Aracınızdaki arızaları buradan sorabilirsiniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınızdaki arızaları buradan sorabilirsiniz

İleti murat öner » 26 Şub 2014, 14:43

lostar58 yazdı:
murat öner yazdı:slmlr...96 felicia gitmiyor özellikle rampalarda bayılıyor...bundan önceki favorit bunun yanında 2000 motor gibiydi yakıtta fazla yakma yok hava soguk hava hortumundan sıcak hava kapalı otomatık cıkle iptal sübap ayarı yapıldı karbüratör temizligi.buji orjinal brisk ,tevz, makarası distribitör kapagı yenilendi orta egzos son susturucu degişti ..baskı balata luk enson o degişti ...yok anam sankı hiç bişe yapılmamış ..hiç tepki yok....en son gaz girişi nermikser koymayıp direkt içeriye salma yapmışlasr,,onu söküp daha önce favoritime taktırdıgım mikserden taktırdım...hiçmi bişey degişmez,,,hiç tepki yok araba sankı benle dalga geçiyo...

aracınız gazda mı kullanıyorsunuz
....evet lpg de...

murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti lostar58 » 26 Şub 2014, 16:38

ibrahimsaglam yazdı:merhabalar, 2001 model 1.3 motor glxi Feliciam var, geçen sene gayet iyiydi. araç LPG li ve iki senedir bende.

Bu sene biraz uğraştım aracımla. Özellikle sabahları LPG de patlatma, 10 dakika çalıştığında ancak rolanti yerine geliyor, tekleme sorunları çok yaşadım. Su eksiltiyor, kaçak kontrolü yaptırdım birşey çıkmadı.

İlk önce LPG beynini ve komple sistemini değiştirdim (11 yıl olmuş LPG takılalı). *** sisteme geçtim, açık hava filtreli. ateşleme bobinini değiştirdim. şuan gayet iyi durumda performans olarak, en son 45 kuruş yakıyordu, bugünkü ölçümümde 29 kuraşa düştü. Su eksiltmesi ile igili öneriniz olabilir mi?

eğer bir yerde su kaçağı yoksa devirdaima baktırın su pompası azar azar kaçırıyorsa motorun sıcağından kuruyordur ve su kaçağını göremiyorsunuzdur su pomasında sorun yok ise ondan sonra üst kapakta sıkıntı olabilir
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti lostar58 » 26 Şub 2014, 16:40

murat öner yazdı:
lostar58 yazdı:
murat öner yazdı:slmlr...96 felicia gitmiyor özellikle rampalarda bayılıyor...bundan önceki favorit bunun yanında 2000 motor gibiydi yakıtta fazla yakma yok hava soguk hava hortumundan sıcak hava kapalı otomatık cıkle iptal sübap ayarı yapıldı karbüratör temizligi.buji orjinal brisk ,tevz, makarası distribitör kapagı yenilendi orta egzos son susturucu degişti ..baskı balata luk enson o degişti ...yok anam sankı hiç bişe yapılmamış ..hiç tepki yok....en son gaz girişi nermikser koymayıp direkt içeriye salma yapmışlasr,,onu söküp daha önce favoritime taktırdıgım mikserden taktırdım...hiçmi bişey degişmez,,,hiç tepki yok araba sankı benle dalga geçiyo...

aracınız gazda mı kullanıyorsunuz
....evet lpg de...

bir süre benzinde kullanmayı dener misiniz çekiş nasıl aynı sorunları benzinde yapacak mı
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ibrahimsaglam » 28 Şub 2014, 23:39

teşekkür ederim
2001 Felicia Glxi 1.3
ibrahimsaglam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim sağlam
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 GLX-İ

İleti MİLLETSEVER » 04 Mar 2014, 10:57

lostar58 yazdı:
MİLLETSEVER yazdı:Hayır , olduğu yerde dönüşte ses yok. dönerken debriyajla ya da boşta dönersem de ses yok..
dış akslardan geliyordur dönüşlerde geliyorsa ses

Sorun çözüldü , viraj denge çubuğundanmış. Ayarlandı ve konu kapandı. Bursa Sertepe Skoda'ya ilgilerinden dolayı çok teşekkürler..
MİLLETSEVER
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Çanakkale
Arabanız: SUPERB TDI

İleti lostar58 » 04 Mar 2014, 16:35

sorunun çözülmesine sevindim güle güle kullanın
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dynamo » 04 Mar 2014, 18:09

hayırlı akşamlar yeni üye oldum arabam 2008 octavia 1.6 motor elegance model benzinli tüp takılı değil. benim araçtaki sıkıntı aracı ilk çalıştırdığım zaman marşa bastığımda havalar sıcak ise ilk marşta araç çalışmıyor marş motoru dönüyor daha sonra tekrar marşa basıp aynı anda gaz verdiğimde araç çalışıyor gün boyu herhangi bir sıkıntı olmuyor ayrıca teyp açık iken marşa basıp aracı çalıştırdığımda teyp kapanıp açılıyor herhalde teybe giden elektrik kesiliyor sizce arabamda ne gibi bir sıkıntı olabilir. Ankara'ya gittiğimde aracı bilgisayara bağlattığımda krank sensörü arızalı dediler ve değişim yapıldı bir daha sorun çıkmaz dendi fakat araç yine aynı sorunları vermeye devam ediyor sizce ne yapmalıyım problem nerededir cevaplayan arkadaşlara teşekkürler
dynamo
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat taş
Nereden: Amasya
Arabanız: octavia 1.6 mpı

İleti abdullah_ulusoy » 04 Mar 2014, 19:32

2008 fabia tdı elegance aracımın lastik basinc hatasini silemiyorum. sebepleri ne olabilir acaba.lastik basınçlarım normal fakat set düğmesine basılı tutuyorum. bir saniye kaybolup tekrar çıkıyor lastik basınç hatası. sorun ne olabilir. nereleri kontrol ettirmek lazım
abdullah_ulusoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah ulusoy
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabi II 1.4 tdi elegance

İleti favorit55 » 05 Mar 2014, 00:23

iyi akşamlar
favoritimde rölanti problemi ve çekiş düşüklüğü var. Benzinde rölantim sanki ayagınızla gaz verip bırakıyormussunuz gibi sürekli rölanti düşüyor yükseliyor tekrar düşüyor sabit durmuyor. lpg de rölantiyi ayarladıktan belli bir kullanım sonra düşüyor ve lpg ustasına gittiğimde ayarların güzel bozulmamış diyor ve rölanti ayar vidasından yükseltiyor. Problem karbüratörde olabilir mi? usta karbüratörü 10 ay önce rektefiye yaptırırken bir gece tinerli suda bıraktım tekrar temizlesemde aynı işlemi yapıcam diyor oda kesin çözüm olur olmaz diyemem diyor. Sizde sıkıntılarım neden olabilir. Şimdiden teşekkürler.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti lostar58 » 05 Mar 2014, 15:21

ibrahimsaglam yazdı:merhabalar, 2001 model 1.3 motor glxi Feliciam var, geçen sene gayet iyiydi. araç LPG li ve iki senedir bende.

Bu sene biraz uğraştım aracımla. Özellikle sabahları LPG de patlatma, 10 dakika çalıştığında ancak rolanti yerine geliyor, tekleme sorunları çok yaşadım. Su eksiltiyor, kaçak kontrolü yaptırdım birşey çıkmadı.

İlk önce LPG beynini ve komple sistemini değiştirdim (11 yıl olmuş LPG takılalı). *** sisteme geçtim, açık hava filtreli. ateşleme bobinini değiştirdim. şuan gayet iyi durumda performans olarak, en son 45 kuruş yakıyordu, bugünkü ölçümümde 29 kuraşa düştü. Su eksiltmesi ile igili öneriniz olabilir mi?

bir yerden su kaçağı gözükmüyorsa su pompasını kontrol ettirin mutlaka su pompasında sıkıntı vardır
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lostar58 » 05 Mar 2014, 15:22

abdullah_ulusoy yazdı:2008 fabia tdı elegance aracımın lastik basinc hatasini silemiyorum. sebepleri ne olabilir acaba.lastik basınçlarım normal fakat set düğmesine basılı tutuyorum. bir saniye kaybolup tekrar çıkıyor lastik basınç hatası. sorun ne olabilir. nereleri kontrol ettirmek lazım

lastik basıncı normalse bilgisayara bağlayıp kontrol etmek lazım belki beyin korumaya almış silmiyor olabilir gerekirse kutupbasını söküp 60 saniye geri takın
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SKDFORMAN » 05 Mar 2014, 15:44

favorit55 yazdı:iyi akşamlar
favoritimde rölanti problemi ve çekiş düşüklüğü var. Benzinde rölantim sanki ayagınızla gaz verip bırakıyormussunuz gibi sürekli rölanti düşüyor yükseliyor tekrar düşüyor sabit durmuyor. lpg de rölantiyi ayarladıktan belli bir kullanım sonra düşüyor ve lpg ustasına gittiğimde ayarların güzel bozulmamış diyor ve rölanti ayar vidasından yükseltiyor. Problem karbüratörde olabilir mi? usta karbüratörü 10 ay önce rektefiye yaptırırken bir gece tinerli suda bıraktım tekrar temizlesemde aynı işlemi yapıcam diyor oda kesin çözüm olur olmaz diyemem diyor. Sizde sıkıntılarım neden olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Sorun gaz ayarında. bilgisayarlı gaz ayarı yaptırmanızı öneririm. Hava- yakıt karışımını tam olarak görmeniz gerekir. Ayrıca ateşlemede de sorun varsa onuda bilgisayarda görebilirsiniz. Manuel ayarlamada bu arızalar anlaşılamıyor. Kalbiratörü temizlediğinize göre bir daha baktırmanıza gerek yok. Ayrıca aracınız bi yerlerden fazla hava alıyorda olabilir. Bunu bilgisayarlı gaz ayarında işinin ehli usta bulursanız rahatça anlarsınız.
syglar.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti türkerürpekli » 06 Mar 2014, 20:00

Merhaba iyi günler
Skoda fabia 2003 model 1.4 16v 101 hp atiker lpg li aracım var.Bundan yaklaşık 40 önce aracım giderken yolda kalmıştım.Tamirciye götürdüm anlayanı bulana kadar da sıkıntı çektim otomotiv sektörünün içinde olmama rağmen.Dahasında buldum bir usta sonra aracın kelebek boğazında ve bir bobinin yandığını söyledi.Bunları değiştirdim.500 tl kelebek boğazına 575 tl de ustaya para verdim.Bundan 2 gün önce yolda giderken gaz yemedi aracım tüm lambalar yandı (Epc Asr motor arıza lambası vs..) Tekrar aynı ustaya gönderdim çekiciyle.Ustanın söylediği bobinler atlamış yanmış dedi.4 adet bobin aldım 75x4 adet ve şimdide tekrar kelebek boğazı arızalanmış diyor.Daha önceden kelebek boğazını aldırdığım yeri telefonla aradım.Garanti li die satmış ve şuan da garantisi yok diyor tekrar aynı masrafları yapmak istemiyorum çözüm olacağına inanmıyorum ne yapmam gerek yardımınızı rica ederim.

Not:Aracım marş basıyor ama çaılmıyor boğuluyor gibi oluyor.Lpg tuşuna basılı tutunca da çalışmıyor.Çalıştırmadan önce motor arıza lambası ve EPC arızası veriyor.

Yardımcı olun lütfen
türkerürpekli
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: türker
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 1.4 16v 101 hp

İleti lostar58 » 07 Mar 2014, 11:17

aracın öncelikle motor beynini bir kontrl ettirin eğer sıkıntı varsa beyinde ondan diğer parçaları arızaya sokabilir kontrolünden sonra başka bir ustanız varsa pc ye bağlatıp arıza sorgulatın bir
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti abdullah_ulusoy » 08 Mar 2014, 07:36

lostar58 yazdı:
abdullah_ulusoy yazdı:2008 fabia tdı elegance aracımın lastik basinc hatasini silemiyorum. sebepleri ne olabilir acaba.lastik basınçlarım normal fakat set düğmesine basılı tutuyorum. bir saniye kaybolup tekrar çıkıyor lastik basınç hatası. sorun ne olabilir. nereleri kontrol ettirmek lazım

lastik basıncı normalse bilgisayara bağlayıp kontrol etmek lazım belki beyin korumaya almış silmiyor olabilir gerekirse kutupbasını söküp 60 saniye geri takın

kutup basını sokup 1 dk bekledım tekrar taktım ama bi değişiklik yok arkadaşlar
abdullah_ulusoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah ulusoy
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabi II 1.4 tdi elegance

İleti dynamo » 10 Mar 2014, 22:23

benim sorunuma cevap vermemişsin ustam
dynamo
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat taş
Nereden: Amasya
Arabanız: octavia 1.6 mpı

İleti Melih » 10 Mar 2014, 23:27

Merhaba
Öncelikle herkese kazasız, arızasız ve cezasız günler dilerim. 2006 model 1.2htp fabia sedan sahibiyim.
- Bundan 1 ay önce aracımın salıncak fişeklerini, viraj demir lastiklerini ve z rotlarını değiştirdim. Malum gıcırtılar geliyor diye. Ancak aynı gıcırtılar tekrar başladı. Wd 40 ile aracın altına yatıp viraj demir lastiklerini yağladığımda ses kesiliyor ancak bu 1 gün kadar kısa sürüyor. Bu viraj demir lastikleri için ne yapmamı önerirsiniz?
- Birde vites değiştirmek için debriyaja bastığımda taş parke ya da bozuk yollarda direksiyonun oradan bir tıkırtı geliyor. Bunun neden kaynaklanıyor acaba?
- Bazende 2. ve 3. viteste giderken ayağımı gazdan çektiğimde taş parke ya da bozuk yollarda yavaş giderken (20 30 40 km gibi) motor kısmından sanki iki plastik parça birbirine vuruyormuş gibi (böyle tapır tapır, tukur tukur, tıkır tıkır nasıl ifade edeceğimi bilemediğim için bu şekilde yazıyorum kusuruma bakmayın) bir ses geliyor. Bu sizce neden kaynaklanıyor olabilir?
Beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti tunsew » 11 Mar 2014, 07:29

Merhabalar,

2013 model 1.2 tsi manuel aracım var. Hafif bir rampanın bitiminden ana yola girmek üzere kalkış yaptığımda aracımdan rahatlıkla duyulur biçimde alttan geldiğini hissettiğim vuruntlu bir hal oldu ve yolun hemen devamında kırmızı ışığa yakalandığım için daha ikinci vitese geçmeden durdum. Devamında pür dikkat arabayı dinledim ama bir tuhaflık sezmedim. Arabamın önden altı aşırı alçak ve karter muhafaza var acaba göremetiğim birşeymi takılmıştı altına diye de düşünesim geliyor. Sizlerin görüşlerine ve tahminlerine de dikkat etmek isterim. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir