcisinden, yedek parçasına, ustasından, PDI elemanına kadar takip etmem gerekti. Ve gözüm şimdiden korktu. Aldığım bir parça için; o andaki hengame arasında yediğim kazık da cabası. And'ın verdiği izlenim de pek farklı değil açıkçası. Dolaysıyla periyodik bakımları için düzgün bir servise gitmek istiyorum. Hatta mümkünse ve garantiyi bozmuyorsa Doğuş otoya bile götürmeyi düşünüyorum.

Eşimin Honda aracı için Bora'ya gidiyorum. Adamalar her gidişimde aynı standart kontrolleri eksiksiz yapıyor, en ufak bir şeyde hemen haber veriyor. söz verdikleri saatte aracı teslim edip, sizi memnun bir şekilde uğurluyorlar. Ancak Skoda için şüpheliyim; sizlerin önerisi nedir.

bartman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti mustklc » 01 Arl 2011, 21:13

çok yazıldı çok konuşuldu.

and da ata da berbat. and sefil-sefalet, bir dediği bir dediğini tutmuyor
ata desen guleryüz yok, anlayış yok, müşteri hizmetleri yok,

and sanki gizliden kazıklıyor ata da alalen gibi.

bir ara zeki ünaldı vardı. onu da yetkili servisten çıkardılar, şimdi kadrosu da değişmiş, cins, her yeri oynayan bir herifi de servis danışmasına vermişler. eski hizmet eski güleryüz yok. son gidişimde tiksindim artık.

ama aracın sıfır mecbur servise gideceksin. yoksa garantisi gider.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti bartman » 01 Arl 2011, 21:15

Garantisi bozulmadan Doğuş Oto'ya götürme şansım yok mu peki. Forumda daha önce bri arkadaş gidilebilyor demiş ama....
bartman
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 01 Arl 2011, 21:21

Ankara' da hizmeti vermiyor. İstanbul' da ise iki Doğuş Oto plazası da gayet güzel ve kaliteli servis veriyor.

Maalesef İstanbul' daki diğer servislerin de Ankara'dakilerden farkı yok . Özellikle son 2-3 sene içinde bayi ve servis olanlar daha sattıkları aracı bile tanıyamıyor, servistekilerin de aracı ve parçalarını tanıdıkları söylenemez. Ancak eski servis elemanlarının çalıştığı özel yerleri bulup aracı götürüyoruz ki aracı bilen biri olsun.

Bu Skoda için maalesef kötü puan Aracın tanıtımında da bu iş bilmez satış ve servis ağının payı büyuk. Ama sanırım bunda büyük suç ana temsilcinin, yani Yüce Oto'nun

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti bartman » 01 Arl 2011, 21:26

skodaizm yazdı:Ankara da hizmeti vermiyor. İstanbul da ise iki Doğuş Oto plazası da gayet güzel ve kaliteli servis veriyor.

İstanbul'da Doğuş garanti kapsamında mı hizmet veriyor peki. Aslında Doğuş Ankara'da hizmet verse, ne And ne de Ata servisten para kazanamaz.
bartman
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 01 Arl 2011, 21:33

bartman yazdı:
İstanbul'da Doğuş garanti kapsamında mı hizmet veriyor peki. Aslında Doğuş Ankara'da hizmet verse, ne And ne de Ata servisten para kazanamaz.

Evet. Ana sayfada da var.

http://www.skoda.com.tr/new/servislistesi.asp?islem=Detay&KatID=40

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti onurson » 01 Arl 2011, 21:59

ankarada iyi anlaan bir usta arsa bende sizleyim.. bir lojistik var bilinen sanırım
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti alpino » 01 Arl 2011, 23:00

şu anda skoda'nın en büyük sıkıntısı yetkili servis zaten. ben ankara'daki VW yetkili servislerine telefon ettim. Skoda'lara bakmıyorlar. And ve Ata ikisi de yalan gerçekten ama gene Ata'nın eli ayağı daha düzgün gibi. And tam bir tamirhane. tıkış tıkış içerisi.
Ünaldı gerçekten iyiydi ama tüm eli iş yapan ustalar gitmiş. kimse kalmamış eski kadrodan. sırf bu nedenle skoda'dan soğudum. bundan sonra VW düşüneceğim. en azından arkasında büyük bir marka ve kurumsallaşmış bir yapı var.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti T.T. » 02 Arl 2011, 11:02

onurson yazdı:ankarada iyi anlaan bir usta arsa bende sizleyim.. bir lojistik var bilinen sanırım

+1
Lojistik'te Serkan Usta şimdiye kadar gittiğim her işlemimde yardımcı oldu ve dışarıda ki ustalar gibi kıçı başı oynamıyor. Neyse o. Ha forumdan onu sevmeyenlerde vardı gerçi ama ben memnunum.. Konuyu açan arkadaşımızın tabiki arabası yeni olduğu için yetkili servise götürmesi gerekiyor... Bu konuda da yetkili servis olarak Ata'dan sa AND'ı tercih ederdim ben olsam. Kötünün iyisi işte. ATA'da kiler çok suratsız ve hiç ilgi yok gibi gelmişti bana bi sorunumda... Haa AND çok mu iyi değil tabiki ama ikisi arasında seçim konusu olunca o bakımdan bence AND.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti Bluedays » 02 Arl 2011, 11:08

T.T. yazdı:
onurson yazdı:ankarada iyi anlaan bir usta arsa bende sizleyim.. bir lojistik var bilinen sanırım

+1
Lojistik'te Serkan Usta şimdiye kadar gittiğim her işlemimde yardımcı oldu
ve dışarıda ki ustalar gibi kıçı başı oynamıyor. Neyse o. Ha forumdan onu sevmeyenlerde vardı gerçi ama ben memnunum.. Konuyu açan arkadaşımızın tabiki arabası yeni olduğu için yetkili servise götürmesi gerekiyor... Bu konuda da yetkili servis olarak Ata'dan sa AND'ı tercih ederdim ben olsam. Kötünün iyisi işte. ATA'da kiler çok suratsız ve hiç ilgi yok gibi gelmişti bana bi sorunumda... Haa AND çok mu iyi değil tabiki ama ikisi arasında seçim konusu olunca o bakımdan bence AND.

+1000
Lütfi Usta da kalender ve iyi bir insandır. Elinden geldiğince yardımcı olur. Güleryüzlü ve ilgilidir iki usta da.
Tavsiye edilir.

Ben bu servislerin mantığını anlamıyorum. Kardeşim insanlar bu kadar bezmişken, senin kocaman bir servisin varken neden diğerinden iyi bir hizmet vermek istemezsin? Madem amacın para kazanmak, insanlara güleryüz göstererek, ilgilenerek, daha fazla müşteri çekip, daha fazla kazanç sağlayacağını bilmez misin?
Anlamıyorum ben ya bunları. Kesin baba malı bunların servisler. Kendi kazançları olsa bu kadar sallamazlar.
:D
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti onurson » 02 Arl 2011, 11:33

araç tamirinden anlasam ankaraya adam gibi bir skoda tamirhane bakım servisi açardım. acayip açık var. ama sadece skoda grubuna bakacak. vw bile gelse almayacak
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti xXx » 02 Arl 2011, 17:58

Ücretsiz check-up, garanti kapsamında ücretsiz bakım vs. şeylerle aracınızın PARÇALARI'nı ve orjinalliğini mahvettirmeyin..Hanginiz bu tür servislerde bakım sırasında aracının yanında durabiliyor ve neler olduğunu görebiliyor ??...

Cevap:.................

Bakım sürecinde veya diğer zamanlarınızda dinlenme odasında kahvenizi yudumluyor veya kafeteryanın damak zevkinize hitap eden menüsünden birşeyler atıştırıyor oluyorsunuz...

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 02 Arl 2011, 23:01

Aracınız hayırlı olsun, sizler de biz gibi aracınızın garantisi bittiğinde küçük çaplı usta-gezerlerden olacaksınız, birileri aracınızın orasını burasını kırdıkça, ciğeriniz yandıkça alışacaksınız :D

Korkuttum de mi? Bana yağ anahtarı kaynaklattıran, set set tork anahtarı döşeten markam saolsun, Skoda dünyasına hoşgeldiniz :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti T.T. » 02 Arl 2011, 23:56

Hakan pek bi sitemkar gördüm seni
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

Servis, Yedek Parça, Aksesuar