Servis, Bakım Önerileri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Servis, Bakım Önerileri

İleti umut_seker » 16 Mar 2012, 15:39

Merhabalar,
Veli Efendi Hipodrumu (Bakırköy/İstanbul) yakınındaki bir icralık deposundaki aracım(2008 Roomster Sport 1.4 benzinli) 2,5 yıla yakın yatmaktaydı. Aracı çalıştırmadan önce yapılması gereken bir kaç işlemi Oto Haber Onno Usta dan ve internetten araştırdım. Aracın;
1 - Motor Yağı
2 - Yağ Filresi
3 - Benzin
4 - Akü
değiştirilmeden çalıştırılmaması gerektiğini öğrendim. Bunun yanında kesinlikle;
1 - Benzin Filtresi
2 - Bujiler
3 - Fren balataları(kesin değil)
nın değiştirilmesi gerektiğini öğrendim.

Bu sebeplerden dolayı ne olur ne olmaz diye aracı çalıştırmadan çektirip(80-100 TL) servisinde veya özel serviste bakımını yaptırmak istiyorum. Sizin öneriniz nedir?

Sizce servisine mi, özel servise mi gitmeliyim?

Servisinde bakımını yaptırın derseniz; Bakırköy civarı Yükselen Otomotiv'e mi yoksa Atik Oto ya mı gideyim? Başka öneriniz var mı?

Özel Servis diyenler için de Bakırköy civarı özel servis önerilerini bekliyorum.

Önemli: Tüm bakımları 1 en geç 1,5 günde bitirmem gerekli

umut_seker
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Umut Şeker
Nereden: İzmir
Arabanız: 2008 Roomster Sport 1.4

İleti T.T. » 16 Mar 2012, 15:46

Sizin araç bayağı bi yatmış. Şimdi servise gitseniz bayağı bir fiyat çıkarırlar. Sağlam parçalarıda değiştirirler. O yüzden özel servise yaptırın.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti erginbkr » 16 Mar 2012, 16:23

sefaköy ferhat otomotive gidebilirsiniz eskiden yetkili servisti şimdi anlaşması bitti özel servis oldu...kaliteli yerdir ve pazarlık şansınız servise göre çok daha iyidir...sanayiyede gidebilirsiniz...yetkili servise gideceksiniz şu sıralar yüzde otuz indirim kampanyası devam ediyor...tercih sizin...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti grey_wolf » 16 Mar 2012, 16:29

Ben olsam Atik servise giderdim. bu kadar yatmış araca garantili ve orjinal parçalarla bakım şart. 3-5 kuruş fazla ödeyin kafanız rahat olsun. sonraki bakımları istediğiniz yerde yaptırın.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti erginbkr » 16 Mar 2012, 16:37

atik çok fiyat çeker ve bana göre çok yeterli değil...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti yabani » 16 Mar 2012, 16:55

Yapılacak işlemler skoda'ya has olmadığı için, özel serviste yaptırabilirsiniz.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti ykorkmaz » 16 Mar 2012, 17:23

umut_seker yazdı:Merhabalar,
Veli Efendi Hipodrumu (Bakırköy/İstanbul) yakınındaki bir icralık deposundaki aracım(2008 Roomster Sport 1.4 benzinli) 2,5 yıla yakın yatmaktaydı.

Geçmiş olsun.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti umut_seker » 19 Mar 2012, 11:24

Selamlar,

Haftasonu abimi evlendirdik bu yüzden cevaplarımı geç yazıyorum.

T.T. yazdı:Sizin araç bayağı bi yatmış. Şimdi servise gitseniz bayağı bir fiyat çıkarırlar. Sağlam parçalarıda değiştirirler. O yüzden özel servise yaptırın.

Haklısınız ben de korkuyorum servisinden. Kendim kullanacağımdan dolayı özeli tercih edeceğim gibi.

erginbkr yazdı:sefaköy ferhat otomotive gidebilirsiniz eskiden yetkili servisti şimdi anlaşması bitti özel servis oldu...kaliteli yerdir ve pazarlık şansınız servise göre çok daha iyidir...sanayiyede gidebilirsiniz...yetkili servise gideceksiniz şu sıralar yüzde otuz indirim kampanyası devam ediyor...tercih sizin...

Değerli düşünceleriniz için teşekkürler. Tüm önerilerinizi değerlendireceğim.

grey_wolf yazdı:Ben olsam Atik servise giderdim. bu kadar yatmış araca garantili ve orjinal parçalarla bakım şart. 3-5 kuruş fazla ödeyin kafanız rahat olsun. sonraki bakımları istediğiniz yerde yaptırın.

erginbkr yazdı:atik çok fiyat çeker ve bana göre çok yeterli değil...

yabani yazdı:Yapılacak işlemler skoda'ya has olmadığı için, özel serviste yaptırabilirsiniz.

Evet, yapılacak ilk işlemler
- yağ değ.,
- benzin eklenmesi,
- yeni 4 lastik değişimi + rot balans
- yağ filtresi(skodaya özel mi bilmiyorum),
- benzin filtresi(skodaya özel mi bilmiyorum)
skoda'ya has değil ama sonraki(diğer) değişimlerde orijinal garantili yedek parça da güzel olurdu düşüncesindeyim. Özel servisler orijinal yedek parça kullanmıyorlar mı?

Atikten Kazım Usta ile görüştüm,yoğundu pek konuşamadık. Yıl geçtiğinden dolayı bakıma girmen gerekli dedi. Bayrampaşaya kadar Çekici Firma 80 TL istedi. Hem biraz uzak kalıyor hem de bilmiyorum dediğim gibi fiyat yüksek gelebilir.

ykorkmaz yazdı: Geçmiş olsun.

Teşekkürler.

Son Durum;
"Bakırköy civarında özel servis önerisi" başlıklı konuyu okuduktan sonra;
Veli Efendi Hipodrumuna 5 dk mesafede Güngörendeki Şahkan Otomotivden Serkan Bey ile görüştüm. Kendisi bana her konuda yardımcı olacağını söyledi. Epey bir görüştük, güvende verdi diyebilirim. Lastik olarak da "Yakınlardaki Michelin toptancısından ucuza lastikleri alabiliriz" dedi. 195/55/15 için parasal durumuma göre Goodyear Efficient Grip veya Kleber Dynaxer HP3 düşünüyordum fakat bu durumda Michelin olursa Energy Saver olabilir düşüncesindeyim. Fiyatına bağlı tabii ki. Şu an gelişmeler ve eğilimlerim bu şekilde.

Değerli yorum ve düşünceleriniz için teşekkürler. Devamını diliyorum :)
umut_seker
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Umut Şeker
Nereden: İzmir
Arabanız: 2008 Roomster Sport 1.4

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir