Skoda Yedek Parça ve Sanal Teknik Destek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Yedek Parça ve Sanal Teknik Destek

İleti hakan48 » 07 Şub 2012, 00:33

Daha Önceden Açmış Olduğum Aracınızda Çözemediğiniz Arıza Varmı?

Linkli Konunun 17 Sayfayı Aşmasından Dolayı Yöneticimiz Tarafından Kilitlenmişti

Konunun Devamı Bu Alanda Yayınlanacaktır.
Skoda Araçlarınızın Teknik Destek ve Yedek Parça Konularında Sorularınızı Bu Konudan Sorabilirsiniz.

Bu Arada Forum Skoda Forumu Olduğu İçin Skoda Yazdım Ayrıca Özelden
:) Volkswagen Audi Opel Chevrolet Marka Araçlar İçinde Soru Sorabilirsiniz. :)
Takip Eden Kullanıcılara Hediyelerimiz Olacaktır.

****Soru Sormadan Önce Lütfen Aşagıdaki Yazımı Okuyun *****

Bazı Sorularda Gerek Görüldüğü Hallerde Cevaplarımı Özel Mesajla Bildireceğim Özel Mesajla Cevap Verilmesini İstemeyenler, Soru Sormayarak , Polemiklerin Önüne Geçebilir,

Burda Amacım Kısa ve Nettir, Mağdur Olan İnsanların Sorununa Yardımcı Olmaktır,Forumda Yaygara Yapmak Değildir. Gerek Kendi Bilgimle Gerektiğinde Sektörde Tanıdığım Dostlarımdan Fikir Alışverişinde Bulunarak Sorununuza Çözüm Üretmeye Çalışacağım, Çünkü Araç Kullanıcısı Değilim Bu İş Mesleğim Mesleğimle İlgilide Dedikodu Yaparcasına Her Türlü Püf Noktayıda Burda Yazacak Değilim , Her İnsanın Prensipleri Vardır. Benimde Prensibim Bu, Gerçekten Sorunu Olan İnsanlara Bir Nebze Olsun Yardımcı Olmak Amacıyla Yapıyorum,
Herhangi Bir Maddi Çıkarım ve Beklentim Olması Söz Konusu Değildir, Yaptığım İş İtibariylede Allaha Şükür, Zaten Bugünün Şartlarında Gayet İyi Kazanan Biriyim, Bu Yazıyı Okuyunca Bazı İnsanlar Diyecektirki Bunları Neden Yazdı, geçmişte Bazı Artniyetli Kişilerin Polemiğiyle Uğraştığım İçin Bunları Özellikle Yazma Gereği Duydum,Aklı Sıra Özele Yazmamdan Rahatsız Olanlara Neden Yazmadığımı Anlatmaya Çalıştım. Anlayışla Karşılayacağınızı Umuyorum, Tüm Kullanıcılara Kazasız Belasız Arızasız Yıllar Dilerim, / Sorularınız Haricinde Lütfen Prensipleri Eleştiren Yazı Yazmayınız.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti orthosis » 07 Şub 2012, 00:45

merhabalar
size daha öncede soru sormuştum cevabınınz için de teşekkür ederim. 1.6 aee motor feliciamda boğaz kelebeği temizliğinden sonra direksiyonu çevirdiğimde ve ilk kalorifer açışımda fan devreye girdiğinde devir dalgalanması oluyor. bu aralar soğuklarda ara ara da stop etmeye başladı, tamircim normal olduğunu söylüyor fakat daha önce böyle bir sıkıntı yoktu sizce problem nerededir. emeğinize ilginize şimdiden teşekkür ederim.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti trgskaan » 07 Şub 2012, 00:49

merhaba bana 4 adet orjinal fabia çelik jant lağzım çıkmada olur
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti hakan48 » 07 Şub 2012, 00:55

orthosis yazdı:merhabalar
size daha öncede soru sormuştum cevabınınz için de teşekkür ederim. 1.6 aee motor feliciamda boğaz kelebeği temizliğinden sonra direksiyonu çevirdiğimde ve ilk kalorifer açışımda fan devreye girdiğinde devir dalgalanması oluyor. bu aralar soğuklarda ara ara da stop etmeye başladı, tamircim normal olduğunu söylüyor fakat daha önce böyle bir sıkıntı yoktu sizce problem nerededir. emeğinize ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Sorununuzla İlgili Özel Mesajla Cevap Verilmiştir. Çözülmemesi Durumunda Tekrar Dönüş Yapabilirsiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 07 Şub 2012, 00:57

trgskaan yazdı:merhaba bana 4 adet orjinal fabia çelik jant lağzım çıkmada olur

Sorunuza Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti süha » 07 Şub 2012, 01:01

Öncelikle teşekkürr ederim bu zaman da allah rızası icin calışan az oluyor malesef. benim arac 2003 fabia comfort sıkıntım direksiyon . fazla bi sertleşme falan yok ama bazen direksiyon arıza ışığı yanıyor ..falarda ve panelde göz kırpmalar var bazen cuıv cıv seside geliyor . servis direksiyon acı sansörünü değişti bi nebze bi kac hafta sorunsuz bindim bu aralar yine artmaya başladı şimdide pompa yı değişelim diyorlar sizinde tahmin edeceğiniz gibi akü yü ölctürdüm normal cıktı ama sanki boğaz kelebeğinede sıkıntı veriyor rolantı de falan oynama oluyor arac 14 bınlıra pompa 1500 hemen değişmek istemiyorum yardımcı olur sanız cok sevinecem.......
süha
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: süha karabacak
Nereden: Erzurum
Arabanız: fabia comfort

İleti hakan48 » 07 Şub 2012, 01:07

süha yazdı:Öncelikle teşekkürr ederim bu zaman da allah rızası icin calışan az oluyor malesef. benim arac 2003 fabia comfort sıkıntım direksiyon . fazla bi sertleşme falan yok ama bazen direksiyon arıza ışığı yanıyor ..falarda ve panelde göz kırpmalar var bazen cuıv cıv seside geliyor . servis direksiyon acı sansörünü değişti bi nebze bi kac hafta sorunsuz bindim bu aralar yine artmaya başladı şimdide pompa yı değişelim diyorlar sizinde tahmin edeceğiniz gibi akü yü ölctürdüm normal cıktı ama sanki boğaz kelebeğinede sıkıntı veriyor rolantı de falan oynama oluyor arac 14 bınlıra pompa 1500 hemen değişmek istemiyorum yardımcı olur sanız cok sevinecem.......

Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayron » 07 Şub 2012, 13:58

selamlar benim sorunum.

selam arkadaşlar
yaklaşık 1.5senedir 93forman sahibiyim
ön direksiyon tarafı tekerlek öbürüne nazaran 3santim geniş duruyor
yani kaportadan dışarı bakıyor. öbür teker olması gibi nizam fakat direksiyondan taraf öyle değil gözle görülür
şekilde kaportadan dışarı sırıtıyor herşeyi inceledik akıl erdiremedik vuruk kırık darbe falan yok arabada porya salıncak v.s aynı tip görüküyor lastikler aynı tip ve marka .
şüphelendiğim nokta alt salıncak ve porya bir taraf 93e kadar olanı diğer taraf 93sonrası parçalar mı
birde iki tarafda cant ile frendiski yani tekerleklerin disk ile bir olduğu yerde şöyle ayak ile zorlandığında 3-5mm
boşluk oluşuyor nekadar sıkılsada boşluk düzelmiyor.

ilgi ve alaka için teşekkürler

birde ipucu olarak fatih usta şöyle yazmış teşekkürlerimi şimdi ekleyim

[list]
[*]Bu mesajı bildir
[*]Alıntı ile cevapla
gönderen fatih usta » 28 Oca 2012, 12:56
bence çamurlurluk hatası bombe farkı var. şasede olsa sorun çıkarır aks yerinden çıkar . birde alt tabla uzun veya kısa olabilir. rot ayarcısına gösterin

bana mantıklı geldi fakat başka parça ile kıyaslama şansım yok

ü.p
ayron
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit piriştina
Nereden: Çankırı
Arabanız: for formen

İleti RODOS55 » 07 Şub 2012, 15:59

Merhaba;
90 Model Favoritime gecen hafta Aldesa Lpg taktırdım,
Dolu depoyla yanı 28 lt gaz ile 280 km yaptım, Bu tuketım normalmıdır yuksekmıdır Sizce ? Birde karburatörüm temız değildi Ancak usta tüpten sonra karbüratörün önemi yok böyle kalsın dedi ? Bu doğrumudur,
Teşekkürler...
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN ÖZÇINAR
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti hakan48 » 07 Şub 2012, 20:05

ayron yazdı:selamlar benim sorunum.

selam arkadaşlar
yaklaşık 1.5senedir 93forman sahibiyim
ön direksiyon tarafı tekerlek öbürüne nazaran 3santim geniş duruyor
yani kaportadan dışarı bakıyor. öbür teker olması gibi nizam fakat direksiyondan taraf öyle değil gözle görülür
şekilde kaportadan dışarı sırıtıyor herşeyi inceledik akıl erdiremedik vuruk kırık darbe falan yok arabada porya salıncak v.s aynı tip görüküyor lastikler aynı tip ve marka .
şüphelendiğim nokta alt salıncak ve porya bir taraf 93e kadar olanı diğer taraf 93sonrası parçalar mı
birde iki tarafda cant ile frendiski yani tekerleklerin disk ile bir olduğu yerde şöyle ayak ile zorlandığında 3-5mm
boşluk oluşuyor nekadar sıkılsada boşluk düzelmiyor.

ilgi ve alaka için teşekkürler

birde ipucu olarak fatih usta şöyle yazmış teşekkürlerimi şimdi ekleyim

• Bu mesajı bildir
    gönderen fatih usta » 28 Oca 2012, 12:56
    bence çamurlurluk hatası bombe farkı var. şasede olsa sorun çıkarır aks yerinden çıkar . birde alt tabla uzun veya kısa olabilir. rot ayarcısına gösterin

bana mantıklı geldi fakat başka parça ile kıyaslama şansım yok

ü.p

• Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 07 Şub 2012, 20:18

RODOS55 yazdı:Merhaba;
90 Model Favoritime gecen hafta Aldesa Lpg taktırdım,
Dolu depoyla yanı 28 lt gaz ile 280 km yaptım, Bu tuketım normalmıdır yuksekmıdır Sizce ? Birde karburatörüm temız değildi Ancak usta tüpten sonra karbüratörün önemi yok böyle kalsın dedi ? Bu doğrumudur,
Teşekkürler...

Öncelikle Lpg Yakıtınız Biraz Fazla Yeni Sistem Olduğu İçin Belirli Km de Ayar Yapılması Gerekir. Lpg Takıldıktan Sonra 500 Km Yaptıysanız , Tekrar Ayar Yaptırın, Ayrıca Lpg Ayarı Yaparken Avans Ayarıda Yaptırın, Rölanti Devrinde 10 derece Olmalıdır. Normalde Aracınızın 280 Km de Yazın 22 Litre Kışın İse Maksimum 25 Litre Civarlarında Yakması Gerekir. Bu Bazı Beyinlerde Dahada Aşağı Düşebilmektedir. Bu Verilerim Rampa Vs Yol Durumlarının Değişikliğinde Artabilir, Karbüratör Lpgli Araçta Boru Vazifesi Görür , Önemi Yoktur, Fakat Lpg Bittiğinde Yada Arıza Yaptığında Benzinde Çalıştırabilmeniz İçin Karbüratörünüzün İlerde Arıza Çıkarmaması İçin Bakımlı Olması Önemlidir.
Hava Alan Yer Olmaması Gerekir, Karbüratör Alt Takozunu Kontrol Ettirip Karbüratör Bakımı Yaptırmanızı Öneririm, Takozdan Hava Alması Lpg Yakıtınıda Etkileyecektir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayron » 07 Şub 2012, 20:34

ilgi alakalı değerli bilgiler ve ayrıca hızlı cevap havalar yumuşayınca bu bilgilerle sanayiye

çok teşekkürler

ü.p
ayron
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit piriştina
Nereden: Çankırı
Arabanız: for formen

İleti ilkerblk » 07 Şub 2012, 21:18

Merhaba,benim sorunum gaza fazla yüklendiğimde motordan tıkır tıkır ses gelmesi ustanın biri avans sesidir benzinden yapar dedi ama bir çok marka denememe rağmen sorun çözülmedi bir de ilk çalıştırmada sübap iticilerinden şıkır şıkır ses geliyor,castrol magnetec 10/40 kullanıyorum,araç 111000 km de
ilkerblk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ilker balkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2002 Fabia elegance 101hp

İleti hakan48 » 08 Şub 2012, 09:58

ilkerblk yazdı:Merhaba,benim sorunum gaza fazla yüklendiğimde motordan tıkır tıkır ses gelmesi ustanın biri avans sesidir benzinden yapar dedi ama bir çok marka denememe rağmen sorun çözülmedi bir de ilk çalıştırmada sübap iticilerinden şıkır şıkır ses geliyor,castrol magnetec 10/40 kullanıyorum,araç 111000 km de

Sorunuza Özel Mesajla Cevap Verilmiştir.

Skoda Araç Kullanıcıları
Hertürlü Sorularınızda Online Destek İçin Bu Konu Altından Soru Sorabilirsiniz. Bunun İçin Skodam.com a Üye Olmanız Gerekir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oceans08 » 08 Şub 2012, 15:44

Merhabalar ben 4 adet çelik jant bakıyordum yardımcı olabilir misiniz acaba?
fabia hb 14 inç
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti hakan48 » 08 Şub 2012, 20:43

oceans08 yazdı:Merhabalar ben 4 adet çelik jant bakıyordum yardımcı olabilir misiniz acaba?
fabia hb 14 inç

Yarın Gün İçinde Haber Vermeye Çalışacağım,
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti orhan38 » 08 Şub 2012, 22:15

herkese mrb iyi aksamlar. bende 2009 1.4 85hp fabia clasıc var ön tampon sahibindende ki ilan gibi (71704852)
bu ilan numarasındakı gibi olmasını istiyorum (73204089)
birinci sorum tamponu degiştirmeye gerek varmı
ikincisi orjinal ve yan sanayi full takım fiyatları ne kadar.
orhan38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan sarar
Nereden: Amasya
Arabanız: fabia 1.4 85 hp 2009

İleti murat_4025 » 08 Şub 2012, 22:28

2004 octavia elegance model aracımın plastik karter korumasını kırdım yine plastik olanından taktırmak istiyorum ban yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
murat_4025
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat demir
Nereden: Kırşehir
Arabanız: 2004 octavia a4 elegance

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir