Fabiam Gıcır Oldu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabiam Gıcır Oldu

İleti Bugra » 10 Oca 2015, 20:23

Arkadaşlar merhaba,

Bugün fabia mı özel servise götürdüm daha önceden bugün için sözleşmiştik. Forumdan aldığım tavsiyeler üzerine Lider Oto' ya Musa ustaya aracımı teslim ettim biran olsun başından ayrılmadım yapılan her işlemi izledim her yaptığı işlemi bana anlattı açıklayıcı tavrı gerçekten bir çok ustada bulunmayacak özellik. Sürekli çay ikramı öğlen vakti geldiğinde yemeklerini benimle paylaştılar birlikte yemek yedik çok dosthane ve sıcak bir ortamda buldum kendimi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kendisine usta arayan aracını gözü arkada kalmadan teslim edebilecek servis arayanlara şiddetle tavsiye ederim. Sakın yanlış anlamayın reklam yapmıyorum ama gerçekten sağlam ve düzgün bir usta bulmanın heyecanıyla yazıyorum sizlerde giderseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şimdi gelelim yapılan işlemlere, işlemleri tek tek yazıcam fakat parça fiyatları aklımda değil henüz faturayı almadım toplam fiyat olarak belirticem.

- 4 Adet buji değişimi NGK marka
- Salıncak burçları 2 adet 4 kollu Lemförder
- Viraj rotu lastikleri 2 adet Febi
- Arka amortisör takozları 2 adet
- Polen Filtresi Mann marka (alman malıdır)
- Hava filtresi Mann
- Yağ filtesi Mann
- Benzin filtresi Mann
- Motor yağı değişimi 5w 30 Tam sentetik Mobil 4lt
- Yağ kaçağı giderildi spiratör conta değişimi + silikon ile kaçak önleme
- 1 adet sol sis farı ve sis farı sistem tamiri (çalışmıyordu)
- Sağ sis farı ampülü
- Antifiriz (kırmızı)
- Arka silecek (orjinal)
- Karlık (orjinal)
- Kolçak almıştım onun montajı
- 4 adet rüzgarlık almıştım mügen tip onun montajı
- Araç hareket ettikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi programlandı
- Motorsilk katkı almıştım Lpg li araçlara özel oda yağ değişiminden sonra eklendi 250 ml
- Ön tekerlere paçalık almıştım DPA marka onların montajı
= İşçilik ve kdv dahil toplam 600 tl fiyat nasıl makul mü tam olarak bilemiyorum ona sizler yorum yaparsınız.

Aklıma gelen işlemler bunlar belki bir kaç ekstra işlem vardır hatırlamadığım ama ana hatları ile bu şekilde, kasislerden geçerken çıkan garç gurç seslerine elveda artık duymuyorum çok şükür araba şuan canavar. Fiyatı bilemem ama Musa usta gerçekten işini bilen hakkıyla yapan ve kaliteli malzemeler kullanan birisi. Sanırım ben ustamı buldum. İyi akşamlar.

Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti toyota » 10 Oca 2015, 21:02

Önceden 2006 polom vardı.Ön salıncak takozlarını değiştirmek çok zahmetli iş zaten üzerine bir de arka amortisör takozları bence çok uygun fiyata yaptırmışsınız içinize de sinmiş ustanızdan şaşamayın.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti Bugra » 11 Oca 2015, 10:49

Gerçekten günüm tamirhanede geçti zevkliydi muhabbet sohbet gitmek istemedim açıkcası biraz sıkılsam gidip evde beklerdim çünkü sabah 10 gibi oradaydım çıktığımda saat 18:00 di :)
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 11 Oca 2015, 11:11

Listeye şöyle bir göz gezdirince zaten 200 lira belki daha fazla malzeme maliyeti görülüyor. Tek tek ne nedir toplamadım ama yağ buji katkı zaten 100 lirayı geçer. Üstüne ustanız anlattığınıza göre samimi birisine benziyor. Bazı ustaların ağzından zorla alıyorsunuz lafı. Sanki işini çalacağız adamın. Sen sormadan anlat ki müşterinin içine sinsin yapılanlar değil mi.. Neyse güle güle kullanın. İnşallah bulmuşunuzdur ustanızı..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti Bugra » 11 Oca 2015, 11:13

Teşekkür ediyorum, birçok usta gezdim en sonunda burası güven verdi ve herşeyi komple yaptırdım bu arada o listede yazanların bağazılarını ben satın aldım yanında da belittim mesela katkıyı ben intten aldım orada sadece ekledik.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 11 Oca 2015, 15:19

101 liklere 10-40 konulmuyor mu yağ? 5-30 yağ eksiltme yapmıyor mu?

bu arada güle güle binin.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti mavisel my » 11 Oca 2015, 18:47

Yazın yaptırmıştım ben düzenli olarak ankarada ivedik ayan vw-skoda'da yaptırırız bakımlarımızı bizim 101bg special aracımıza yapılanlar
BUJİ BOSH MARKA
HAVA FİLTRESİ (mann marka)
POLEN FİLTRESİ
BENZİN FİLTRESİ
YAĞ FİLTRESİ
MOBİL 10/40 MOTOR YAGI
KOMPLE MOTOR TEMİZLİGİ İŞÇİLİK DAHİL 350 TL

zaten sizin ektradan yapılanların malzeme fiyatıyla işçilik 600 tutmuştur bence gayet normal iyi günlerde binin...
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti Bugra » 11 Oca 2015, 22:55

mustklc yazdı:101 liklere 10-40 konulmuyor mu yağ? 5-30 yağ eksiltme yapmıyor mu?

bu arada güle güle binin.

Uzun araştırmalarım ve bir kaç ustanın tavsiyesi sonrasında öğrendim ki bizim araçlar için en uygun yağ 5w 30 ve 5w 40 tır. Zaten castrolun kendi sitesinden de baktım aracın markasını modelini belli özelliklerini yazıyosun en uygun yağı söylüyo onu yaptığımda da çıkan sonuç 5w 30 yönündeydi, fakat ben castrol değil de bu defa mobil tercih ettim bakalım eksiltme yapıcak mı. Bu arada benim aracım 2004 fabia special 101 hb.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 11 Oca 2015, 23:01

Benim yağımın sizinkilerle alakası yok ama castrol bende yağ değişimine kadar 0,5 lt eksiltme yapıyordu. Mobil koydurdum hiç eksilme gözlemlemedim. İllaki bir miktar eksilme olmuştur ama yağ çubukta max'ın altına inmemişti. Bazı yağcılarda castrolün daha hızlı eksildiğini onaylıyorlar.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti hetepe » 12 Oca 2015, 08:33

Fabia 1 deki -belki 68 lik- dışında tüm motor seçenekleri 5w30, 5w40, gibi yağları kullanabilir, benim arabamda 10w40 tavsiye ediyor ama aynı motoru kullanan ibiza ve polo 5w30 kullanıyor.
son 3 bakımda ben de 5w30, 5w60 kullandım, eksilme veya başka bir olumsuzluk olmadı...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bugra » 13 Oca 2015, 00:36

hetepe yazdı:Fabia 1 deki -belki 68 lik- dışında tüm motor seçenekleri 5w30, 5w40, gibi yağları kullanabilir, benim arabamda 10w40 tavsiye ediyor ama aynı motoru kullanan ibiza ve polo 5w30 kullanıyor.
son 3 bakımda ben de 5w30, 5w60 kullandım, eksilme veya başka bir olumsuzluk olmadı...

Hangi marka yağı tercih ediyosun abi sana göre hangisi daha verimli.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 13 Oca 2015, 08:24

kullandığım yağlar arasında ''delphi'' dışında hepsi de güzeldi...
Yani marka yağların bizim arabalar gibi yüksek performans motoru olmyan arabalarda birbirinden çok farkı yok.
Şu anki yağım castrol magnatec, öncesinde helix, daha öncesi mobil1 di...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti serhat_a89 » 14 Oca 2015, 19:02

Arka silecek kaç para? Ben geçen Fabia COMBİ'ye çin malını 30 liraya taktırdım, yine silmiyor, küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum!!! :x :x :x :x suyun üstünden gacur gucur geçiyo da yine silmiyo amk malı
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti chemistanbul » 14 Oca 2015, 23:41

dediğiniz gibiyse ve orjinal mal kullandılarsa iyidir.yeni ustanız hayırlı olsun
chemistanbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet
Arabanız: 2006 Fabia Sedan 1,4 tdi ambiante

İleti Bugra » 15 Oca 2015, 13:16

serhat_a89 yazdı:Arka silecek kaç para? Ben geçen Fabia COMBİ'ye çin malını 30 liraya taktırdım, yine silmiyor, küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum!!! :x :x :x :x suyun üstünden gacur gucur geçiyo da yine silmiyo amk malı

Bende de aynı sorun vardı silmiyordu tam olarak yeni orjinal sileceğim harika oldu 25 tl yazdı sanırım usta ona kesinlikle tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir