Verdim camcıya...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Verdim camcıya...

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2008, 22:35

bizim arabanın camı bayadır çatlak. bi 2 ay kadar falandır.

en son bi kaç cm daha uzadı tabi bu resim eski. Ata yı aradım ben durduk yere cam çatladı değişin garantiden dedim yok olmaz dediler. kaskodan değişin dediler.

Bende dedim ulan kaskonun parasını size yedirirmiyim pis kazıkçılar... adamın verdiği arabanın camı kendiliğinden çatlıyo, garanti kapsamında pişkin pişkin yok onu siz çatlatmışınızdır diyolar.
Ulan ben çatlatsam bilirim çatlattığımı. Gece soğuk gündüz sıcak cam yarılmış işte...

Neyse bugün bi tanıdıkla beraber Şaşmaz oto sanayiye gittik, onunda arabası ordaydı zahar almaya gidecekti. onun arabaylada döndük.

Oto camcı tamam olur hallederiz falan dedi. Ben geziniyom tabi sanayide neler oldu bilmiyom babam bakıyodu, (arabada, kaskoda her bişey onun zaten) döndüm ben geri turlayıp baktım exper gelmiş yok bunu siz kasıtlı çatlatmışınız, darp var, kaskodan değişmeyiz diyo. bi kısmını ödersiniz diyo.

La havle vela... Bende dedim yok ben çatlatsam bilirim kendiliğinden oldu bizim arabanın darp marp sözkonusu olamaz dedim. Babam kızdı bana sen sus dedi bende çekildimSmile

ben yine bakınmaya başladım geziniyorum, güzel arabalar var etrafta sahipleriyle falan konuşuyorum derken döndüm baktım exper tamam abi ben raporu yazayım dedi, artık n'oldu babam adamı mı ayarladı nolduysa oldu birden hallediverdi.

Tamirci cam ne olsun dedi, bizde orjinalini istedik. Yarın bakacaz, paylaşırım.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti trakyalı » 06 Şub 2008, 22:38

senin adına sevindim,be şekilde problemin çözülmesi güzel olmuş.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2008, 22:40

en çokda servise gitmediğime seviniyorum, garanti dolmadı ama 20 gün mü ne kalmıştı, bide kaskonun süresi doluyodu, bizde hemen yaptıralım dedik belki biz kaskoyu uzattıktan sonra bi daha cam çatlar diye.

(yılda bi kez hasarsızlık indirimine dokunmadan yapıyorlar ya)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ahmetva » 06 Şub 2008, 22:43

camda expere gerek yok hangi kasko o arkadaşım...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2008, 22:45

Bilmiyorum ya adam geldi yok bu olmaz falan dedi. Belki de kaskoyla uğraşmadan bizden tıko para almak için denediler...

Halbuki sorgusuz sualsiz değişmeleri gerekiyor yıllık bi sefer.

Axa oyak.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 06 Şub 2008, 22:47

Bu sene kasko dolmasına 1 ay kala camı patlatıcam üzerinde çok cizik var.Bahane uydurunca bir şey demiyorlar ben eniştenin üstüme atmıştım ayna kırılmıştı öle değiştiler pek sorun çıkarmıyorlar.Bu arada Skoda Octavia A4 kasa ön cam 240 ytl haberiniz olsun yani öle ucuz demeyinSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2008, 22:49

Kesin patlat. kamyon taş sıçrattı de, heyelan oldu yumruk kadar taş düştü de, al çekici sivri yerini yerleştir ortasına... 

bi ton para ödüyon, bi işe yarasın muhakkak.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ahmetva » 06 Şub 2008, 22:53

axa oyak en son alacağım kaskodur. bir arkadaşımın aracı pert oldu parayı vermemek için ellerinden geleni yaptılar. 2-2,5ay bekledi...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 06 Şub 2008, 22:55

Yılda bir ufak tefek çizikleri yaptırıyorum bakıyorum tampon çıtası yırtılmış onu felan değiştiriyorlar king servisleri var onların orda hallediyorlar.
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2008, 22:55

yav biz ordu mensubuyuz, oyak hissedarıyız diye kasko falan ucuz oluyor. renault arabaları ucuza veriyolar...

ama ne renault aldık, nede alırız.

mesela bize Megane 1.6 16V Dynamique 24.000 liramıydı neydi almadık.

kaskoda sırf ucuzluğundan yani tercihen değil.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 06 Şub 2008, 23:06

A Oyakla 1 sene anlaşma yaptım sonra arac kapıda debriyaj yapıştı çalışmadı araç evimin bahçesinde diye çekici yollamadılar allahtan skoda servisinde çalışan çocuk komşumdu nasıl yaptıysa maslağa kadar götürdü o halde
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2008, 23:08

doğrudur abi...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 07 Şub 2008, 22:04

bugün arabayı aldım. çok temiz çalışmışlar. eski camdan sanki daha iyi bu cam. etraf daha bi net ve rengi biraz daha farklı gösteriyor.

hemde temiz pislendikçe değişecen Big%20smile

fiyat konusuna gelince 75 YTL işçilik var.  camın fiyatını inanın hiç sormadım, acelem vardı dersaneye yetişecektim. ama adama babam git işte en pahalı camı tak demişti sanırsam dün. nede olsa kaskodan.

adam o ara bilgisayardan bakarken 400 lü fiyatlar geçiyordu cam hakkında.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutkubat » 07 Şub 2008, 22:58

Hayırlı olsun yeni camınBig%20smile
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2008, 00:08

saol abi. dedim ben madem böle bedava hak var madem her sene patlatalım camı tertemizini taksınlar Big%20smile (şaka tabiki yazık günah)

bu arada Şaşmaz sanayiiden paylaşmak istediklerim var.

Sanayide 2 yer bulduk biri camcı biri özel servis. bundan sonra bakımları için oraya gideceğiz. ŞAytan görsün yetkili servislerin yüzlerini Allahlarından bulsun kazıkçılar. Adama cam tak dedik. sadece 75 ytl işçilik aldı.

İçeri girdik peder dedi bak usta ben garantim olmasına karşın, yetkiliye gitmiyorum, yetkiliye gitsem hiç uğraşmam falan dedi. Ama ben tanıdık tavsiyesi sana geldim dedi.

Adam geldi elini kalbine koydu eğdi başını:

-abi, sen hiç merak etme hiç kuşkun olmasın, gel yarın arabanı al dedi.

benim yıllardır yıkamadığım içini silmediğim paspasının rengi görünmeyen arabayı adam almış yıkamış tertemiz etmiş camın montaj yerlerinde döşemenin oralarda en ufak bir iz yok. çok temiz çalışmış.

bide orda özel servis bulduk, adamlar etrafımızda dört dönüyor, ucuz fiyat çekiyor, işçilik bedeli çok çok az. adamlar neredeyse bedava çalışıyor, bide gösterdikleri saygı önemli, has anadolu insanları.

Yetkili servisleri gördükten sonra dedim o mendeburlara, suratsız usta kılıklı kılıfçılara gideceğine para size gitsin... En helali hoşundan...

Buradan skodacılara sesleniyorum, Yetkili servislere gidip kazıklanmayın, sömürülmeyin, sanayide güzel bi yer bulun ayağınızı alıştırın.

Servisler 3 senden 5 benden resmen dandik hizmetle sömürüyor. Yav ben şüphe ediyorum belki değişmediği filtreye para aldılar. Ortada hiç bişey yok, ne çıkan parça ne bişey.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti baha » 08 Şub 2008, 00:08

[quote="hakanerdogan"] yav biz ordu mensubuyuz, oyak hissedarıyız diye kasko falan ucuz oluyor. renault arabaları ucuza veriyolar...

ama ne renault aldık, nede alırız.

mesela bize Megane 1.6 16V Dynamique 24.000 liramıydı neydi almadık.

kaskoda sırf ucuzluğundan yani tercihen değil.
[/QUOTE] o dynamigue değil autantik modeli 2003 kasım aralık zamanları yaptılar şu an onu bile yapmıyorlar axa oyak sigorta şirketide tartışmasız türkiyede bir numaradır birde sorum olacak felicia ön cam ne kadardır
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 08 Şub 2008, 00:11

Dynamique idi kuzenime vasıtamızla alındı. Çelik jant, yağmur sensörü dijital klima falan var, yolcu hava yastığını kapama otomatik far falan.

Ama araba fos... kasa yok.

Feli camları hakkında inanın hiç bir bilgim yok.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umt_d » 08 Şub 2008, 00:14

[quote="kadir_"]Bu sene kasko dolmasına 1 ay kala camı patlatıcam üzerinde çok cizik var.Bahane uydurunca bir şey demiyorlar ben eniştenin üstüme atmıştım ayna kırılmıştı öle değiştiler pek sorun çıkarmıyorlar.Bu arada Skoda Octavia A4 kasa ön cam 240 ytl haberiniz olsun yani öle ucuz demeyinSmile[/QUOTE]

Camı sen patlatma götür camcıya o patlatsın.
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir