Felicia Yeni ve Orjinal Distribütör Arıyorum.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Yeni ve Orjinal Distribütör Arıyorum.

İleti Ömer Fatin » 21 Haz 2012, 09:10

Verdiğiniz değerli bilgiler için öncelikle teşekkürler,

Benim aracımdada (1998 Felicia GLX Combi karbüratörlü) 4 gündür distributor sorun çıkartmaya başladı. Özellikle 2 gündür arı kovanı gibi bir uğultu çıkartıyor. Bişiler içinde sürtüyor gibi. Açtığımızda tevzi makarasının baya bi boşluk yaptığını ve laşkalaştığını gördük. Usta bunu onarırız ama çok randıman vermeyeceğini orjinal distribütör bulabilirsen alıp takmamızı söktüğümüz distribütörüde onarıp yedek olarak saklamamı önerdi.

Buraya kadar herşey normal bi problem yok. Ancak gerçekten orjinal distribütörü nereden bulabilirim acaba?

http://www.skodamarketim.com/parcalistesi/FELICIA.htm

buradan bağtığımda, 2 farklı orjinal görünmekte ve markaları yazmıyor. Gerçekten orjinalin üzerinde bir marka varmıdır ve ORJİNAL parçayı nereden bulabilirim.

047 905201 MORGAN DİSTRİBUTÖR FAV.-FEL.
047 905201 V VIKA DİSTRİBUTÖR FAV.-FEL.
004 026254 ORJ. DİSTRİBUTÖR 1.3 MM. FEL.
115 911000 MORGAN DİSTRİBÜTOR FAV.-FEL.
115 911000 V VIKA DİSTRİBÜTOR FAV.-FEL.
115 911000 OEM ORJ. DİSTRİBÜTÖR FAV.-FEL.

Distribütör araç için hayati parçalardan biri olduğu için ve çok km yaptığımdan dolayı bu konuda biraz hassas durumdayım. Yanlış düşünce ve hatam varsa uyarırsanız sevinirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti phenomx3 » 21 Haz 2012, 19:09

Benim aracın da distribütör bozulmuştu. Nereye sorsam tamiri olmaz değiştir dediler orjinal bulamazsın dedi bi çok parçacı, biri 150 tl dedi marka ne dedim orjinalde marka yazmaz dedi güvenemedim yan sanayi aldım. taktık arızalı çıktı. araç silkelenerek gidiyordu, İkincisini taktık o da avans tutmadı karbüratörcü bunu geri verebilirsen ben eskiyi onarırım dedi. Tamir olmaz diyorlar deyince de nasıl olmaz ben yaparım bak elimde orjinal çıkmalar var sökücem seninkinin arızalı olan parçasını bundan alıp takıcam bunu yapamıyorlar tekrar toplarken beceremedikleri için olmaz diyorlar dedi ve dediğini yaptı söktü kırık parçayı diğerinden çıkardığıyla değiştirdi bi güzel temizledi bakımını yaptı taktı. Şu anda 1,5 senedir tamir olan eski orjinal distribütörümle kullanıyorum sıkıntı yok. Gölcükte sanayide Ece Karbüratör var Metin usta Allah razı olsun tamiri+gaz ayarı+avans ayarına 30 tl almıştı. Daha sonra HANHART orjinal diye duymuştum. Yan sanayi sakın haaaa.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AhmetH » 22 Haz 2012, 01:33

distribütör kolay kolay bozulmaz bozulması için bir neden yok.
komple söküp dağıtması hadi acemisiniz diyelim 3 saati geçmez.
oysaki yarım saatlik iştir.
güzelce temizlenir yağlanır toplanır, hadi hata yaptınız manyetik bobinin ince telleri koptu manyetik bobin 15tl..
tevzi makarasıda o kadar olsun 30 tl hadi kapağıda afiyetle yemiş olsun birde kapak yeni distribütörden çok daha ucuza çıkar.

benim felicia nın üzerindeki orijinal distirbütörün markası MAGNETON çek malı.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti phenomx3 » 22 Haz 2012, 16:27

Benimkinin pim kesmiş Distribütörü zorlayınca içinden bir parçayı kırmış bu yüzden bozulmuştu.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti PİCK-UP » 22 Haz 2012, 17:22

www.skodamarketim.com

arif abimizde mutlaka vardır ben ordan almıştım2 sene önce arayın sorun...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Ömer Fatin » 26 Haz 2012, 19:02

Skoda Merketim ünal ticaretten aldım. Arif bey gerekli ilgiyi gösterdi sağolsun.

Taktım ve sorunsuz kullanmaktayım.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti PİCK-UP » 26 Haz 2012, 21:06

Ömer Fatin yazdı:Skoda Merketim ünal ticaretten aldım. Arif bey gerekli ilgiyi gösterdi sağolsun.

Taktım ve sorunsuz kullanmaktayım.

ben arif abimizden sürekli alışveriş yapıyorum hep orjinal alıyorum kafam rahat sorunsuz günlerde kullanın...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir