PARAM PARÇAM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

PARAM PARÇAM

İleti Bugra » 07 Oca 2015, 18:38

Arkadaşlar merhaba, iki gün önce skoda fabia aracıma sol sis farı sipariş etmek için fiyat araştırması yaptıktan sonra cazip geldiği için (ki sonradan anladım hiç de cazip değilmiş) http://www.***.com adlı siteden 39,90 tl ye sol sis farı sirapiş verdim(Marka DPA). Bugün elime ulaştı hiçbir kargo ücreti vs. açıklaması olmadığı için olsa olsa en fazla 5 tl dir dedim. Eleman bizim şirketteki danışmada ki bayana bırakmış sisi 10,25 tl kargo ücret bedeli ile bayandan aldım eve geldim kutuyu açtım sis farının camı ortadan ikiye çatlak. Fotoğraflarını çektim hemen firmayı aradım hiç ilgilenmediler yapabilecekleri hiçbir şeyin olmadığını söylediler. Aynı ürünü tekrar satın almamı bana indirim yapacaklarını söylediler. Ürün zaten bana 50 tl den fazla rakama gelmiş olmuş tasarruf edeyim derken pişman oldum. Size uyarım bu siteden alışveriş yapmayın. İyi günler.

Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti blauzahn » 07 Oca 2015, 19:35

Çok olmadı yine aynı site konuşulmuştu. Sipariş veren kişi sıkıntı yaşamıştı. Site üzerinde güvenilir satıcılar var. O yüzden üçe beşe bakmadan güvenilir satıcılardan alışveriş yapmakta fayda var.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti kispest » 08 Oca 2015, 15:00

Bu sitenin reklamını yapan arkadaş foruma da dadanmıştı. Spam yapıp duruyordu. Eleştirince de millete fırça kayıyordu. Bunlar belki ufak detaylar ama ticari ahlak konusunda çok açık fikir veriyor. Daha çok kişiye duyurmak lazım bu ve benzeri kişileri.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti mustklc » 08 Oca 2015, 15:17

Burda da bir yazmıştı değil mi? şimdi aradım ilanını bulamadım.

Faturanız varsa tüketici hakem heyetine başvurun, biraz ağrıtın başlarını
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bugra » 08 Oca 2015, 18:38

Adamlara telefonda diyorum ki beyfendi ürünü getireyim kartal sanayide yeriniz bakın görün bizzat kendim geleyim diyorum yok gelsenizde alamayız o ürünü size indirim yapalım yenisi alın diyo hala daha bana yeni ürün satmaya çalışıyor. Dedim beyfendi bu tavrınızı yazıcam forum sitesinde yazın sıkıntı yok diyo. Lanet olsun bunlar gibi esnaflara.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 08 Oca 2015, 21:50

Arkadaşım adam zaten sitesinin isminde göndereceği ürünlerin özelliğini vermiş; buna istinaden size yolladığı ürünü de site ismi gibi paramparça göndermiş.

Yadırganacak bir durum yok.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti fabıa34 » 09 Oca 2015, 08:03

Arkadaşlar bunların hem bostancı sanayide çıkma dükkanları var hem kartal sanayie parça dükkanları var ayrıca Maltepe yüce skodanın karşısında galerileri var km düşürüp araç satıyorlar anlayacağınız üç kağıtçı bunlar birdaha bişey almayın
fabıa34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: xskodacıx
Arabanız: arabam yok

İleti Onur » 09 Oca 2015, 11:24

Arkadaşlar aslında sitenin orjinali bu

http://paramparca.com/

ve orjinal parça getiriyorlar hiç ürün almadım burda ürünün kodunu yazarak paraçanın orjinalinin fiyatını vs herşeyi görebiliyorsunuz diğer site çakma ztn ürün alan arkadaşlarda sıkıntılı olduğunu yazmış verdiğim siteyi inceleyebilirsiniz...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Arabanız: Skoda Fabia

İleti FATİH » 09 Oca 2015, 17:47

İYİ GÜNLER

YAPMIŞ OLDUĞUNUZ YORUMLARDA BİZLERE CEVAP HAKKI DOĞMUŞTUR

BİR MÜŞTERİMİZ WEB SİTEMİZ ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPMIŞ OLUP MAĞDURİYETİNİ DİLE GETİRMİŞTİR.
FAKAT BU KONU İLE ÇOĞU KİŞİNİN ÖN YARGILI OLARAK YORUM YAPTIĞINI GÖRDÜK. VE BU YORUMLARDA ÇOĞU KİŞİLER OLAYLARI TAM İNCELEMEDEN BİZLERE HÜKÜM GİYDİRMİŞLERDİR.
OLAYI TÜM GERÇEKLİLİĞİ İLE AÇIKLAMAK GEREKİRSE MÜŞTERİMİZ BU ÜRÜN İLE İLGİLİ OLARAK BİZİ ARADI VE SİTEMİZDEN BİR ADET SKODA FABIA SİS FARI ALDIĞINI FAKAT ÜRÜNÜ TESLİM ALDIKTAN SONRA ÜRÜNÜN KUTUSUNU AÇTIĞINDA ÜRÜNÜN CAMININ KIRIK OLDUĞUNU VE BUNUN KENDİ TARFINDAN KIRILMADIĞINI KUTUNUN İÇİNDEN KIRIK ÇIKTIĞINI BİZE BİLDİRDİ.
FAKAT BİZ BU KONUDA MÜŞTERİMİZİN YALAN SÖYLEDİĞİNİ ASLA DÜŞÜNMÜYORUZ ÇÜNKÜ BU GİBİ SEVKİYATLARDA YEDEK PARÇA SEKTÖRÜNDE GENELDE BU TİP OLAYLAR MEYDANA GELİR. AMA BU İŞLERİNDE BİR PROSÜDÜRÜ VARDIR ONUDA ŞÖYLE İZAH EDEYİM ALICI ÜRÜNÜ TESLİM ALIRKEN KARGO PERSONELİNİN YANINDA ÜRÜNÜ AÇIP KONTROL ETMELİDİR EĞER ÜRÜN KIRIK VEYA HASARLI İSE TUTANAK TUTTURMALIDIR. KARGO PERSONELİ YASAL OLARAK SİZE BUNU KONTROL ETTİRMEK ZORUNDADIR.BİZDE BU OLAYIN KARGODA KIRILDIĞININ TUTANAĞI ÜZERİNE BU ÜCRETİ KARGODAN TALEP EDERİZ SİZEDE YENİ BİR ÜRÜN GÖNDERİR YADA ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİ İADE EDERİZ.SİZ BU İŞLEMİ YAPMADIĞINIZDA BİZİM BU ÜRÜNÜN ÜCRETİNİ KARGODAN TALEP ETME ŞANSIMIZ YOKTUR.BİRDE ŞÖYLE DÜŞÜNÜN MÜŞTERİ VEYA BİZ ART NİYETLİ OLSAK ŞÖYLE DÜŞÜNEBİLİRİZ MÜŞTERİ KENDİSİN KIRDIĞI ÜRÜNÜ BİZDEN TALEP EDİYOR YADA BİZ BURADAN BİLEREK KIRIK BİR PARÇAYI KARGO ETMİŞ OLABİLİRİZ.İŞTE BU GİBİ DURUMLARIN GÜVENCESİ OLARAK TUTANAK TUTTURMANIZ GEREKMEKTEDİR.
AMA BİZ YİNEDE MÜŞTERİMİZİN İYİ NİYETLİ OLDUĞUNDAN YOLA ÇIKARAK İKİNCİ BİR ÜRÜNÜ KENDİSİNE YARI FİYATINA GÖNDERMEYİ ÖNERDİK FAKAT KENDİSİ BUNUDA KABUL ETMEDİ BUNUN ÜZERİNE BİZİ FORM SİTELERİNE KENDİSİNİ MAĞDUR ETTİĞİMİZDE DAİR YAZACAĞINI SÖYLEDİ.BİZDE BU KONUDA KENDİSİNE SADECE GERÇEKLER NEYSE ONU YAZIN ÖNERSİNDE BULUBDUK.
BİLGİLERİNİZE SUNARIZ.

BU DURUMDA HALA BİZİM HAKSIZ OLDUĞUMUZU SAMİMİYETİYLE İDDİA EDENLER OLURSA BİZEDE BUNUN GEREKÇELERİNİ YAZSINLAR EĞER GERÇEKTEN BİZ HAKSIZSAK BU MÜŞTERİMİZE HİÇ BİR ÜCRET TALEP ETMEDEN HATTA KARGO ÜCRETİNİ DAHİ ÖDEYEREK BU ÜRÜNÜN AYNISINI TEKRAR GÖNDERECECİĞİMİZ TAAHHÜT EDERİZ
SAYGILARIMIZLA
FATİH
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: FATİH KARTAL
Arabanız: SKODA

İleti Bugra » 09 Oca 2015, 18:35

Sanal ortam olunca gerçekten çok güzel net yumuşak şekilde açıklama yapmışsınız. Ben otoparçasepeti.com adlı siteden yaptığım alışverişte de hatalı bir ürün problemi yaşadım anında ilgilendiler bize geri gönderin bakalım dediler gönderdim ve inceledikten sonra paramı geri verdiler esnaflık budur. 40 liralık malzeme için yokuş yapmamaktır, çözüm sunmaktır. Ben, size ayağınıza ürünü alıp geleyim inceleyelim dedim bakalım dedim kartal sanayiye geleyim dedim gelsenizde bişey yapamayız yeni bir sis farı alın indirim uygularız dediniz. Bizler sürekli yedek parça alan kullanıcılarız her araç kullanıcısının yaptığı gibi size bunu forumda arkadaşlarımla paylaşıcam dedim sizde paylaşın sorun değil dediniz. Baktınız tepki çok hemen açıklama yapmışsınız gayet de yumuşak bir dille. 40 liralık malzeme için 40 müşteri kaybetmek sizin politikanız ise eğer fazla uzun bir esnaflık süreniz kalmamış haberiniz olsun. Hayırlı günler.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 09 Oca 2015, 18:55

İyi paketlenmiş ve orijinal kutusundaki far camı kolay kolay kırılmaz.

Ayrıca Fabia I eski ve makyajlı kasanın far camları kolay kolay kırılmayan polipropilen veya türevi malzemedendir. Bu durumda ya ürün kırık gönderildi ya da iyi paketlenmediğinden kargoda kırıldı. Her halükarda da iyi niyetli bir satıcı sorgusuz sualsiz değişim prosedürü uygulamalı. Müşteriyi memnun etmeli ve gereksiz polemik yerine müşteriden övgü mesajı almaya özen göstermelidir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti 101hp » 09 Oca 2015, 19:17

skodaizm yazdı:İyi paketlenmiş ve orijinal kutusundaki far camı kolay kolay kırılmaz.

Ayrıca Fabia I eski ve makyajlı kasanın far camları kolay kolay kırılmayan polipropilen veya türevi malzemedendir. Bu durumda ya ürün kırık gönderildi ya da iyi paketlenmediğinden kargoda kırıldı. Her halükarda da iyi niyetli bir satıcı sorgusuz sualsiz değişim prosedürü uygulamalı. Müşteriyi memnun etmeli ve gereksiz polemik yerine müşteriden övgü mesajı almaya özen göstermelidir.

+1000
101hp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kahraman
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia elegance

İleti Onur » 09 Oca 2015, 23:28

Arkadaşlar yargısız infaz yapmayalım site çakma yani ismi benzetme yapmışlar o bi gerçek burda alan arakadaşta satan arkadaşta olayı yazmış şu anda ikiside haklı şöle bir olay var ürünü alan arkadaş kargo firmasındaki arkadaşların yanında açacaktı bu gibi durumlarda işi kargo firmasındaki arkadaşların aceleye getirerek bu gibi durumların oluşmasına sebebiyet veriyorlar şöle bir olay daha var ürünü ztn alan kişiye teslim etmemişler kimlik sorgulamak yok hiç bişe yok bu gibi durumlarda kargo firmasını arayıp kardeşim siz bu ürünü başkasına benim adıma teslim ettiniz ve ürün hasarlı çıktı ya gelin tutanak tutun yada ben bu konu hakkında şikayette bulunucam ürün ihalesi bende kaldı gerekli işlemleri yapın bana buna benzer bi olay olmuştu kargoyu dağıtan adamlar haklı olduğum için dört dönüyorlar sonuçta tc kimlik yazmadı isim yazmadı imzamda yok ürünü alan arkadaş bence olayı kargo şirketiyle çözmeye çalışsın buda bizde ii bi örnek olur bazen x kişiye teslim ediyoruz siz ordan alırsınız diye telefon açıyorlar böle şeyleri kesinlikle kontrol etmeden kabul etmeyelim gererkirse akşam ben şubeye uğrar ordan alırım diyelim ozaman kimse üzülmez ... + satıcı ürünü kargoya verirken kargoyu alan arkadaşlar inceliyorlar kapalı kutuda olsa açın bakıcaz diyolar ben satıcı değilim ama bi kargo gönderdiğimde açın bakıcaz diolar ne görüceklerse ....
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Arabanız: Skoda Fabia

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir