Skoda Yedek Parça ve Sanal Teknik Destek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Yedek Parça ve Sanal Teknik Destek

İleti hayrullahkiral » 08 Şub 2012, 22:55

2007 model Fabia Clasic TDI kullanıyorum. aracım 38000 km de. aracımın triger setini değiştirmem gereklimi? birde aracım boşta ve çalışır durumda iken hafif gaza basınca sanki ince ve tiz bir ses geliyor. geçenlerde dizel aracı olan bir arkadaş turbo üflemeye başladı, değişme zamanı geldi diye söylemişti. benim de aynı sorunum olabilir mi? şimdiden teşekkür ederim...

hayrullahkiral
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrullah KIRAL
Nereden: Antalya
Arabanız: FABİA

İleti gokhanates_61 » 09 Şub 2012, 00:13

merhaba 2011 octavia kullanıcısıyım araç kasım 2011 trafiğe çıkışlıdır henüz 2200 km civarında araç henüz 700km kadarken sol sinyal kendiliğinden yanık kaldı kontak açık kağalı farketmeden yanıyor servise gittiğimde bcm(bc module) denen elektronik beyni değiştirdiler ve sorunum düzeldi aradan 20gün geçti aynı olay tekrarladı yine bcm değiştirildi ondan sonra 3gün geçti aynı sorun 3.kez oldu gerekli tüm araştırmalar yapıldı araç üzerinde sinyal kolu değiştirildi 1gün sadece benim aracmla ilgilenildi serviste ama nerden kaynaklandığı bulunamadı bcmde sorun oluyor ama bcmyide bozan birşey war diye düşünülyor o bozan şeyi bulamadılar birtürlü tüm raporları istanbul yüceye gönderdiler hatta istanbuldaki ustalar şurasına burasına bak dediler telefonla yönlendirerek 1 haftadır parçayı bekliyorum yurtdışından gelecekmiş acaba raporlar doğrultusunda aracıma özelmi üretiyolar parçayı anlamış değilim diğer 2 parça istanbuldan gelmişti çünkü 2 günde geliyordu hiçbir ustada daha önce böyle birşeye rastlamamış... zenon far takılması felan acaba etkileyebilir mi bu durumu ???
gokhanates_61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan ateş
Nereden: Trabzon
Arabanız: skoda octavia 2011 beyaz

İleti forman37 » 09 Şub 2012, 00:59

merhabalar benım 93 model 135 lx formanım var bu aracın orjınal arka balata takımı varmı acaba varsa fıyatı oğrenebılırmıyım.sıze zahmet msjınızı beklıyorum yan sanayı ıstemıyorum on balatarımı orjınal sıparıs ettım geldı onları taktım sıra arkada.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti MadloveR » 10 Şub 2012, 09:17

hakan bey merhaba
benimde bir sorum olacak.
yaklaşık 9 aydır favorit lx kullanıyorum. fakat araç 5. viteste rampa aşağı bile olsa kesinlikle hızlanmıyor . 110-115 sürat 2500 devirde sabitleniyor. diğer viteslerde hızı ve deviri çok iyi. baktırmadığım yeri kalmadı. baskı balata buji kabloları tevzi makarası hepsini kontrol ettirdim değişmesi gerekenleri değiştirdim ama hala aynı.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti blackie » 10 Şub 2012, 13:54

Merhaba, 94 favorit blackline için sol ön ve arka cam çıtası arıyorum. Fotoğrafta göstermeye çalıştım. Elinizde varmı acaba?
blackie
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Serhat Köse
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit Blackline

İleti PlodeZ » 10 Şub 2012, 22:28

hocam merhaba 2006 model 1.9tdi süperb var araba bazen giderken turboyu devre dışı bırakıyor istop edip çalıştırdığımda geri devreye giriyor turbo neden olabilir arabayı kışa girmeden önce aldım 1-2 aydır böyle yapıyor canımı sıkıyor bu durumda sivastayım kar kış çok ilçede olduğumdan merkeze gidip ustaya gösteremiyorum yollar kapalı yardımcı olurmusunuz buradan neden yapar nasıl düzeltiriz bu durumu ?
PlodeZ
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti hakan48 » 12 Şub 2012, 13:09

murat_4025 yazdı:2004 octavia elegance model aracımın plastik karter korumasını kırdım yine plastik olanından taktırmak istiyorum ban yardımcı olabilir misiniz?

Karter Muhafazanız 3 Parçadan Oluşur, Hangi Parça Kırıldı, Orta Yada Sağ Sol Hangisi Kırıldıysa Ona Göre Yardımcı Olabilirim.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hakan48 » 12 Şub 2012, 13:14

hayrullahkiral yazdı:2007 model Fabia Clasic TDI kullanıyorum. aracım 38000 km de. aracımın triger setini değiştirmem gereklimi? birde aracım boşta ve çalışır durumda iken hafif gaza basınca sanki ince ve tiz bir ses geliyor. geçenlerde dizel aracı olan bir arkadaş turbo üflemeye başladı, değişme zamanı geldi diye söylemişti. benim de aynı sorunum olabilir mi? şimdiden teşekkür ederim...

Aracın Motor Yağı Değişiminde Nasıl Yağ Kullanıldı? Uzun Ömürlü Turbo İçin Aracınızda VW 505.01 Onaylı Motor Yağı Kullanmanızı ve Her Bakımda Yağ Filtresiyle Beraber Değişim Yapılmasını Tavsiye Ederim, Hava Filtre ve Boruların Temiz Olması Gerekir. Ayrıca Bor İçerikli Yerli Katkılardan Özellikle Uzak Durmanız Gerekir.

Triger Setiniz Yıl Olarak Değişim Yapılması Gerekir. Yıldan Değişeceği İçin Rulmanlarda Ve Su Pompasında Ses Yoksa Sadece Triger Kayışını Değiştirebilirsiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti leskitametam » 13 Şub 2012, 10:03

daha önce özel göndermiştim ama cevap gelmedi. 2000 m0del skoda octavia 1.6 glxi arabam için sağ-sol yan aynalar, arka tampon,ön kapıların camların hizasında takılan küçük hoparlörlerin ve kapı tozluklarının orjinal ve çıkmaları ne kadardır? acil cevap yazarsanız sevinirim aracımı bir an evvel yaptırmak istiyorum şimdiden teşekkürler
leskitametam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat sezgin
Nereden: Konya
Arabanız: skoda octavia 2ooo glxi

İleti hayrullahkiral » 16 Şub 2012, 23:58

hakan48 yazdı:
hayrullahkiral yazdı:2007 model Fabia Clasic TDI kullanıyorum. aracım 38000 km de. aracımın triger setini değiştirmem gereklimi? birde aracım boşta ve çalışır durumda iken hafif gaza basınca sanki ince ve tiz bir ses geliyor. geçenlerde dizel aracı olan bir arkadaş turbo üflemeye başladı, değişme zamanı geldi diye söylemişti. benim de aynı sorunum olabilir mi? şimdiden teşekkür ederim...

Aracın Motor Yağı Değişiminde Nasıl Yağ Kullanıldı? Uzun Ömürlü Turbo İçin Aracınızda VW 505.01 Onaylı Motor Yağı Kullanmanızı ve Her Bakımda Yağ Filtresiyle Beraber Değişim Yapılmasını Tavsiye Ederim, Hava Filtre ve Boruların Temiz Olması Gerekir. Ayrıca Bor İçerikli Yerli Katkılardan Özellikle Uzak Durmanız Gerekir.

Triger Setiniz Yıl Olarak Değişim Yapılması Gerekir. Yıldan Değişeceği İçin Rulmanlarda Ve Su Pompasında Ses Yoksa Sadece Triger Kayışını Değiştirebilirsiniz.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...
hayrullahkiral
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrullah KIRAL
Nereden: Antalya
Arabanız: FABİA

İleti sparkfire » 17 Şub 2012, 02:08

felicia pickup aracımın çekişinden çok şikayetçiyim
bunu arttırmam için lpg beynini değiştirmek istiyorum
2000 model karbüratörlü aracıma hangi beyin daha uyumlu olur.
bi ustam lavoto taktır dedi
sordum beyinlerin içinde en pahalısıda lavato.

ayrıca bu araçta hangi numara yağ kullanmam lazım
yağın eksilmemesi için?
sparkfire
CLASSIC
CLASSIC

İleti baris1981 » 17 Şub 2012, 11:31

merhaba.
bende octavia 1.8 t var. aracıma açık hava filtresi uygulamak istiyorum ama net cevap alamadım. kimisi olur diyor kimisi olmaz bende arada kaldım.
baris1981
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: barış topcu
Arabanız: octavia 1.8 t slk

İleti selman » 17 Şub 2012, 11:57

bende skodalandım artık ve ilk sorum

arabam altdan su alıyor bana plastik tıpalar lazım. acaba tam ismi ne bunların biliyomusunuz
bütün döşemeler su içinde
selman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: saydın
Nereden: Manisa
Arabanız: fabia 2001 68bg

İleti enoktakenokta » 17 Şub 2012, 16:10

Hakan Bey size özelden de yazmıştım; kasislerden geçerken ön takımlardan garç gurç ses geliyor. Bunun çözümü nedir?
Foruma açtığım konunun linkini de veriyorum, orada sesle ilgili video da mevcut.
http://www.skodam.com/superb/cozulemeyen-ses-sorunu-on-takimlar-videolu-t28011.html

Araç Superb 1.4TSI Elegance-2011

Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti murat_4025 » 17 Şub 2012, 16:15

hakan48 yazdı:
murat_4025 yazdı:2004 octavia elegance model aracımın plastik karter korumasını kırdım yine plastik olanından taktırmak istiyorum ban yardımcı olabilir misiniz?

Karter Muhafazanız 3 Parçadan Oluşur, Hangi Parça Kırıldı, Orta Yada Sağ Sol Hangisi Kırıldıysa Ona Göre Yardımcı Olabilirim.

komple değiştirmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
murat_4025
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat demir
Nereden: Kırşehir
Arabanız: 2004 octavia a4 elegance

İleti bulicuk » 17 Şub 2012, 19:53

Merhaba, amf motor kodlu 1,4 tdi fabiam var. 160 bin Km de. Motor rolantide çalışırken hafif bir vuruntu yapıyor. Bu vuruntu düzenli bir şekilde olmuyor. Devir saatine çok dikkatli bakınca milimetrik değişim gözlenebiliyor. Çok önemli değil beki ama ben yinede rahatsız oluyorum. Aynı model başka arabanın içinde bu sarsıntıyı hissetmiyorum. Serviste dinleme ve cihaza bağlama sonucunca bir şey bulunamadı. Enjektör olurmu diye sordum "enjektörlerin, iyidir" dediler. İşin garip tarafı motor soğukken yapmıyor bunu. Bu neden kaynaklanabilir? Şimdiden teşekkürler..
bulicuk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan akdamar
Nereden: Trabzon
Arabanız: Fabia 1,4 TDI 2004

İleti kayaali38 » 21 Şub 2012, 12:31

arkadaşlar favorit ön tampon fiyatını bilen yada değiştiren varmı.
kayaali38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ALİ KAYA
Nereden: Kayseri
Arabanız: FAVORİT

İleti hakan77 » 07 Mar 2012, 21:08

1,6 97 felicia marka bir araca sahibim polo motor olduğu söyleniyor birde tomasetto gaz sistemi var araç giderken benzinde yada tüpte her iki durumdada bazen stop ediyor bunun sebebi ne olabilir birde altta yazan parçalar konusunda yardımcı olabilirmisiniz

97 felicia için
iç tavan kaplaması
güneşlik
sağ arka dış kapı kolu
göğüslük üstündeki sağ ve sol havalandırma mazgalı yda komple göğüslük
hakan77
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 97felicia

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar