Tüm Far Ampullerimi Değiştiriyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tüm Far Ampullerimi Değiştiriyorum

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 13:59

Aydınlatmadan hiç memnun değildim kısa bir süre önce 100-150 YTL civarında bir maliyetle uzakdoğu üretimi H7 Xenon kit takmayı düşünmeye başladım. Fakat araştırmalarım sonucu farlarım merceksiz olduğundan xenon ışığın trafikteki diğer sürücüleri rahatsız edecek bir boyutta olduğunu öğrendim. Trafiktede dikkat edince birkaç tane böyle araba gözüme ilişti dini açıdanda baksanız resmen kul hakkına, insana eziyete girer kısaca yazık, günah Smile Bende kalktım öndeki bütün farlarımı mümkün olduğunca xenon'a benzetecek ampüllerin siparişini verdim hepsi kargo dahil 4 taksit 88,15 YTL tuttu.

Kısalar H7 Osram NightBreaker

Uzunlar H1 Mtec Super White 4300K (İthalatçıda kalmamış osram coolblue oldu)

Sisler H3 Mtec Super White 4300K

Parklar 5W5 Mavi renkli beyaz ışık veren bir ampül

Beyaz-Mavi arası ışık veren Philips ampüllerin fiyatları yüksek olduğundan MTEC markasını tercih ettim inşallah renk açısından uyumsuz ampüller almamışımdır aracın önü renk cümbüşüne dönsün istemem. Ampülleri taktıktan sonra da yorumlarımı yaparım.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BlueVRS » 29 Oca 2008, 14:04

tabiri caizse genç arkadaşların dediği gibi çakma xenon yaptırıp trafiğe çıkmadığınız için özellikle teşekkürler ve tebrikler.ben orjinal xenon farlı (skoda dışı) araç kullanıyorum fakat sislerin sarı sarı yanması hoşuma gitmiyordu bende düşünüyorum sislere beyaz ışık..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 29 Oca 2008, 14:05

biz h4 mtec aldık bi arkadaşıma 28 ytl ye hafif yeşilimsi yanıyo Confused
xenonda dediğin gibi çok rahatsız ediyo karşındaki insanı en iyisi sen memnun kalırsan bizede ona göre tavsiye edersin bende almayı düşünüyorumda Smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti irfant » 29 Oca 2008, 14:29

Hayırlı olsun!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 14:46

[quote="irfant"]Hayırlı olsun![/QUOTE]

Teşekkürler. Aldığım ampüller aşağı yukarı sizinkilerle uyuşuyor gibi hatırlıyorum öyle mi? Birde ben fabiaya Silver Star takmıştım şehirlerarası yolda farlar aletle ayarlanmasına rağmen özellikle kamyonculara batmıştı Evil%20Smile Acaba NightBreaker daha beter mi olur endişeliyim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti irfant » 29 Oca 2008, 15:30

Night Breaker sorunsuz şimdilik. Sabit (far vidalarından yapılan) far yükseklik ayarını da zamanla kontrol ettirmek lazım.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 29 Oca 2008, 15:32

MTEC'lerde ampul ömrü kısa diyorlar, umarım dayanırlar. Sis ampulu için parlak beyaz ışık aslında çok faydalı değil. Tünel etkisi yapıyor siste.

Osram AllSeason ampulleri sarımsı yanıyor. Sis için ideal.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 16:05

Ampul ömrü konusunda söylenenlere açıkcası inancımı yitirdim çünkü osram silver star alırkende aynı şeyler söylenmişti nereden baksanız 2 senedir çalışıyorlar bence yeterli evladiyelik olmasını beklememek lazım. Üreticiler önce aracı çalıştırıp sonra farları yakmanın ampul ömrü için faydalı olduğunu söylüyorlar banada gayet mantıklı geliyor. Bu uyarıyı duymadan öncede zaten farlarımı aracı çalıştırdıktan sonra yakarım olsa olsa parkları çalıştırmadan önce yakmışımdır onlarda zaten yapısı itibariyle kısa ömürlü olacak kadar dayanıksız ampuller değiller bu yüzden uzun ömürlülüğü bir kriter olarak önüme koymadan seçim yaptım. Açıkçası kısa farlar hariç gerisinde sadece estetik ön plandaydı kaç kere sis gördümde sis farı kullandım ve bir işime yaradığını farkettim diye kendime sordum. Aynı şekilde selektör dışında ne kadar uzun far lazım oldu diyede sordum kendime. İstanbul için işler böyle fakat anadolunun farklı yerlerindeki arkadaşlar aynı düşünceyle ampul alırlarsa zararlı çıkabilirler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti toGah » 29 Oca 2008, 16:27

benimde siste mtec super white var
kısalarsa mtec xenon var

parklarda mtec mavi park var

uzunlar stndart ampul var.

güzel olur resimlerini bekleriz.

Mtec Xenon

Mtec Super Wtihe

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 17:10

Mtec Super White'lar gerçekten  beyaz gözüküyor. Ben sisleri ve uzunları mtec super white aldım. Aydınlatması nasıl peki çok kötü mü?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti irfant » 29 Oca 2008, 17:17

[quote="?"]Mtec Super White'lar gerçekten  beyaz gözüküyor. Ben sisleri ve uzunları mtec super white aldım. Aydınlatması nasıl peki çok kötü mü? [/QUOTE]

Siste, yağmurda ve sarı yol aydınlatma ışıklarının altında "acaba farlarım kapalı mı" dedirtecek kadar var.  LOL

En altta silik yazıda "renk ısısı arttıkça aydınlatma kapasitesi azalmaktadır" yazıyor. Mor renkte Xenonlarla gezenler var, önlerini zor görüyorlar. Ama herşey tuning için. Süper görünsün de aydınlatmasa da olur. LOL
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 29 Oca 2008, 17:33

aynen irfant'ın dediği gibi aydınlatma berbat.
gece acaba farlar açık mı veya far camlarımı çamur oldu die inip inip bakarsın ..

o yüzden en iyi xenon.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 18:23

Aradılar şuanda H1 Mtec Super White bulamamışlar ithalatçıda yokmuş bende o zaman Osram CoolBlue gönderin dedim onun teminide ertesi güne kalır gibi bir durum oluştu galiba ellerinde yok başka yerden alacaklar. Eğer CoolBlue da bulamazlarsa osram Silver Star alırım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti irfant » 29 Oca 2008, 18:32

[quote="?"]Aradılar şuanda H1 Mtec Super White bulamamışlar ithalatçıda yokmuş bende o zaman Osram CoolBlue gönderin dedim onun teminide ertesi güne kalır gibi bir durum oluştu galiba ellerinde yok başka yerden alacaklar. Eğer CoolBlue da bulamazlarsa osram Silver Star alırım. [/QUOTE]

H1'e standart ampul bile taksanız olur aslında, dediğiniz gibi çok uzun kullanılan ampuller değil. Night Breaker da bir alternatif H1 için.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 29 Oca 2008, 18:39

uzunlarda standart ampül daha iyi bence
en azından 1 tanesi güzel ününü göstersin :D
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 22:25

Mail atmışlar kargo çıkmış uzunlar coolblue olarak geliyor. 1-2 gün içerisinde elime geçer takarım. Gece kaliteli bir fotoğraf çekmek çoğu zaman mümkün olmadığından detaylı bir anlatım yaparak deneyimimi sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Yinede farkı belli edecek kalitede fotoğraflar yakalayabilirsem onlarıda eklerim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti 34SCU59 » 29 Oca 2008, 23:01

sadece farlar XENON olsun ama XENON olsun o kadar para vermene gerçekten gerek yoktu o ampulleri biliyorum ama uzunlarınla kısalarının renk ayarını tutturamıyacaksın haberin olsun sislerde bamnaska olacak taktırdıgında inşallah pişman olmazsın bu arada bunlara verdigin para ile CENMAX 8000K XENON kit alırdın farların XENON olurdu ama sen tercıhını ampulden yana yapmıssın hayırlu ugurlu osun allah utandırmasın
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 23:02

Farlarımda mercek olmadığı için xenon alıp insanlara rahatsızlık vermeyi doğru bulmadım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir