Eko66 Yakıt Tasarruf Sistemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Eko66 Yakıt Tasarruf Sistemi

İleti slamy » 21 Eyl 2007, 17:52

Arkadaşlar Eko66 diye bir sistem duydum. Dizel, benzin hertürlü araca takılarak yakıt kullanımdan %25-35 arası tasarruf sağladığından bahsediliyor. Ayrıca aracın performansınıda arttırdığı söyleniyor. Ben Ankarada bilgi almak istedim ama maalesef ankarada servisleri yokmuş. İstanbulda oturan ve konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bizimle palaşırlarsa sevinirim. Sanırım Yozgatda  da bayilikleri varmış...

slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 21 Eyl 2007, 18:16

Daha önce "ara modül" başlığı altında tartışmıştık. Benzer başka ürünler de var: Powersystem, Rapid. Enteresan ürünler, taktırmayı düşünüyorum ama bir türlü cesaret edemedim.
Google'dan, bu isimleri girerek istediğin her türlü bilgiye ulaşabilirsin.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 21 Eyl 2007, 18:21

Mucize beklemeyin...  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti mygokhan » 21 Eyl 2007, 19:05

zaten bu  kadar basit ve ucuz bir sistemi otomobil firmaları akıl edemiyorlar mı sanki??iyi bişey olsa otomotivciler hemen el atarlardı. o yüzden fos yani.. alınmaz..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti suppiluliuma » 21 Eyl 2007, 19:34

[quote="mygokhan"]zaten bu  kadar basit ve ucuz bir sistemi otomobil firmaları akıl edemiyorlar mı sanki??iyi bişey olsa otomotivciler hemen el atarlardı. o yüzden fos yani.. alınmaz.. [/QUOTE]

Üretici firmaların otomobillerini, emisyon kanunları, yıpranma, vergi, tüketim, daha bilmediğim bir çok nedenden ötürü tam kapasite çalışacak şekilde piyasaya sürmedikleri biliniyor. Yani her makinenin daha kullanılmayan atıl bir gücü var. Bu ara modüller - iddaya göre - bu atıl kapasiteyi aktif hale getiriyor. Geçen haftalardan birinde Auto Show dergisi Rapid markalı ürünü noter huzurunda teste tabi tutmuş, tesadüfen o sayısını almıştım. Dinamometrede bariz güç artışı tespit edilmiş, ve bir miktar tüketimde düşüş belirlediler. Şimdi bu testi yabana atmak ta doğru değil. Adamlar asparagas bir olayı yayınlamazlar, prestijleri sıfıra iner.

Üstelik ürünün TÜV sertifikası var. Bilenler bilir TÜV öyle önüne gelene sertifika vermez. Bana doğru gibi geliyor ama gene de şüphelerim var tabi. Diğer taraftan aracın fabrika çıkışı hiç bir şeyine müdahale edilmiyor. Yani sadece beyin çıkışıyla motor arasına takıyorsun o kadar. 5 yıl garantisi filan var. Acaba işe yaramazsa iade edebiliyor musun sormak lazım. Fiyatı da ucuz değil, bizim Fabia tdi'ye uygun olanı 1000 ytl. Biraz da ondan yanaşmıyorum. Yani performans yetiyor aslında. Bence "olmaz" diye kestirip atmamak lazım. Eğer gözümü karartıp taktırırsam burada ifşa ederim.Smile
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 21 Eyl 2007, 20:50

faso fiso...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 21 Eyl 2007, 21:50

Eniştemin dizel Renault 19 unda ekoyak takılı.Sanıldığı gibi %25-30 lara varan bir tasarruf yok.Kendi dilinden %5-7 aralığı der durur.Gerisi sizin kanaatiniz..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti slamy » 21 Eyl 2007, 23:19

bilmiyorum ama adamlar bir sürü sertifika lisans falan almış. bende merak ettim doğrusu nedir ne değildir.  sitesi burda bi kaç kişi yorum yazmış ama ne kadar doğrudur Big%20smile

slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mikser » 04 Ekm 2007, 01:38

bu ürünü bende duydum ve sitelerinde inceledim. yorumlar felan yazılmış. dedikleri gibiyse almak akıllıca olurdu.

fakat, bir tamirci arkadaşıma eko66 diye birşey var, yakıt tasarrufu felan sağlıyormuş hiç duydunmu dedim. Fakat bunu sorarken bu ürün piyasaya yeni çıkmışta ilk görenlerden biri benmişim gibi sordum :)) ben yeni gördüm ya ürünü.

ne?? dedi... eko66 mı olmuş şimdi de dedi... her yıl böyle farklı isimlerde çıkar bunlar dedi..

seneyede meko789 olabilir yani..

eee dedim.. ne diyon yani taktıralım mı taktırmayalım mı?

paran çoksa taktır dedi... hikaye bööle şeyler dedi...
mikser
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 04 Ekm 2007, 08:36

diyelim işe yarıyor bugüne kadar jet hızıyla yaygınlaşırdı. demek ki kabul görmedi.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Nurol » 10 Tem 2008, 12:43

Eko66 evet yeni çıkan ve çok başarılı bir sistemmiş. İnternet sitesindeki referanslarına baktım iett otobüslerine bile takılmış. Birde yorumları okuyun derim. Ankarada uygulama yapan 2 resmi bayisi varmış int sitesinde adres ve telefonları mevcut
Nurol
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 10 Tem 2008, 12:46

[quote="irfant"]Mucize beklemeyin...  Wink[/QUOTE]

Amerika çoktan keşfedildi...  Wink

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti HTP » 10 Tem 2008, 12:48

sen hem yenisin hemde ekoyak diyorsun selam vermeden once.Buradaki insanlar almak isterlerse netten bulurlar telefonları merak etme.Reklama gerek yok.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti HTP » 10 Tem 2008, 12:49

[quote="Nurol"] Eko66 evet yeni çıkan ve çok başarılı bir sistemmiş. İnternet sitesindeki referanslarına baktım iett otobüslerine bile takılmış. Birde yorumları okuyun derim. Ankarada uygulama yapan 2 resmi bayisi varmış int sitesinde adres ve telefonları mevcut[/QUOTE]

sen hem yenisin hemde ekoyak diyorsun selam vermeden once.Buradaki insanlar almak isterlerse netten bulurlar telefonları merak etme.Reklama gerek yok.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti ayhani » 10 Tem 2008, 14:16

Sitesinde okuduğum aşağıdaki yorum bence komik LOL

Ubeyde Mollaoğlu - İzmir
Selamünaleyküm ve rahmetullah,

Aziz mucit gardaşım Allah CC senden bin kere razı olsun. EKO066
kullanmaya başladıktan sonra yakıt masrafım %30 azaldı. Verdiğim para
helal olsun. Benim naçizane bir tavsiyem olacak, EKO066 kullananlar
kontağı çevirmeden besmele çeksinler, ben denedim Allahın inayetiyle
daha da tasarruf ettim yakıttan. Sizden Allah rızası için daha nice
buluşlar bekliyoruz.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 10 Tem 2008, 14:19

Yoruma bak.. Ben eko mekosuz 800 km(gidiş-geliş) Adana-Malatya yolunu 6,3 litre ile gittim üstelik yolun sadece yarısı otoban.

metin yılmaz metinyilmazgiresun@hotmail.com -
araçta
eko66 mevcut. şehirlerarası yolda 100 km de 6.5 lt yakıt yaktı.
ortalama 90-100 km sabit hızda gittim.1000 km yol yaptıktan sonra bu
verilere ulaştım. cihaza bakım yaptırmak gerekiyormu. sigorta ışığı
normal yanıyor. bu veriler normalmi? aracın çekişinden, vs. çok
memnunum. sigorta ışığı yandığı sürece cihaz normal çalışıyor anlamına
geliyor mu? saygılar

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BlueVRS » 10 Tem 2008, 14:22

AZİZ MUCİT..Aziz muhterem vardı bu yeni versiyornu demekki..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 10 Tem 2008, 18:42

[quote="ayhani"]Sitesinde okuduğum aşağıdaki yorum bence komik LOL

Ubeyde Mollaoğlu - İzmir
Selamünaleyküm ve rahmetullah,
Aziz mucit gardaşım Allah CC senden bin kere razı olsun. EKO066 kullanmaya başladıktan sonra yakıt masrafım %30 azaldı. Verdiğim para helal olsun. Benim naçizane bir tavsiyem olacak, EKO066 kullananlar kontağı çevirmeden besmele çeksinler, ben denedim Allahın inayetiyle daha da tasarruf ettim yakıttan. Sizden Allah rızası için daha nice buluşlar bekliyoruz.

[/QUOTE] Ubeyde Mollaoğlu      koçum benim isme bak!...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir