koltuk yıkama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

koltuk yıkama

İleti dido » 18 Arl 2007, 15:16

Arabamın (skoda fabia)koltukları krem renkli ve şuanda çok pis. Adana'da ziebart dışında ucuza koltuk yıkama yapabilen yerler var mı? Bilenlerin dönüş yapmasını rica ederim.

dido
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 18 Arl 2007, 15:28

Halı şampuanı ile temizliği kendin de deneyebilirsin. Ayrıca 3M, Carwax, Sonax gibi yerler de olabilir.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti dido » 18 Arl 2007, 15:37

yıkamayı düşündüm ama nasıl kurutacağım ? Bu arada 3M, Carwax ve Sonax nerdedir.
dido
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 18 Arl 2007, 15:40

En güzeli oto döşemeciye koltuk kılıflarını söktür. git kuru temizlemeye ver sonra döşemeciye yine yerine taktır.Diğer yöntemler pahalı.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti irfant » 18 Arl 2007, 15:47

[quote="dido"]yıkamayı düşündüm ama nasıl kurutacağım ? Bu arada 3M, Carwax ve Sonax nerdedir.[/QUOTE]

Hali yıkama yapan süpürgeler suyu bir yerden verirken diğer yandan geri emiyor.

Güneşli bir havada çabuk kurur, zaten arka koltuk oturma yeri kolayca çıkıyor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ilk aşk » 20 Arl 2007, 00:46

HALI ŞAMPUANI İLE YIKA SAÇ KURUTMA MAKİNESİ İLE KURUT . YIKAMACILARA DÜNYANIN PARASINI VERME
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 20 Arl 2007, 01:07

[quote="BaTeRRiiSStt"]En güzeli oto döşemeciye koltuk kılıflarını söktür. git kuru temizlemeye ver sonra döşemeciye yine yerine taktır.Diğer yöntemler pahalı.[/QUOTE]

en güzeli bu galiba. kendin yıkarsan deterjanlı su, koltuk içlerine kadar girecek. kurusa bile deterjan içinde kalacak. beni rahatsız ediyor bu. en güzeli kılıfları sökmek.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 20 Arl 2007, 01:20

[quote="BaTeRRiiSStt"]En güzeli oto döşemeciye koltuk kılıflarını söktür. git kuru temizlemeye ver sonra döşemeciye yine yerine taktır.Diğer yöntemler pahalı.[/QUOTE]

hocam ne yaptın yaaa...

sonradan takılan kılıflardan bahsediyorsun herhalde...

yoksa kılıf sökülürmü allah aşkına ...

hele kurutemizlemeye götürsen  adama gülerler...

al bir halı şampuanı sıcak suyla sil sonrada güneşte kurumasını bekle işte bu kadar...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 20 Arl 2007, 01:26

iyi de köpüklü suyu nasıl geri çekeceksin?
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti komando » 20 Arl 2007, 01:33

arkadaşım ben gecen hafta felicia nın kapı panellerini arka bagaj üstü panelini ve bagaj yan halılarını söktüm evde duşun altında şakır şakır su ile sabunlayarak yıkadım tertemiz oldu hiç bir deformasyonda yaşamadım ayrıca çok çabuk ta kurudu koltuklara ve tavan döşemesine gelince kipadan kosla nın makinede halı yıkama deterjanı ile güzelcene yıkadım havalar soğuk olduğu için bir günde kurudu ama tertemiz oldu hele tavan döşemesi ilk günkü halini aldı  ben izmirde bir oto yıkamacısına sordum 100 ytl istedi sonax a sordum onlarda 230 ytl istediler en güzeli kendin yapman
komando
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 20 Arl 2007, 02:59

[quote="ali"]iyi de köpüklü suyu nasıl geri çekeceksin? [/QUOTE]

hocam halı şampuanının köpüğüyle hafif nemli sileceksin,sonrada güneşin altına çekip kurutucaksın,valla ben amway in bir temizliyicisi var onunla sildim yepyeni sıfır oldu...

bu arada sonaxta dünyanın parasına detaylı temizlik yaptırmıştım valla benimki çok daha iyi oldu ...

amaaaa birdaha açık renk döşememi tövbeeee
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 20 Arl 2007, 11:55

ADRES : Turgut Özal Bulvarı Metro Son Durak Karşısı Ülküm Sitesi A Blok No:245-A Seyhan
 adanalı lar artıyo mu ne
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Arl 2007, 12:56

[quote="guvenxoca"] [quote="BaTeRRiiSStt"]En güzeli oto döşemeciye koltuk kılıflarını söktür. git kuru temizlemeye ver sonra döşemeciye yine yerine taktır.Diğer yöntemler pahalı.[/QUOTE]

hocam ne yaptın yaaa...

sonradan takılan kılıflardan bahsediyorsun herhalde...

yoksa kılıf sökülürmü allah aşkına ...

hele kurutemizlemeye götürsen  adama gülerler...

al bir halı şampuanı sıcak suyla sil sonrada güneşte kurumasını bekle işte bu kadar...
[/QUOTE]

adama ancak işi bilmeyenler güler senın gibi.. bende elegance var acık renklı döşeme. söktürtüm kılıfcıya dikiş yerlerınden.. götürdüm kuru temizlemeye verdım kılıfları kuru temızlemede gayet guzel temızlendı oto döşemecisine aynen yerıne taktırıp dikişlerinden dikdi adam. orjinali neyse aynı o oldu. yıne aynı kılıfcıya benzer kumasta mınder dıktırdım ön ve arka koltuklara..
şimdi kirlenirse mınderler kırlenıyor onlarıda söküp kuru temızlemede temızletıyorum.. bugune kadarda kımse gülmedi..şampuanla kendınız yıkamaya kalkarsanız koltukların ıcındekı sunger sampuanı emer sonrada leke yapar kurutmak ıcın ugras dur.. aynı modelden var arkadasımda sivri zekalı on koltukları kendı sampuanla yıkayıp kurutmus sözde.. şimdi ön koltuklardaki ısıtıcılar calısmıyor..O bana değil ama ben ona gülüyorum...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti guvenxoca » 20 Arl 2007, 13:28

bence gereksiz zahmetli ,tehlikeli bir iş ,komple döşemeyi sökmek çok mantıksız hayatta yapmayacağım birşey,bukadar sene araba kullandım hiç böyle birşey duymadım görmedim,uğraştığına değmez o zaman ver 100 ytl komple kuaför yaptır daha ucuza gelir hocam koltuk sökülürmü allah aşkına...sök tak sök tak ne hale gelir o koltuk...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 20 Arl 2007, 18:17

koltukları şampuanla yıkarsak, süngerin köpüklü suyu emmesi tehlikesi var, döşemeyi sökersek geri aynı şekilde dikilememesi tehlikesi var. ikisi de tehlikeli yani.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 20 Arl 2007, 18:59

arkadaşlar koltukları yıkamayacaksınız,köpükle sileceksiniz,hani annelerimiz evde koltukları silerya onun gibi...

koltuğa suyu boca ederseniz tabi kurumaz tabi leke yapar,tekrar söylüyorum,köpükle sileceksiniz hafif nemli olucak...

en azından koltukları söktürmekten kolay ve güvenli...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 20 Arl 2007, 20:44

arkadaşlar, kaliteli halı şampuanının makinede değil elde kullanılanını alıp bir kovaya elinizin dayanacağı sıcaklıkta su koyarak içine halı şampuanı dökerek köpürteceksiniz. temiz araba yıkama süngerini ıslatıp suyunu sıktıktan sonra sadece köpüren suyun üstündeki köpükleri alarak koltukları bu köpükle güzelce sildikten sonra birde ılık suyla hafif ıslak süngerle üzerinden silerek durulayacaksınız. kuruduktan sonrada elektrik süpürgesi ile koltukların uzerini çektireceksiniz.
ben on yıldır bu şekilde yılda bir veya iki defa tavan döşemesi ve koltukları temizlerim, sonç mükemmel oluyor.
ancak elegansların krem koltukları çok kirli ise leke kalmaması için durulama işlemini birkaç defa yapmak gerekebilir.
gözünüz korkmasın işin tamamı bir saat civarında sürer köpükle sildiğiniz için deterjan koltuk süngerlerine ve içine işlemez, ayrıca çabuk kurur.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 20 Arl 2007, 21:48

bizim koltuğa bir şey dökülse çamur oluyor. dediğin işlem aklıma geldi ama koltuklarım toprakla kaplı diyebilirim. benim bunu ağır temizlik yapan bi yere teslim etmem lazım.

ama hala ne hasarlarını onartabildim, nede ağustostan beri yıkatabildim... hiç zaman yok... araba iç-dış çamur deryası.

koltuklarda çimento, kalekim, bahçe toprağı, mobilya parçaları taşındığı için... bide bahçecilikle uğraşıp çamurlu ayak ve üstle binince böyle oldu 2 senedir. daha içini hiç temizlemedim...

ziebart da çok para...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir