DEĞERLİ FİKİRLERİNİZİ İSİTİRHAM EDİYORUM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DEĞERLİ FİKİRLERİNİZİ İSİTİRHAM EDİYORUM

İleti lazianke » 09 Eyl 2007, 07:51

Arkadaşlar geçen yıl aracımı alırken sol kapısında bir göçük vardı. o göçük ve bir kaç çizik nedeniyle fiyatını kırdırmıştım. satan kişi gene de göçüğü (5 cm kadar) düzelttirmişti. araba yıkanmışken ışıkta parlarken belli olan bu göçük kafama takılıyor.

1-sizce kaskodan yaptırıp kaskoyu bozdurmaya değer mi?

2- auto king ler onu kasko dahilinde yaparlar mı?

3- kapının parça boyalı olması değerini çok düşürür mü? kalması mı daha iyidir?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti mygokhan » 09 Eyl 2007, 12:21

ben olsam dayanamaz yaptırırdım.ama boyalı olursa satarken değer kaybettiği aşikar..bide metalik renk olunca....kaskoyu bozdurma bence abi bu kadar bir ezik için.autoking e git çok güzel tamir yapabilirler belki..ama macunsuz o ezik gitmez sanırım..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti irfant » 09 Eyl 2007, 12:50

Kaskonda Auto King vb. mini onarım klozu varsa kaskon bozulmadan yapıyorlar zaten.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti lazianke » 09 Eyl 2007, 13:12

[quote="mygokhan"]ben olsam dayanamaz yaptırırdım.ama boyalı olursa satarken değer kaybettiği aşikar..bide metalik renk olunca....kaskoyu bozdurma bence abi bu kadar bir ezik için.autoking e git çok güzel tamir yapabilirler belki..ama macunsuz o ezik gitmez sanırım.. [/QUOTE]
macunsuz olmaz gibi.

ama bak resim eklemeyi sonunda başardım gökhan kardeş...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 09 Eyl 2007, 13:13

[quote="irfant"]Kaskonda Auto King vb. mini onarım klozu varsa kaskon bozulmadan yapıyorlar zaten.[/QUOTE]

hocam aksigortadan kaskomda mini yama klozu var.ama ücretsiz yaptırmak için yaranın çapı da önemli değil mi? bizimki yırtık gibi bir şey, sanki kaporta yarılmış gibi. macunsuz kesin olmaz. acaba o da mini hasar kapsamına girer mi?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabiamania » 09 Eyl 2007, 16:29

Hocam sen bi konuş, bence yaparlar. Lokal boya zaten belli olmuyor hiç.
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 09 Eyl 2007, 16:32

[quote="lazianke"][quote="mygokhan"]ben olsam dayanamaz yaptırırdım.ama boyalı olursa satarken değer kaybettiği aşikar..bide metalik renk olunca....kaskoyu bozdurma bence abi bu kadar bir ezik için.autoking e git çok güzel tamir yapabilirler belki..ama macunsuz o ezik gitmez sanırım.. [/QUOTE]
macunsuz olmaz gibi.

ama bak resim eklemeyi sonunda başardım gökhan kardeş...
[/QUOTE]

tebrikler hocam :) bende içimden ; niye bana söylemedi resimleri ekle diye içimden geçirmiştim Smile
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 09 Eyl 2007, 16:33

[quote="fabiamania"]Hocam sen bi konuş, bence yaparlar. Lokal boya zaten belli olmuyor hiç. [/QUOTE]

metalik boyada lokal boyada çok sırıtma oluyor bildiğim kadarıyla. oyüzden o parçayı tam boyuyorlar diye biliyorum.yanlışım varsa düzeltin...
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 09 Eyl 2007, 22:18

- Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (5 cm çapa kadar)
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 09 Eyl 2007, 22:25

Hocam kaskonuz olumlu cevap verir bozmadan hallederiz derse ne ala.Ancak, bozarız diyorlarsa da kaporta boyacıda lokal boya macun ile yaptırın derim.Öyle kalmasın iyi görünmüyor.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti irfant » 09 Eyl 2007, 22:30

Mini yama kapsamında hallolacak ebatta sanki!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti lazianke » 10 Eyl 2007, 01:10

[quote="irfant"]Mini yama kapsamında hallolacak ebatta sanki![/QUOTE]
Hocam ben de öyle umuyorum ama yara hariç etrafında da önceki düzeltmeden kalan tam düzelmemiş kısımlar var. belki onlar sorun çıkarır.en iyisi trabzona yolum düşerse ilk iş aotu-king'e uğrayıp sormak. ilgilerinize teşekkürler.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 10 Eyl 2007, 13:21

ARKADAŞIM BNCE KASKONU BOZDURMA EGER ARACININ HİÇBİR YERİNDE BOYA YOKSA SENDE BOYA YAPTIRMA... ARACINI YAPTIRMAK İSTİYORSANDA ANKARA OSTİM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE GİDEREK ARACININ ORJİNAL BOYALI HATASIZ ÇIKMA KAPISINI AL VE TAKDIR DERİM...  YİNEDE KARAR SENİN  !!!

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mustafa_mvk » 10 Eyl 2007, 13:30

lazianke araban taş gibi araba küçük bir sorunumu kafana takıyorsun abi ya hele seneBig%20smile
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Eyl 2007, 13:49

[quote="mustafa_mvk"]lazianke araban taş gibi araba küçük bir sorunumu kafana takıyorsun abi ya hele seneBig%20smile[/QUOTE]

aşagıda benim hasarlarım var, geçen gün de sağ stopun dibini yüzmüş bi kamyon, hemde stopun dibindeki sac göçük.   LOL  bunların hepsine kendi çapımda bir çalışma yapacam, eklerim yakında...

şiddetle tekrar tekrar söylüyorum, sağ stopun altındaki sac göçük ve boyası kalkık, tampon kısmı ise kazınmış bi biçimde. ve onlarca boyada delik var. mıcır yağmuruna çok girdiğimiz için.

seninki hasar değil hocam.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 10 Eyl 2007, 14:21

insan illet oluyor ufak şeyler ama can sıkıyor. küçükken kadınların dantel, oya işlerine bu kadar kafa patlatmalarına ve vakit ayırmalarına hayret ederdim ama  araba sahibi olunca hafta sonu bir gün arabaya ayırsak ancak olur şimdi anladım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti konevi1 » 10 Eyl 2007, 18:45

[quote="lazianke"]insan illet oluyor ufak şeyler ama can sıkıyor. küçükken kadınların dantel, oya işlerine bu kadar kafa patlatmalarına ve vakit ayırmalarına hayret ederdim ama  araba sahibi olunca hafta sonu bir gün arabaya ayırsak ancak olur şimdi anladım.[/QUOTE]

Katılıyorum; hakikaten arabanın neresinde ne var ne yok hafızaya almak ve adeta denizaltıların deniz dibinde dost ve düşman sesleri ve araçları takip etmeye benzer bir durum oluşuyor. Zamanla ve adeta aracın motor/kaporta-elektrik/lastik/fren vb. aksamına yönelik olarak algılamada ince ve rafine bir zevk ve tarz haline dönüş sözkonusu değil mi?  
2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir