Skoda Fabi silkemele sorunu acil yardım !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabi silkemele sorunu acil yardım !!!

İleti asicstiger » 20 Mar 2012, 15:58

Merhabalar, aracım 2003 model Skoda Fabia Combi Comfort. Temmuz 2010'da Lpg bağlanmış araca. Ben Temmuz 2011 de aldım ve geçen haftaya kadar gayet güzel sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Hararet göstergesi dengesiz çalışıyordu. Götürdüm güvendiğim bir elektrikçiye müşür değişecek dedi. Hay ben o müşürü değiştirmez olaydım ne olduysa ondan sona oldu :) Araç 2. viteste 2000-2500 kuvvetli, 3. viteste 2500-3000 arası hafif silkeleme yapıyor. Benzinde çok hafif gazda ise hissedilir şekilde. Güvendiğim bir abime teslim ettim aracı. Aracın devir sensörü, manifolt sensörü, ateşleme sistemini elden geçirdiğini boğaz kelebeğini temizlediğini ama sorunun devam ettiğini ve servise götürmemi söyledi. Zaten nette bu tip sounlarda değişen parçalar hemen hemen aynı parçalar. Yani yapılacak herşeyi yaptık ama sorunun kaynağını bulamadık. Müşür bunlara neden olabilir mi? Müşür için adaptasyon gerekir mi? Lpg kaynaklı bir sorun olabilir mi? Sorun sizce ne olabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih Telli
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia Combi Comfort 1.4 MPI

İleti mustklc » 20 Mar 2012, 18:04

elektrik arızası gibi. bujileri , buji kablosunu değiştirdiniz mi?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti akt145 » 20 Mar 2012, 18:51

dostum aynı sorun bende de vardı ben ateşleme bobini ve bujileri değiştim sorun halloldu sende bi dene
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan353503 » 20 Mar 2012, 19:13

evet ark senın arzann bujilerden gozukuyo 3 tırnaklii wosvwgen buji taktir birde isi müşüründen yabarr orjinal olmayinca sorun yaratıyoo
hakan353503
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çoşkun
Nereden: İzmir
Arabanız: pasat

İleti T.T. » 20 Mar 2012, 20:49

Arkadaşım senin sorunun ateşleme bobinlerinden kaynaklı. Bilgisayara bağlasınlar aracı ve kaç numaralı bobinin yandığı orada görünüyor ve onu değiştiriyorsun. Bir de yanlış buji takmışta olabilirler bunu da göz önünde bulundur.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti felicia042 » 20 Mar 2012, 21:07

Bence eski müşürünü tak düzeleceğini göreceksin hareret müşürünün boğaz kelebeği sürekli iletişimi var.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti asicstiger » 21 Mar 2012, 10:22

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yazılarınızı ve tavsiyelerinizi okudum. Bahsettiğim gibi aracın devir sensörü, manifolt sensörü, ateşleme bobini değişti arıza olmadığı anlaşılınca yine eskileri takıldı ayrıca boğaz kelebeği temizledi adaptasyon yapıldı. Müşürü değiştirdikten sonra araç silkelemeye başlayınca eski müşür taktık ama silkeleme kesilmedi. Bujiler 189.000'de değişmiş. Şuanda 196.000'de o nedenle bujileri es geçtik ama bujilerde ihtimaller dahilinde. Birde lpg sistemi tabi onada henüz bakılmadı. Araca bakan arkadaşım pes ettiğini ve servise götürmemi söyledi. Servise götürcez mecburen. İnşallah arıza bulunurda bende rahatlarım. Bu arada ben Shell ve Opet'ten alırdım lpg'yi son 3-4 depoyu Full'den doldurdum. Ondan mı diye Opete döndüm tekrar ama yinede silkeliyor. Sorunu çözelim sizlerle paylaşıcam arkadaşlar teşekkür ederim.
asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

İleti asicstiger » 01 Nis 2012, 20:41

Arkadaşlar merhaba. Arızayı bulduk. Müşür değişirken çocuk bi kaç yerin soketini çekip takmıştı neden yaptığını anlamamıştım. Meğer eksantrik sensörünün soketini takarken tırnaklarını eğmiş. Soket takılı görünüyor ama tırnaklar temas etmediğinden araç sapıtıyormuş. Valla usta hemen buldu Allah razı olsun. Araç şimdi uçak oldu arkadaşlar. 20TL'ye sıyrıldık işten diye sevinirken dönüşte bizim garajın önüne kimse parketmesin diye taktırdığım demire saplandık iyi mi. Yakın mesafede o demiri takmıyordum o gün takasım gelmiş demekki. Demiri taktığımıda unutunca gümm. Çamurluk pert oldu. Nazar mı değdirdik arabaya nedir ekstra masraf çıkardık. Zaten 4-5 gün önce köpeğin biri aniden önüme atlayıp sol çamurluğu içeri soktumuştu bizde şimdi sağ çamurluğu vurduk. Sağlı sollu 400TL dediler. Sevincimde yarım kaldı anlayacağınız. Valla gidecek para cepte durmuyomuş. Allah beterinden saklasın inşallah...
asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

İleti T.T. » 01 Nis 2012, 21:47

geçmiş olsun. Bunda da vardır bir hayır. O çıkacak kadar olan para size demekki helal bir yerden gelmemiş olsa gerek. Çok inat etmiş ve çıkacak :)
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti serhat_a89 » 02 May 2012, 02:00

Merhaba bende de aynı sorun 1 haftadır var durup dururken neden oldu anlamadım arabam lpg.de inanılmaz silkeleniyo. Şimdilik benzinde kullanıyorum. Yalnız sadece lpg.de oluyo benzinde sorun yok Allahtan. Fatih abi seninkinde de sadece lpg.de mi silkelenme oluyordu? Benzinde de geç tepki veriyo bazen.
Arabam 2000 Felicia enjeksiyonlu Zavoli lpg var. Çekiş düşük diye 2 hafta önce sanayiye götürdüm arabamı pc.ye bağladılar adaptasyon yaptılar acaba bu yüzden mi arıza meydana geldi? Başka bir sebebi olabilir mi? Birde bujilere baktılar iyi dediler(bujilerim 3 tırnak)
Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkkürler saygılar...
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti serhat_a89 » 02 May 2012, 15:34

İşin kötüsü Eskişehirde bu arabadan anlayan birini tanımıyorum bulamıyorum :(
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE