Hız Sabitleyici ve Bakım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hız Sabitleyici ve Bakım.

İleti firarim19 » 06 Nis 2012, 09:44

Bakın bunu deme şansları fabialar için yok, 2009 a kadar üretilmiş bir aracın parçası yok diyemezler. Basit bir cep telefonuna bile firmaların 7 yıl yedek parça temin etme mecburiyeti var.

Ayrıca bu parça sadece fabia için üretilmedi , yaşıt polo - ibiza ve benzeri araçlarda da kullanıldı. Bu yüzden yedek parçada sıkıntı çekme söz konusu bile olamaz.

Yok diyorsa servis uğraşmak istemiyordur.

93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti fabiam123456 » 06 Nis 2012, 09:55

Ekstra donanım parçası ve çok isteyen olmadı için elimde bulundurmuyorlar anlaşılan. Sipariş versem yurt dışından temin edeckler, fakat en az 1 ay bulur dediler. Ben de bulabilirsam başka yerden alırım, yoksa ebay.com da var, özel servisten daha ucuz mal olur.
fabiam123456
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 Fabia 1.4 TDI Ambiente Sedan

İleti oceans08 » 06 Nis 2012, 19:04

fabiam123456 yazdı:Bu özellikten bende hastalandım ve taktırmak istedim, fakat anabayi dahil hiç bir serviste bulunmuyor. Acaba nerden aldınız? Orogonal mi yan sanayi mi?
Şimdiden teşekkürler.

Ben serviste yaptırdığım için orjinal.Ayrıca sipararişi verdim 1 gün sonra getirdiler yani olmama ihtimali yok. Bursa Kestelli Bozkurt Otoda yaptırdım ben.Oradan da sorabilirsiniz nerden getirtiyorlar diye ama muhabbet esnasında sormuştum İstanbulda büyük depomuz var ordan getirtiyoruz gibi bir şey dedi.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti fatih33yucel » 24 Nis 2016, 10:07

http://www.rayaotomotiv.com/Products/FE ... -4201.html

bu linkteki ürünü alsam acaba uyumlu olur mu ?
bilen var mı ?

aracım skoda fabia 2007 model 1.4 tdi
fatih33yucel
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih yücel
Nereden: Muğla
Arabanız: Fabia 1

İleti fatih33yucel » 25 Nis 2016, 18:44

Konuyu hortlatiyorum ama üstteki mesajımı güncelliyim
Orjinalinda hız sabitleyici olmayan araca sadece sinyal kolu takarak bu özellik eklenmiyor maalesef, bütün kutu içeriğini almak gerekiyor yani sinyal kolu ve bağlantı kabloları.
Bu yüzden biraz tuzlu. Ben yetkili servisten 600 liraya taktiriyorum. Aslında bu parçalar ayrı ayrı bulunabilir, Aliexpress te kablo ve sinyal kolu satılıyor fakat montajını yapmak sıkıntı
fatih33yucel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustklc » 26 Nis 2016, 23:27

aynen ben de bunu yazmaya geldim.

Kolun şekli şemali uyuyor ama , bunun kablo bağlantıları vs de var. Bir de asıl iş de takması. Herkes beceremez, kodlama falan lazım.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hetepe » 29 Nis 2016, 13:38

Malzeme olarak:

kol
kablo gerekli,

işlem olarak:

direksiyon sökümü,
direksiyon alt kapak sökümü,
gösterge sökümü,
göğüs alt parça sökümü,
eski sinyal kolu sökümü

sonrasında yeni kol ve kablosu takılıyor,
konfor ünitesine ve fren pedalı müşirine besleme voltajı kablo bağlantısı yapılıyor,

sökülen tüm parçalar takıldıktan sonra;

OBDII soketinden PC ye VAG COM ile bağlanıp, gerekli adaptasyon ve kodlar giriliyor...
Hepsi bu kadar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fatih33yucel » 01 May 2016, 01:22

bugun itibari ile aracıma ( skoda fabia 2007 ) hız sabitleyici ( cruize control ) takıldı.

toplam maliyeti 600 tl oldu bana. Eski konulara baktığımda oldukça pahalı gözüküyor fakat türk lirasının değersizliğini göz önüne alınca fiyatının yükselması normal...

parça maliyeti 360 lira geri kalanı işçilik olarak aldılar. Fazla bir opsiyonum yoktu açıkçası.

Yaşadğım yerde Bodrum da özel servise fiyat sorduğumda 550 lira fiyat çıkardılar fakat tutumlarından pek hoşlanmadığım için yetkili servisten 600 liraya yaptırdım.

teslim alırken de iç-dış yıkayıp verdiler aşağı yukarı aynı paraya gelmiş oldu yani.

Hemen teslim aldıktan sonra denedim ve yaklaşık 30 km boyunca kullandım. yolun çok büyük bir kısmını hız sabitleyici ile 80 km ile gittim. oldukça tatmin edici, rahat yokuş çıkıyor ve iniş sırasında da frenleme yapıyor.
tek eksi yanı bizim araçların ekranı olmadığı için bir görsel ekran yok. yani körlmesine ayarlıyoruz hızı

uğraşsam belki parçayı daha ucuza getirebilirdim aslında, sahibinden de ve aliexpress te bu parçalar satılıyor fakat güvenemedim. daha doğrusu özel servise güvenemedim. sürekli olarak bir eksik çıkartıyor vs vs o yüzden
fatih33yucel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustklc » 01 May 2016, 20:45

GÜle güle kullanın. yetkili serviste taktırmanız daha iyi, garantili olur.

iniş sırasında da frenleme yapıyor.

cc, kendi kendine frenleme yapmaz. ama gazı keser. bu da size frenleme gibi gelmiş olabilir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki