debrajdan gelen ıslık sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

debrajdan gelen ıslık sesi

İleti bybirim42 » 12 Ekm 2012, 18:16

merhaba arkadaşlar az önce arkadaşımın megan 2 sine bindim bir sorun olduğunu söyledi. araç rolantide çalışırken debraja yarım basıp gaz verildiğinde ıslık gibi bir ses geliyor. debraja basmadan yada tam olarak bastığında gaz verince hiç bir ses gelmiyor. araba lpg li 1.6. daha önce böyle bir sorun yaşayan yada fikri olan varsa bildirirse sevinirim. şimdiden teşekkürler.

bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 15 Ekm 2012, 11:53

bybirim42 yazdı:merhaba arkadaşlar az önce arkadaşımın megan 2 sine bindim bir sorun olduğunu söyledi. araç rolantide çalışırken debraja yarım basıp gaz verildiğinde ıslık gibi bir ses geliyor. debraja basmadan yada tam olarak bastığında gaz verince hiç bir ses gelmiyor. araba lpg li 1.6. daha önce böyle bir sorun yaşayan yada fikri olan varsa bildirirse sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Vitesin boşta olması bir şey fark ettirmez. Durduğu yerde debriyajı yarım yaparsanız gene balata sürtünecektir. Ha yolda giderken de aynı şeyi yapıyorsa ve bu daha önce olmuyordu ise kontrol ettirmekte fayda var.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ahmeta » 24 Ekm 2012, 13:23

Benim Fabia'dan da buna benzer bir ses geliyor, servis baktı baskı balata değişmesi gerekiyor dedi bende bayramdan sonra getiririm dedim
ahmeta
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ahmet Akçay
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia II 2008 1.4 TDI plus

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir