Skoda servis İndirim Günleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda servis İndirim Günleri

İleti hetepe » 19 Kas 2012, 12:48

Bluedays yazdı:Benim aracın ön ve arka diskler bayağı yenmiş durumda. Değişmesi gerekiyor.
Biraz evvel Ata Skodayı arayarak, fiyat aldım.
150 ön diskler,
150 arka diskler,
78 işçilik
378 TL bundan 76 TL %20 indirim düşünce, ortalama 300 TL'ye değiştiriyorlar.
Sizce nasıl fiyat?

Bence fiyat iyi, dışarıda diskler 100 lira civarında, 200 tüm diskler, 50-75 arası işçilikle 275 gibi tutar ki, servisin garantisini ve sistematik çalışmasına da 25 lira fark vermek fazla değil;
Ama bu hesapta ''balatalardan'' bahsetmemişsin, balatalar mutlaka -belki de- hidrolik de değişecek ve tutar artacak, fiyat alırken bunları da ekleyip, piyasayla karşılaştırmak gerek...
Kolay gelsin.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti cnydn » 19 Kas 2012, 13:17

Diskleri değiştirince balataları da mutlaka değiştiriyorlar. Onları da düşünmekte fayda var.
Geçen serviste birisiyle karşılaştım.
6 ay evvel mi ne balataları değişmiş. Şimdi de diskleri değiştirmişler. Ancak disk değişince balataların da değişmesi gerektiğinden tekrar değiştirmişler balataları.
Keşke 6 ay önce ikisini de değiştirseymişim diyordu
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti Bluedays » 19 Kas 2012, 16:51

Öyle saçmalık olmaz. Banada sordular, balatalar değişicekmi diye ama benim balatalarım daha çok yeni.
Adam zorla benim balatamı değiştirecek değil dimi?
Engin Abi, söylediğin benimde aklıma geldi. Fren hidroliği de değişir muhtemelen, maliyet bayağı artar.
Hatırladığım kadarıyla 3 LT yağ koyuyorlar. Birde abi sence ne yapayım?
Şu anda herhangi bir ses yapmıyorlar, sadece 100'ü geçince, frene dokunduğumda direksiyonda hafif titreme var.
Gittiği yere kadar kullanmalı mıyım? Yoksa bir an evvel değiştirmeli miyim? Balatalarım yeni, buna zarar verirler mi?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 19 Kas 2012, 20:55

hafif titreme ise çok sorun değil gibi, geniş zamanda uygun fiyata bulduğun diskleri parça parça alıp kenara koy...sonra iyi bir yerde değiştir, kesinlikle daha ekonomik olacaktır...
istersen 500 km kullan balatalar büyük olasılıkla değişecek, şimdiki disk onlara titreme ve aşınma nedeniyle yer yapmıştır , bu nedenle yeni disklere tam yapışmayacağı için yanlı tutup, fren zaafiyeti ya da yapışıp, çıkmama, fren kilitlemesi gibi bir durumda kaza riski de alabilirsin.
O zaman bu duruma göre balatalarını bu disklerle bitirmen daha mantıklı olabilir.
bir ara brembo marka çift disk 70 lira gibi bulmuştum, onun gibi bir durumu takibetmek daha iyi olur...benim diskler de bitik, ben de bakarım yavaş yavaş...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 20 Kas 2012, 09:54

Anladım. O zaman bi ara bu işi beraber halledelim :)

Ama balatalara yazık olacak ya, neyse bitene kadar kullanırım bende ne yapayım. Gerekirse tornalatır, devam ederim, balatalar bitene kadar.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti labrador » 21 Kas 2012, 20:57

bugün nihayet gidip kayseri incarda kışlık bakımı yaptırdım. bujiler ve benzin filtreside dahil olmak üzere 260 tl tuttu. sanayide aynı bakıma 200 küsür tutar demişlerdi.
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti Denizalp » 23 Kas 2012, 12:02

Çarşamba günü Maltepe'deki Yüce Auto'ya gittim Check Up için.
Ön Takımlar, Balatalar ve cihazlı arıza kontrolü yaptılar. 45 dk civarı sürdü.
Ücret almadılar, üstüne çay-kahve ikramları, güleryüzlü hizmet, muhabbet vs.
Eskimiş Sileceklerim haricinde herhangi bir soruna da rastlamadılar.

Ücretsiz bir check-up'tan pek bir detay-özen vs. beklemiyorum ama buna rağmen iyi oldu, tavsiye ederim.
Denizalp
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir