Almayı Düşündüğüm Uygun Fiyatlı Oto Teyp

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Almayı Düşündüğüm Uygun Fiyatlı Oto Teyp

İleti kispest » 14 May 2013, 18:29

Malum bizim araçlarda geçen yüzyıldan kalma kasetçalarlı oto teypler mevcut. Bir süre FM dönüştürücü vasıtasıyla müzik dinleyeyim dedim ama Ankara'da boş frekans bulabilene aşkolsun. Cızırtıdan gına geldi. Son zamanlarda hele hiç dinlenmez oldu.

Açıkçası gözümde öyle çok iyi teypler ya da ileri teknoloji müzik sistemleri yoktu. Radyosu olsun, MP3 formatını çalabilen ve USB girişine sahip basit bir teyp olsun yeter diye düşünürken Bimeks'te bedava diyebileceğim bir fiyata (29 lira) bir şey buldum. Şöyle göstereyim: http://www.bimeks.com.tr/urun/124408/or ... -teyp.aspx

Şimdi sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Herhangi bir problem olmadan taktırabilirim değil mi? Çerçeveyi falan bir şekilde uydurabileceklerini düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti formika » 14 May 2013, 19:05

aynı sorun bendede var fakat hep aracın orjinali taraftarı olduğumdan her defasında vaz geçtim yinede bulduğun teyp orjinal halini pek bozmaz gibi tabi takıldıktan sonra daha iyi yorum yapılır bu konuda fazla kafanı karıştırmayayım..
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti forman37 » 14 May 2013, 20:04

teyb fena durmuyo kumandası ve klasor secme olayıda varsa alınabılır.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti murat öner » 14 May 2013, 22:14

bu teybi üste para bile ve rseler taktırmaya degmez............
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti lestat » 15 May 2013, 00:48

madem aracın orjinalliğini bozucaksınız bari adam akıllı bir teyp takın da attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değsin derim
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti murat öner » 15 May 2013, 08:59

bu tip bir teyp almayı düşünüyorsanız...minimın navitech 4025 öneririm.......
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti mustklc » 15 May 2013, 09:17

bu teyp çok dandik, kesinlikle değmez, pişman olursun.
pioner ya da sony bak, teknosada 180 liraya güzel bir pioner vardı duruyorsa. medimartk.vs yerlerde de oluyor. ben sony kullanıyorum, araca binenler subwoofer var zannediyor, ses kalitesi mükemmel
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti MadloveR » 15 May 2013, 09:45

Bu teyp gerçekten de çok dandik ilerde sorun olur. İlla ucuz bir şey olsun diyorsanız Roadstarın güzel teypleri var ses kaliteleri de oldukça iyi.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti kispest » 15 May 2013, 09:54

Açıkçası orijinallik takıntım yok. Maksadım en ucuz şekilde işimin görülmesi. Araçta orijinal teyp duracak diye FM transmitter çilesini çekmek istemiyorum. Markalı ürünlerden yüksek verim alacağım kesin ama onlar da işimi görecek, bu dandik teyp de. Gün gelir de aracı satmak istersem ve orijinallik takıntısı olan birine denk gelirsem diye kasetçalarlı teybi bir köşede tutmayı düşünüyorum zaten.

Bu arada Ali kardeşim, sorun olur derken neyi kastediyorsun? Bozulur falan diyorsan ben zaten bunu göze alarak bu kalitede bir teyp alıyorum. Sıkıntı yok yani. :)

Üstüne para verilse taktırılmaz diyen arkadaşımın önerisini de okumak isterim.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 15 May 2013, 12:15

kispest yazdı:Açıkçası orijinallik takıntım yok. Maksadım en ucuz şekilde işimin görülmesi. Araçta orijinal teyp duracak diye FM transmitter çilesini çekmek istemiyorum. Markalı ürünlerden yüksek verim alacağım kesin ama onlar da işimi görecek, bu dandik teyp de. Gün gelir de aracı satmak istersem ve orijinallik takıntısı olan birine denk gelirsem diye kasetçalarlı teybi bir köşede tutmayı düşünüyorum zaten.

Bu arada Ali kardeşim, sorun olur derken neyi kastediyorsun? Bozulur falan diyorsan ben zaten bunu göze alarak bu kalitede bir teyp alıyorum. Sıkıntı yok yani. :)

Üstüne para verilse taktırılmaz diyen arkadaşımın önerisini de okumak isterim.

Ucuz etin yahnisi yenmez mantığı ile yorumladı arkadaşımız sanıyorum. Bende katılıyorum. Bu fiyattaki bir teyibin güzel ve kaliteli bir ses vereceğini sanmıyorum.
Bende de Alphin mp3 player bulunuyor fakat orjinal cd çalar taktırmak istiyorum. Enes seninki kaset değil cd çalar olsaydı,
değiştirmek istemezdin dimi.

Olur da, satmak, takas etmek isteyen olursa, buralardayım. Orjinal cd playerını.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kispest » 15 May 2013, 12:45

Kardeşim inan CD player olsaydı değiştirmeyi aklımdan bile geçirmezdim. Kaset devri kapanalı yıllar oluyor. Bütün müzik arşivim de MP3 formatında. CD player olsaydı CD'ye çeker çeker dinlerdim. Tek yol flash disk'e şarkıları yükleyip FM transmitter'daki USB girişi aracılığıyla müzik dinlemekti, gel gör ki hep ayarladığım 88.3 frekansına bir radyo gelip kurulmuş, hiçbir şey dinleyemiyorum. Haberleri dinlemekten kusacak hale geldim.

Yanlış anlaşılma olmasın. Çok büyük beklentilerim yok teypten. Şu anda hakikaten ses kalitesi falan umrumda değil. Asgari düzeyde de olsa işim görülsün, vasat da olsa bir müzik dinleyebileyim anlayışıyla alıyorum bu teybi. Baktım olacak gibi değil, kaliteli bir teyp de alabilirim ileride. 30 liralık teybi 10 takside veriyorlar. Dokunmaz yani.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MadloveR » 15 May 2013, 15:25

Bende favoma almıştım, aynı sizin mantığınızla işimi görsün yeter diye ama görmedi işte. 29 TL ye almıştım bende. İlk 15 gün iyiydi 15 gün sonra motor sesi direk hoparlörlerdeydi, resmen arabaya gaz verdiğimde hoparlörden duyuyordum motor sesini. Müzik sesinden fazla cızırtı ve motor sesi geliyordu. Ne yaptıysam kesilmedi. En son değiştrmek zorunda kaldım. Değiştirince sorun da kalmadı. Sorun olur derken bunu kasdettim.
Dediğim gibi Roadstarın 50-80 Tl aralığında çok güzel teypleri var onlardan düşünün bence. RDM-500 modelini bir inceleyin isterseniz. Sanırım Vatan'da 49,90 Tl idi.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti formika » 15 May 2013, 15:28

ENES kardeş seni anlıyorum bu teyp senin işini pekala görür illede çok paraya teyp alıcan diye birşey yok görünümüde ''bence'' fena değil.
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti kispest » 15 May 2013, 17:55

Arkadaşlar, ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Yalnız teybin siparişini verdim bile. :)

Montajdan sonra bir süre kullanıp performansı hakkında bilgilendirme yaparım.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 18 May 2013, 09:49

Siparişi iptal ettim. Orijinallik takıntım yok dedim ama böyle de aracı çok basit gösterecekti, hiç içime sinmedi. Müzik dinleme işini de kaset adaptörü vasıtasıyla halletmeye karar verdim. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erginbkr » 18 May 2013, 09:55

kispest yazdı:Siparişi iptal ettim. Orijinallik takıntım yok dedim ama böyle de aracı çok basit gösterecekti, hiç içime sinmedi. Müzik dinleme işini de kaset adaptörü vasıtasıyla halletmeye karar verdim. :)

bende aynı şekilde kaset adaptörü ile mp3 dinliyorum...hiç sıkıntı olmuyor ve aracın orjinalliği bozulmuyor...doğru seçim yapmışsın...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti kispest » 18 May 2013, 10:08

erginbkr yazdı:
kispest yazdı:Siparişi iptal ettim. Orijinallik takıntım yok dedim ama böyle de aracı çok basit gösterecekti, hiç içime sinmedi. Müzik dinleme işini de kaset adaptörü vasıtasıyla halletmeye karar verdim. :)

bende aynı şekilde kaset adaptörü ile mp3 dinliyorum...hiç sıkıntı olmuyor ve aracın orjinalliği bozulmuyor...doğru seçim yapmışsın...

Ergin, MP3 player'ın şarjı ya da pili ne kadar gidiyor peki adaptör kullandığında? Çok yiyor mu merak ettim.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erginbkr » 18 May 2013, 11:14

şehir içinde genelde radyo dinliyorum uzun yolda mp3 player dinliyorum...mp3 playerı alırken pilli model aldım pil biterse yedeğiyle değiştiriyorum, 3-4 saat kesintisiz dinleniyor bi pille...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir