aracımın ufak bakımları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aracımın ufak bakımları

İleti blauzahn » 13 Ağu 2013, 14:32

Arkadaşlar merhaba, bayramdan önce ilk arabam olarak 97 model skoda felicia lx aldım. Daha resimlerini çekemedim, en kısa zamanda çekip paylaşırım. Bugün de servise gitmek nasip oldu. Burak Oto Erdal Ustaya götürdüm. Önceden de Erdal Usta ilgileniyormuş. Erdal Usta ile de tanışmış olduk. Araçta hiç bir problem yok, sadece kafam rahat olsun diye yağını, yağ ve hava filtresini değiştirdik. Ön arka frenlere baktırdım. Arkada frende biraz ayarsızlık vardı onu yaptırdım. Fiyat olarak;

Yağ (Castrol GTX LPG 20W-50) - 40 TL
Yağ + Hava Filtresi - 10 TL
Frenler vs. işçilik - 50 TL

Toplam 100 TL ödedim.

Aracı alırken rot ayarlarında sıkıntı olduğunu söylemişlerdi. Erdal Ustanın 4 dükkan ilerisinde rot balans ayarı yaptırdım. Oradaki usta da abi ön takım komple yeni çok güzel olmuş filan diye muhabbet etti. Bu ayrıca sevindirdi beni :) buraya da 20 lira verdik.

Erdal Usta 4 Tane orjinal felicia jant kapağı getirtti (DPA Marka) getiren arkadaşa da 60 lira verdim. Şimdilik içime sinmeyen bir tek vites körüğü ve vites topuzu kaldı onları da değiştirince güzel olacak...

Fiyatlar için ne diyorsunuz. İlk arabam, sanayi yolu fazla bilmediğim için bana iyi gibi geldi...

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti ozback » 13 Ağu 2013, 17:03

aracını gule gule kullan.. yalnız erdal usta yazmış gibi duruo biraz reklam kokuyor
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan ÖZBEK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti blauzahn » 13 Ağu 2013, 20:05

ozback yazdı:aracını gule gule kullan.. yalnız erdal usta yazmış gibi duruo biraz reklam kokuyor

olur mu hocam, kesinlikle öyle bir şey yok... ben fikir almak için yazdım gerekirse silerim :) erdal ustayı övmedim demiyorum ama kesinlikle daha bugün tanıştık kendisiyle...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 17 Eyl 2013, 13:09

Yakıt ile ilgili problemlerim olduğundan amcaoğlumun önerdiği bir gaz ayarcısına gitmiştik yaklaşık 3 hafta kadar önce. Gazcı ayar yaptı ama aracın sübap ayarı istiyor dedi. Bunun üzerine Erdal Usta ne gaz ayarına gerek var diyordu, sübap ayarını sorduğumda da hiç gerek yok ses yapar diyordu. Bir kaç kişiye daha dinlettik sübapların sıkı olduğunu söylediler. Bu şekilde 3 hafta bindim araca. Yakın bir arkadaşım, aynı zamanda forumdan silverline isimli üyenin yani Mustafa'nın arkadaşı, kendi ustalarına gitmemi önerdi. Şaşmazda Mevlüt usta. Dün gösterdim aracı sübapların sıkı dedi hemen. Akşamdan aracı bırakırsan temiz bir ayar yapabilirim dedi ve dün akşam aracımı bıraktım. Sabah 9 gibi gittiğimde sübap ayarı tamamdı ve motor saat gibi çalışıyordu. Vuruntu filan da yoktu... Gaz için de kendim uyguladığım bir kaç şey var dedi. İstersen yapabilirim dedi ben de silverline Mustafa'dan yaptırabilirsin onayı gelince gaz için de işlem yapabileceğini ustaya söyledim. Araçtan dört dörtlük anlamam ama sanırım hava akışı ile ilgili bir kaç şey yaptı ve bu duruma göre bir de avans ayarı yaptı tabanca ile... Sanırım sıcak hava termostatını iptal etti. Bu ayarlardan sonra aracımın çekişi inanılmaz arttı ve üstüne yakıtın düşeceğini söyledi Mevlüt Usta... Şimdilik 30 km filan yaptım, tam depo lpg'den sonra yazarım buraya yine...

Ayrıca buradan Erdal Ustaya da teessüflerimi iletiyorum, belki ulaşır kendisine; fren ayarı yaptım diye teslim etti aracı içine ettiğini düşünüyordum ki haklıymışım Mevlüt Usta aracı kullanırken frenlerin ayarsız dedi... Bunu da reklam olarak algılamazsınız umarım...

Mevlüt Ustanın lpg hava akışıyla ilgili yaptığı işlem forumda bir kaç yerde anlatılıyor. Fiyat vs. hiç bir şey yazmıyorum isteyen Mevlüt Ustayı arar sorar. Telefon numarasını da yazmıyorum onuda bulursunuz kanımca. Sonra yanlış anlaşılıyor!!!
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir