Ankara'da dyno ve kompresyon testi yapan yer?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara'da dyno ve kompresyon testi yapan yer?

İleti Kindred Brujah » 07 Oca 2012, 18:18

Arkadaşlar hepinize merhaba, Ankara'da çok tuzlu olmayan sadece aracın o anki durumuyla ilgili genel ve gerçeğe uygun sonuçlar veren bildiğiniz dyno ve kompresyon test merkezi var mı ? Yaptırmak istediğim öyle expertiz falan değil, sadece aracın ürettiği gücü falan merak ediyorum, kapsamlı birşey istemiyorum yani :) kaç beygir üretiyor tork grafiği nasıl falan, genel bir bilgi istiyorum. Fiyatın düşük olması önemli çünkü bir sorun olduğu için değil sadece meraktan yaptıracağım, gidipte 50 lira falan isteyecek yere göndermeyin, 50 liraya hızlı bi expertiz yapıyorlar zaten, böyle 5-10 liralık hadi biraz daha olsun 15 liralık bi yer istiyorum maksimum :)

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti AhmetH » 07 Oca 2012, 19:26

15 liraya dyno yu göstermezler bırak ki üstüne çıkacaksın

en az 50 tl düşünmen lazım bence.

ankarada modifiyeciler nerde takılıyor pek bilmiyorum gerçi de..

techturkey de falan sorabilirsin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Kindred Brujah » 07 Oca 2012, 19:52

Ben arabayı alacağım zaman 50 liraya expertiz yaptırmıştım ahmet hocam, dyno'da vardı içinde aracı alalıda 4 ay oluyor :) bi dyno için 50 lira verilmez ya, modifiyede yok araçta, herşey orjinal, sadece meraktan baktıracağım, 50 liraysa merak etmesem daha iyi galiba :) bi A4 kağıdına 50 lira verilir mi ya, üstüne benim benzinim yanacak, orda adamların yapacakları tek şey, aracı gazlamak olacak, zaten platform belli, bilgisayara bağlı otomatik ölçüyor, işçilik vs..'de yok, topu topu 10-15 saniye sürüyor zaten en üst vitese çıkması yanlış mıyım, max hız içinde heralde bi 10 saniye harcarlar, hadi diyelim toplam 30 saniye, bunun için 50 lira isteyen ayıp eder bence :)

AhmetH yazdı:15 liraya dyno yu göstermezler bırak ki üstüne çıkacaksın

en az 50 tl düşünmen lazım bence.

ankarada modifiyeciler nerde takılıyor pek bilmiyorum gerçi de..

techturkey de falan sorabilirsin.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 07 Oca 2012, 20:32

vallahi izmirde 50 tl olduğunu duymuştum. zaten izmir de benim bildiğim tek dyno var.

istanbulda paşaoğlu var orası ne kadar alıyor hiç bilmiyorumda giden arabalara bakılırsa 50 den bile fazla olabilir.

10 -15 liraya anca SERP marka kalibrasyonundan bile emin olunmayacak yerli üretim makinalarda ölçüyorlardır diye düşünüyorum. Gerçekten o paralara sanayide en ufak işler bile görülmüyor artık.

tüv türkün fren test cihazını görmüşsündür tamburlar var hani dyno ya benziyor...

3 sene önce bizim felicia arka frenden kalınca bakım ayar işlerinden sonra bu makinaya sahip olmuş bir yere gidip deneme yapmıştık.. ta o zaman 20 lira verdik..

bu işler böyle velhasıl.

kompresyon testine bende meraklıyım sanırım kendi kompresyon ölçme aletimi yapabilirm ilerleyen zamanlarda internette nasıl olacağını görmüştüm.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Kindred Brujah » 07 Oca 2012, 22:59

Desenize benim iş yattı :D kompresyon testiyle ilgili çok video dolaşıyor, yaparsanız sizin anlatımınızıda görmek isteriz burada :)

AhmetH yazdı:vallahi izmirde 50 tl olduğunu duymuştum. zaten izmir de benim bildiğim tek dyno var.

istanbulda paşaoğlu var orası ne kadar alıyor hiç bilmiyorumda giden arabalara bakılırsa 50 den bile fazla olabilir.

10 -15 liraya anca SERP marka kalibrasyonundan bile emin olunmayacak yerli üretim makinalarda ölçüyorlardır diye düşünüyorum. Gerçekten o paralara sanayide en ufak işler bile görülmüyor artık.

tüv türkün fren test cihazını görmüşsündür tamburlar var hani dyno ya benziyor...

3 sene önce bizim felicia arka frenden kalınca bakım ayar işlerinden sonra bu makinaya sahip olmuş bir yere gidip deneme yapmıştık.. ta o zaman 20 lira verdik..

bu işler böyle velhasıl.

kompresyon testine bende meraklıyım sanırım kendi kompresyon ölçme aletimi yapabilirm ilerleyen zamanlarda internette nasıl olacağını görmüştüm.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti stopdan » 16 Oca 2012, 12:31

ankarada bosh servis war istanbul yolu orda yapılır araştır.
stopdan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan TOPDAN
Arabanız: Octavia A5 ambiante

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2012, 21:45

Tamam bir A4 kağıdı ama o dinamometre kaç para hiç merak ettiniz mi? :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Kindred Brujah » 25 Oca 2012, 13:27

merak etmedim elbette pahalıdır ama dediğim gibi bana dünyanın en hassas dinamometresini verin demiyorum, yaklaşık sonuçlar çıkarcak bişey istiyorum, ki zaten sürümden kazanmak diye bir deyim var bilirsiniz, 10 liradan 10 ürün satacağına 7 liradan 20 ürün satarsın, sonuçta o aleti daha çabuk amorti eder.

hakanerdogan yazdı:Tamam bir A4 kağıdı ama o dinamometre kaç para hiç merak ettiniz mi? :)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir