Özel Servis Listesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Özel Servis Listesi

İleti ondertolay » 20 Tem 2013, 11:42

Arkadaşlar merhaba, 2004 model Octavia Collection Plus model arabamı alalı henüz 1 sene oldu. Bugün ekranda "Service Now" uyarısı çıktı. Arabamı servise götürecem ama forumda okuduklarımdan yetkili servise değil özel servise götürmek istiyorum. Ancak hiç tanıdığım adamı kazıklamayacak servis yok. 2008 yılında Özel Servis Listesi oluşturalım başlıklı yorumları okudum. Orada İstanbul Avruba yakası için çoğunluk olarak 3 isim geçiyordu; Şahkan Otomotiv, Bayraktar Oto Gaziosmanpaşa ve Uzman Oto İkitelli. Yorumlar 2008 olduğundan emin olamadım. Özel servis olarak hangisi adamı kazıklamaz ya da başka önerileriniz var mı?

Kullanıcı avatarı
ondertolay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Önder Tolay
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus

İleti erginbkr » 20 Tem 2013, 15:24

ikitelli organize sanayide deniz otomotiv var...orada mehmet usta var , tavisye ederim...
http://www.denizoto.com/
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti kispest » 20 Tem 2013, 18:20

*** hala nasıl damlamadı, hayret. :D
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti erginbkr » 20 Tem 2013, 22:21

kispest yazdı:*** hala nasıl damlamadı, hayret. :D

Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ondertolay » 22 Tem 2013, 11:44

kispest bilgi için teşekkürler. ama anlamadığım 111 kişi okumuş ama senin dışında kimse yorum yapmamış. ya herkes yetkili servise götürmeye başladı aracını ya da kimse sallamadı benim sorunu. hayırlısıs:)
Kullanıcı avatarı
ondertolay
CLASSIC
CLASSIC

İleti kispest » 22 Tem 2013, 11:58

ondertolay yazdı:kispest bilgi için teşekkürler. ama anlamadığım 111 kişi okumuş ama senin dışında kimse yorum yapmamış. ya herkes yetkili servise götürmeye başladı aracını ya da kimse sallamadı benim sorunu. hayırlısıs:)

Benim söylediğim ciddi değildi Önder arkadaşım. Ergin'in tavsiyesi ciddiydi, sen onu dinle. :D
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ondertolay » 22 Tem 2013, 15:10

Enes kardeş kusura bakma hızlı şekilde cevap vereyim derken karıştırdım. Ergin kardeş sana teşekkür etmem gerekirdi:)
Kullanıcı avatarı
ondertolay
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 22 Tem 2013, 22:41

ondertolay yazdı:Enes kardeş kusura bakma hızlı şekilde cevap vereyim derken karıştırdım. Ergin kardeş sana teşekkür etmem gerekirdi:)

service now uyarısı servis zamanının geldiğini anlatan basit bir uyarıdır muhtemelen...yağ, filtre vs değiştirmeniz gerekir...işlemler bitince aracınızı makineye bağlayıp hem genel bir test yaparlar hemde o uyarıyı bir dahaki bakım kmsine göre ayarlarlar...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 23 Tem 2013, 09:00

Ankaralıyım ama istanbulda Şahkan Oto yu öneririm, Serkan Usta, konuya bayağı hakimdir...Yan sitede detaylı bilgi edinebilirsiniz onlarla ilgili...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 23 Tem 2013, 10:06

Her ilde özel bir servis belirlemek şart.
Geçen hafta pazartesi günü tampon tamiri için bıraktım aracı And Oto'ya.
Tamponda görünürde hiçbirşey de yoktu, neyi tamir edecekler anlamadım ama
bugün aradım, perşembe yada cuma çıkar diyorlar.

10-12 günde bir tampon tamiri, ne olduğu belli olmayan bir tamir :)

Götürecektik, şaşmazda x ustaya, 2 günde çıkardı ama işte özel sektör çalışanıyız, izin almak, gidip, uğraşmak sorun işte...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti ondertolay » 23 Tem 2013, 13:50

Engin arkadaş ben de öyle sanıyorum servis zamanı geldiği için çıktı büyük ihtimal. Ama uzun yola çıkacam kafamda soru işareti kalsın istemiyorum. Yarın Mengerler Bosch Service götürecem ücretsiz check-up aldım world karttan. Bakalım onlar ne bulacaklar. Bir de fiyat alırım onu da sizinle paylaşırım. Çok kazık olmazsa bakımı onlara yaptırırım olmazsa Şahkan Oto ya giderim heralde. Çünkü en çok övülen orası.
Kullanıcı avatarı
ondertolay
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 23 Tem 2013, 22:47

ondertolay yazdı:Engin arkadaş ben de öyle sanıyorum servis zamanı geldiği için çıktı büyük ihtimal. Ama uzun yola çıkacam kafamda soru işareti kalsın istemiyorum. Yarın Mengerler Bosch Service götürecem ücretsiz check-up aldım world karttan. Bakalım onlar ne bulacaklar. Bir de fiyat alırım onu da sizinle paylaşırım. Çok kazık olmazsa bakımı onlara yaptırırım olmazsa Şahkan Oto ya giderim heralde. Çünkü en çok övülen orası.

bosch car service gidin ama söylenenlere inanmayın olur mu... yarın size yok şu değişecek yok bu değişmeli şeklinde minimum 500 tl tutarlı bir liste verecekler check-up sonunda...world ve bosch car tecrübesiyle sabittir...
uzun yola çıkmadan evvel arabanızı mutlaka bir rot-balans servisine sokmayı ihmal etmeyin...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ondertolay » 25 Tem 2013, 12:46

Bugün arabayı Bocsh Car service götürdüm. V kayışı ve bilyeler değişmesi gerekiyormuş. Ayrıca trigger kayışını sordular değiştiniz mi diye. bilmediğim için onu değişsek iyi olur dediler. Ayrıca araba bakım zamanı geldiğinden bakım da yapılacaktı. Madde madde şu fiyatı çıkardılar; bakım (yağ, filtreler vb rutin değişim bakım) 240 TL, V kayışı ve bilyeler 200 TL , Trigger kayışı da 560 TL tuttu. Sizce fiyatlar nasıldır arkadaşlar. Yorumlarnızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
ondertolay
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 25 Tem 2013, 13:52

ondertolay yazdı:Bugün arabayı Bocsh Car service götürdüm. V kayışı ve bilyeler değişmesi gerekiyormuş. Ayrıca trigger kayışını sordular değiştiniz mi diye. bilmediğim için onu değişsek iyi olur dediler. Ayrıca araba bakım zamanı geldiğinden bakım da yapılacaktı. Madde madde şu fiyatı çıkardılar; bakım (yağ, filtreler vb rutin değişim bakım) 240 TL, V kayışı ve bilyeler 200 TL , Trigger kayışı da 560 TL tuttu. Sizce fiyatlar nasıldır arkadaşlar. Yorumlarnızı bekliyorum.

gel sana bahçelievlerde rutin bakımın kralını 100 tlye yaptırayım...ama v kayışı ile triger kayışının değişip değişmeyeceğini bilemem...triger için 5 yıl yada 90000 km diye biliyorum...v kayışı hakkında bilgim yok...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kispest » 25 Tem 2013, 14:19

V kayışı tek başına 15 liralık bir şey. Rutin bakımlar da maksimum 150 lira tutmalıydı. Genel olarak pahalı görünüyor.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir