Hız Sabitleyici fiyatı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hız Sabitleyici fiyatı?

İleti Mavi » 08 Ağu 2012, 15:19

Arkadaşlar merhaba ;
Fabia Sedan 1.4 PD TDI Ambiente ' ye hız sabitleyici yok ise serviste taktırılabilir mi, fiyatı ne olur?, birden serviste takarken işcilik esnasında başka bi zarar verilme ihtimali varmı arabaya, demek istediğim takılması zor bi parça mı?

Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.
M. K. ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Trabzon

İleti oceans08 » 08 Ağu 2012, 16:10

Hocam Ben Mayısta Skoda Kampanyasında taktırdım.Daha öncesinde de düşünüyordum ama bilerek yetkili servisi bekledim ilk sorduğumda 300 demişlerdi kampanya ile 210 TL tuttu.Hiçbir sıkıntı yaşamadım ne öncesinde nede sonrasında.temiz bir işçilik yaptılar.Gayette kullanışlı uzun yolda çok iyi oluyor tavsiye ederim.Yalnız her yere açtırmayın sonuçta beyinde de bir şeyler yapıyorlar.Benim yetkili servisi seçme sebebim buydu.Muhtemelen sizin araca da oluyordur.Arayın servisi şase numarası ile takılıp takılamayacağı belli oluyor.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 08 Ağu 2012, 16:11

Bu sorunun cevabı tamamen muhatabına göre değişebiliyor.
Ankara'da ata 300 TL isterken, and 400 TL isteyebiliyor. En son 4-5 ay evvel sorduğumda 215 TL parça fiyatı söylemişlerdi. Kalan tutar işçilikten oluşuyor. Soracağın yerden net tutarı öğrenebilirsin ancak 300 TL altına taktırman biraz zor.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti felicia042 » 08 Ağu 2012, 16:40

buradaki fiyatı 75 TL orijinalmi bilmiyorum yedek parça seri numarası skodaya uyuyor
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-y ... 4566/detay
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti mustklc » 08 Ağu 2012, 17:46

atadan pazarlıkla zor bela 290'a taktırdım. Takılması pek zor değil direksiyon sökülüp , sağdaki sinyal kolu değişiyor ama yazılım atılması lazım o yüzden yetkili serviste takılması daha iyi.

Ama değer mi 290 'a ya da 300'e? Ayda 2000-3000 km yapan ve çoğunlukla uzun yol yapan biri olarak söylüyorum bence değmez. Niye mi?

Türkiyenin yol şartları belli bir hızda sabir gitmene olanak tanımıyor.Bakıyorsun ya yol çalışması var, ya ışık var. Hadi onu bırak otobanda sür, bu sefer de milletin makas atmasından dolayı sabit hızda gidemiyorsun. Tam 90 a ayarlıyorsun , sağdan gidiyorsun, bir bakıyorsun önünde kamyon, mecbur sollayacaksın. Ama arkadaki köpek oğlu köpek bırakmıyor ki seni solda, yakıyor Allah yakıyor selektörü. nalet olsun deyip gazı köklüyorsun mecburen. Soldan gideyim diyorsun gene bırakmıyorlar adam önüne kırıyor..vs. Bende max 15 dk açık kalabildi bu meret. sonrasında sıkıldım kapattım.

Gelelim yakıt tasarrufuna. Kırşehir(kaman) -Konya arası 260 km. Bunun 75 km si tek yol virajlı, geri kalan malum dümdüz yol. Hız sabitleyici olmadan 100,110 zaman zaman 140 ile 3 saatte gittiğim yol , hız sabitleyici ile 95 km sabit hızda 3,5 saat sürdü. Bu yolda tek kişi klimasız 4 lt, klimalı 4,6 lt olan yakıt tüketimim, hız sabitleyici ile klimasız, klimalı 4,1 lt oldu. Yani 100 km de 0,5 lt tasarruf var. Şimdi hesap yapalım

bugun mazotun litresi 3,80 lira. Uzun yolda 100 km de 1,9=~2 lira kadar bir ttasarrufun var. Hız sabitleyicinin kendisini amorti edebilmesi için bu fiyatlardan en az 15 bin km uzun yol yapman lazım. ( 2 lira (100 km) x 15 = 300 tl )

bu durumda bu cihaz , güzel bir oyuncak olmaktan öteye geçemiyor benim gözümde. Uzun yol yapıyorsan tamam problem yok. Ama ayda yılda bir kez uzunyola çıkıyorsan almanın mantığı yok.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Mavi » 08 Ağu 2012, 18:01

Cevaplarınız için teşekkürler, 215-300 arası bir maliyet benim için uygun birde yetkili servisi arayıp soracağım, taktırırsam kesinlikle yetkili serviste taktırırım.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.
M. K. ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Trabzon

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir