EFOR OTO SKODA ÖZEL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti ewregungor » 05 May 2013, 21:07

resimdeki sis farlarını ve kapaklarını arıyorum sizde varmı acaba varsa özel mesaj atın lütfen

ewregungor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre güngör
Nereden: Ankara
Arabanız: T5 Caddy Kangoo chromline Felicia Fun Vs Romi

İleti eforoto » 06 May 2013, 08:24

tduvan yazdı:Ustam 97 model felıcıa ikaz işiğı yandı( ! ) sorun nee olabılır acaba

fren hidroliğiniz azalmıştır..

ÜMRANİYE-İSTANBUL

0216 523 93 26
eforoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ramazan topuz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia

İleti akilliadam » 08 May 2013, 21:19

eforoto yazdı:Öncelikle herkese hayırlı günler,hayırlı forumlar dilerim.Daha önceleri forumda yazışmalarımız oluyordu fakat sonraları uzun bi süredir giriş yapamadık.

Biz İstanbul Ümraniyede skoda özel servisi olarak hizmet vermekteyiz.Forumdan firmamızın yerini bilip gelen arkadaşlarımız vardı.Yılbaşı itibari ile servisimizi taşımış bulunmaktayız.Yine Ümraniyede Gümrükçüler sanayi sitesinde hizmet vermekteyiz.

Burdan veya telefonla araçlarınızdaki problemlerinize elimizden geldiği kadar yardımcı olmak isteriz.Yeni yerimize çay içmeye,sohbet etmeye tüm skoda severleri bekleriz.Herkese kazasız,belasız sürüşlerim dilerim.

EFOR OTO SKODA SERVİS
GÜMRÜKÇÜLER SANAYİ SİTESİ D BLOK NO:2 ÜMRANİYE
TEL: 0216 523 93 26
RAMAZAN USTA 0535 494 70 95

bende tam forumda arkadaşlara işinin ehli usta aradığımı söyledim benim aracımda bir iki sorun var biliyorum görmek en doğrusu ama iş güc sebebi ile ancak pazar günü yada akşam 7 den sonra müsait olabiliyorum ama en kısa sürede aracımı getirmeyi düşünüyorum aracım 2006 a5 octavia 126.000 km de
sorunlarım;
-----aracım hararet ibresi 90 derecede sabit kalmasına rağmen su kabında yoğun bir kaynama oluyor fan lar açıyor bu bir sorunmudur olması normal mi? antifiriz eksikliğinden olabilir mi?
-----motorda bir hava sesi var hava filitresinden motor gelen ana hortumun kelebeğe girdiği yerin hemen altında içinde conta olan küçük bir hortum girişi daha var buradan geliyor bu hortumu elle sıkıştırınca ses hava akışını kesince ses gidiyor bu durumla mı alakalı anlamadım ama arabada bir titreme oluyor rolantide sanki araba sallanıyor,rolanti bazen 1000 devire çıkıyor,kalkarken titreme yapıyor,motor sanki istol edergibi olup tekrar sesi düzeliyor
-----birde lpg egsoz arıza hatamız var ama başa bele bir türlü düzeltemedik
bu sorunlar için en kısa zamanda görüşeceğiz ama başta bir bilgi verirseniz sevinirim

kolay gelsin hayırlı işler
akilliadam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet k.yılmaz
Arabanız: octavia amb 1.6

İleti tduvan » 04 Ekm 2013, 22:43

Hocam bu ne işe yarar
tduvan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Tuncay duvan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felıcıa

İleti renkas » 16 Nis 2014, 17:19

Geçen hafta Eforoto skoda özel servisine gittim
Zafer bey ve Ramazan bey gerçekden işini iyi yapan, hem samimi hemde kurumsal çalışma ahlakına sahip insanlar
Yolu ümraniye sanayi sitesine düşen olursa mutlaka tanışmanızı, aracınız için tavsiye ederim
renkas
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tuncay atasever
Arabanız: skoda fabia 1.4 comfort

İleti ALPER55 » 02 Haz 2014, 18:41

arkadaşım merhaba
bana 2001 model skoda fabıa comfort 1,4 ame motor için ön porya sağ sol bir sağ z rot salıncak burcu sağ sol bir de kapı kollarının yanında delik kapama tıpası sağ tarafın ön arka fiyat verebilirmisiniz
ALPER55
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: adil alper
Nereden: Zonguldak
Arabanız: fabia 2001 model 1,4 conford

İleti ukalabukalemun » 05 Haz 2014, 11:00

Merhaba ;
Efor Oto öncelikle hayırlı olsun Skoda kullanan kullanıcılar için umarım çözüm olursunuz .

Benim şikayetim aslında aşırı titizlikten kaynaklanıyor.Aracım dururken yani ışıklarda yada araç çalışır durumda konum (P) de iken 2-3 saniyelik titreme nöbetleri . Bunların aralıkları bazen bir dakikayı bulabiliyor.Bu arada rölanti göstergesini kontrol ettiğimde en ufak oynama yok sabit 1000 devirde duruyor.Sorun kronik midir ?

Bu olaylar olmadan önce araçta aşırı titremeler olmuş motor ışığı yanmıştı . Yükselen Oto Skoda yetkili servisine götürdüm.Orada 4 numaralı ateşleme bobininin arızalı olduğunu değiştireceklerini söylediler . Neyse 45 dakika bekledim . Sorumlu arkadaş değiştirdikleri halde sorunun 3 numaralı ateşleme bobindede olduğunu söyleyip onu değiştirmeleri gerektiğini söylediler.
Velhasılkelam 3 ve 4 nolu ateşleme bobinleri değişti ancak yeterli verimi alamıyorum o zamandan beridir .

Performans olarakda araçta bayılma, hızlanamama gibi şikayetlerim var. Belkide benim beklentim fazla araç 55 kW.

Bana ne gibi tavsiyeleriniz olur ? Teşekkür ederim.
ukalabukalemun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: nihat
Arabanız: 2006 Skoda Fabia I 1.4 Ambiante Otm.

İleti skdm » 07 Haz 2014, 06:59

arkadaşlar herkese selam ediyorum.

fabia 2004 1.4 101 spcial model aracım bbz motor.
yaklaşık 2 ay kadar önce tüp taktırdım. arabanın yakıtı çok güzel oldu fakat;
araç duraklamalarda rölantide titreme yapıyor ve motor çok ısındığı zaman da stop ediyor.
bir çok ustaya gittim yapılanlar

-bujiler değişti
-boğaz kelebeği temizlendi
-kalibrasyon yapıldı.
-bobinlerin kontrolü yapıldı.

bunlar yapılmasına rağmen düzelmedi. En son bir ustaya götürdüm o da boğaz kelebeğin bozulmuş dedi yaklaşık 700 lira başka bi usta lambda sensörü bozulmuş dedi onu da baktırdım sağlam çıktı. ve benim sorun hala devam ediyor.
son olarak bu hafta bizim fabialar polo motor olduğu için vw grubu olan bir sayfa da benim sorunun aynısını yaşayan ve tüm parçaları deneme yanılma yoluyla başka bir araçtan sökerek tamir eden polo sahibi bir arkdaşın hava akış sensörünü değiştirince düzeldiğini yazmış. bu hafta ona da baktıracağım. bakalım çözülecek mi? eğer çözülmezse efor otoyu bir ziyaret ederiz artık.
skdm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: the imam
Arabanız: fabia sedan

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir